Polscy producenci butów dla dorosłych. Polskość niektórych marek może Cię zaskoczyć

18 listopada, 2016 Wyłączono przez Dawid
Polscy producenci butów dla dorosłych. Polskość niektórych marek może Cię zaskoczyć

Porządne obuwie należy do podstaw dobrego ubioru. Istnieje naprawdę sporo polskich producentów butów. Na tyle dużo, że gdy ich poznamy, nie powinniśmy już więcej wybierać zagranicznych marek. W tym właśnie ma pomóc ten artykuł.

Polskie butyNa początek dwa cytaty. O kobietach: „Przeciętna kobieta zakochuje się 7 razy w roku. Tylko 6 przypadków to buty” – Kenneth Cole, projektantka mody. I drugi, dotyczący mężczyzn: „Buty to podstawa wizerunku” – Wojciech Szarski, pasjonat mody męskiej. Jak widać temat jest bardzo istotny zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Całość zestawienia podzielona jest na te marki butów, które w całości lub w większość są produkowane w Polsce oraz na te, które praktycznie w całości powstają w fabrykach ulokoanych w innych krajach.

A sceptyków koncepcji dobrych polskich butów odsyłamy do obrazka po prawej, który przedstawia pradawny polski but wykopany w okolicach Gdańska. Warto dodać, że od tego czasu polscy producenci sporo się nauczyli i ich obuwie nie odbiega w żadnym stopniu od zagranicznych odpowiedników.

Buty produkowane w Polsce

 

Wojas

Początków tej marki można dopatrywać się już w 1990 roku, gdy Wiesław Wojas rozpoczął szyć buty na miarę pod marką Wojas. Obecnie w asortymencie firmy znajduje się szereg różnych rodzajów butów zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Dostępne są m.in. półbuty, botki, baleriny, czółenka, trzewiki, mokasyny, trekkingi.

Największy akcjonariusz firmy na listopad 2016: Należąca do rodziny Wojasów spółka AW Invest z Krakowa (82,87% akcji).

Więcej informacji: www.wojas.pl.

buty Wojas

 

Bytom

Tej marki chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Marka Bytom obecna jest w Polsce już od 1945 roku. Oprócz koszuli czy garniturów, Bytom produkuje także buty. Są to głównie półbuty, nadające się głównie do garniturów, ale nie tylko – w ofercie dostępne są także sneakearsy.

Największy akcjonariusz firmy na listopad 2016: Forum X Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (16,37% akcji). Przewodniczącym rady nadzorczej jest Jan Pilch.

Więcej informacji: www.bytom.com.pl.

buty Bytom

 

 

 

 

Otmęt

Historia Otmętu sięga 1930 roku, kiedy to czeski producent „Bata” rozpoczął produkcję w tamtejszym zakładzie. Buty tej marki są produkowane ręcznie, przy wykorzystaniu naturalnych skór. W ofercie Otmętu znajdują się buty dla kobiet i mężczyzn, m.in. półbuty, trzewiki, kozaki, glany czy trapery. Ciekawe jest to, że chociaż nie wszystkie buty są produkowane w Polsce, to jednak firma na swojej stronie oznacza, które modele zostały u nas wytworzone.

Właściciel firmy na listopad 2016: Damian Fernezy.

Więcej informacji: www.butyotmet.pl.

buty Otmęt

 

 

 

 

 

 

 

Lesta

Polska marka obuwia działająca już ponad 25 lat. Firma szczyci się tym, że całość jej produkcji odbywa się w Polsce, wyłącznie z naturalnych skór. Istnieje opcja zamówienia indywidualnej pary butów, a normalnie w ofercie marki znajdują się: półbuty, trzewiki, kozaki, sandały, trekkingi. Występuje tutaj zarówno kolejka damska, jak i męska.

Właściciel firmy na listopad 2016: Marta Rondoś przez spółkę ERGO.

Więcej informacji: www.lesta.pl.

buty Lesta

 

 

 

 

 

 

 

Słupska Fabryka Obuwia Nord

Ma w ofercie buty damskie i męskie różnych typów, m.in. półbuty, baleriny, czółenka, sandały, trzewiki. Buty te nie należą do najtańszych, ale w sklepie firmowym dostępnych jest sporo par na promocji.

