Jak działa program do rozpoznawania tablic rejestracyjnych? Komu przyda się taka aplikacja?

28 grudnia, 2023 Wyłączono przez Dawid
Jak działa program do rozpoznawania tablic rejestracyjnych? Komu przyda się taka aplikacja?

Rozpoznawanie tablic rejestracyjnych to świetna, uniwersalna technologia, która może realnie zwiększyć komfort pracy w Twojej firmie. W jaki sposób taki software może pomóc Ci w prowadzeniu biznesu? Czym kierować się przy wyborze? Zobaczmy!

Czym tak właściwie jest system rozpoznawania tablic rejestracyjnych?

Rozwiązanie występuje też pod nazwą ANPR. To pochodzący z języka angielskiego skrót: Automatic Number Plate Recognition. Spotykamy się z tym standardem coraz częściej: nie tylko w biznesie, ale i w codziennym życiu. Korzystałeś z parkingu podziemnego i zauważyłeś, że na bilecie naniesiony jest numer rejestracyjny Twojego pojazdu? To właśnie dzięki ANPR.

Z takiego oprogramowania korzystają też służby drogowe. Są one integralnym elementem fotoradarów czy wideoradarów, będących na wyposażeniu drogówki. To, co je wyróżnia, to bardzo duża skuteczność w zakresie identyfikacji (czyli prawidłowego odczytania tablic) nawet przy złych warunkach zewnętrznych.

ANPR może być też niezwykle pomocny w sytuacji, gdy w firmie chcesz wydzielić np. część parkingu tylko dla kadry zarządzającej. Sprawdzi się też, by automatycznie przepuszczać do strefy ładowania wybrane pojazdy dostawcze – świetny program do rozpoznawania tablic oferuje GS Software.

Co warto podkreślić, koszt zakupu takiej aplikacji może zwrócić się bardzo szybko. W praktyce oznacza to, że cena systemu rozpoznawania tablic z pewnością nie powinna być przeszkodą. Chodzi przecież o komfort i bezpieczeństwo Twojego biznesu, prawda?

Jak działa ANPR w firmach?

Mimo szeregu zastosowań utarło się, że jest to narzędzie, które szczególnie dobrze radzi sobie w ważeniu pojazdów. I jest w tych słowach nieco prawdy. System opiera się na kamerach, które odczytują rejestrację auta. Są one oczywiście połączone z dedykowanym softem.

Właśnie w tym miejscu zaczyna działać technologia. Oprogramowanie od GS Software identyfikuje pojazd, a następnie przypisuje do niego konkretne ważenie. Nie trzeba angażować kilku pracowników, nie ma też ryzyka błędu. Po zjechaniu z wagi będzie można szybko sprawdzić, czy konkretny TIR nie przekroczył dopuszczalnego tonażu, zanim jeszcze wyruszy w trasę.

Sam system jest też bardzo intuicyjny dla kierowców, którzy w nim uczestniczą. Najpierw, gdy zobaczą zielone światło, muszą wjechać na wagę. Teraz kamery weryfikują pojazd, a automatyka rusza. Dioda świeci się na czerwono, co oznacza, że trwa właśnie proces ważenia.

Po chwili, gdy kontrolka znów zaświeci się na zielono, kierowca uruchamia silnik i opuszcza wagę. Cały proces trwa zaledwie kilka sekund, dzięki czemu Twoja firma będzie mogła lepiej zarządzać kierowcami i kursami oraz szybciej przejść do kolejnych etapów realizacji zamówienia.

Kluczowe zalety ANPR to:

  • wyeliminowanie czynnika ludzkiego (operatorów), którzy mogliby źle zważyć ładunek,
  • znaczące zwiększenie przepustowości wagi,
  • zwiększenie bezpieczeństwa kierowcy – ten nie musi nawet opuszczać pojazdu,
  • skuteczność rozpoznania numerów rejestracyjnych wynosząca aż 95%.

Korzystając z rozwiązań od GS Software, kupujesz cały zestaw, w skład którego wchodzą:

  • skrzynia sterownicza,
  • dedykowanie oprogramowanie GSW Automat,
  • dwie profesjonalne kamery do wykonywania zdęć ważonych pojazdów,
  • dwa sygnalizatory drogowe LED (soczewka 200 mm) oraz mocowanie,
  • dwa zestawy fotokomórek, pętli indukcyjnych lub radarów.

To profesjonalne urządzenie, które z pewnością wniesie jakość pracy w Twojej firmie na zupełnie nowy poziom!

 

Artykuł sponsorowany