Właściciele firmy na listopad 2016: Mieczysław Sztrajbel i Kazimierz Meka przez spółkę Słupska Fabryka Obuwia Nord Meka Sztrajbel Spółka Jawna.

Więcej informacji: www.nord-shoes.com.

buty Nord

 

 

 

 

 

CCC

To zarówno nazwa marki obowia, jak i jednej z największych firm z naszym kraju. Posiada bardzo szeroką ofertę butów dla osób w każdym wieku – botki, półbuty, obuwie sportowe. Zdecydowaną większość swoich butów (2,5-3 mln par rocznie) wytwarzanych jest w Polsce, w zakładzie firmy w Polkowicach. Reszta – ok 500 tys. par, wytwarzanych jest w innych miejscach, m.in. w Chinach. Firma poza produkcją butów pod marką CCC, wytwarza je także pod innymi, chodzi przede wszystkim o markę Lasocki.

Największy akcjonariusz firmy w listopadzie 2016: Dariusz Miłek przez spółkę Ultro (26,95% akcji).

Więcej informacji: www.ccc.eu.

buty Lasocki

 

 

 

 

 

 

Demar

To polska firma, działająca już od 1978 roku, produkująca przede wszystkim obuwie funkcjonalne – buty dla myśliwych, wędkarzy, robocze, a także kalosze. Firma produkuje ok. 2,5 mln par butów rocznie w zakładach usytuowanych na terenie całej Polski.

Właściciel firmy na listopad 2016: Marek Dewódzki przez spółkę PW Demar.

Więcej informacji: www.demar.com.pl.

buty Demar

 

 

 

 

 

 

 

Ryłko

Jedna z najbardziej znanych polskich marek obuwniczych, działająca już o 1964 roku. Ma bardzo szeroką ofertę dla mężczyzn i kobiet, m.in. półbuty, kozaki, trzewiki, sztyblety, botki, baleriny, czółenka, mokasyny i buty sportowe.

Właściciele firmy na listopad 2016: rodzina Ryłko przez Ryłko Sp. z o.o.

Więcej informacji: www.rylko.com.

 

 

 

 

 

Helios

Początkowo firma produkowała jedynie obuwie dla dzieci, ale obecnie wytwarza już także buty także dla dorosłych. Wytwarzane jest ono z polskich i włoskich skór naturalnych.

Właściciele firmy na listopad 2016: Piotr Szczygielski, Mirosława Jóźwiak, Witold Jóźwiak przez Helios Spółka Jawna Jóźwiak Szczygielski.

Więcej informacji: www.komfortowebuty.pl.

 

 

 

 

Loft37

Marka obuwia dla kobiet stworzona przez dwie Polki. Oferuje zarówno gotowe produkty, jak i można zaprojektować własne buty – nawet z takimi szczegółami, jak wyhaftowane własne inicjały.

Właściciele firmy na listopad 2016: Paulina Kalińska, Joanna Trepka, Jacek Trojanowski przez Loft Sp. z o. o.

Więcej informacji: www.loft37.eu.

buty Loft37

 

 

 

 

 

Witt

Producent obuwia ślubnego dla kobiet, kolejna rodzinna firma, działa od 1987 roku. Buty marki Witt doskonale sprawdzą na wszelakie specjalne wydarzenia.

Właściciel firmy na listopad 2016: Tadeusz Witt przez P.P.H. WITT Tadeusz Witt.

Więcej informacji: www.witt.com.pl.

 

 

 

 

 

Stellbuty

Celem działania marki jest produkcja porządnych, polskich butów w jak najbardziej przystępnej cenie. Dostępne są tutaj trzy rodzaje butów dla kobiet, w całości ręcznie robionych – baleriny, czółenka i botki.

Właściciel firmy na listopad 2016: Firma Stell Elżbieta Kucharczyk.

Więcej informacji: www.stellbuty.pl.

Stellbuty

 

 

 

 

Łukbut

Kolekcja marki zawiera obuwie dziecięce, damskie, jak i męskie. W ofercie można znaleźć propozycje na poszczególne pory roku, składają się przede wszystkim z: kozaków, półbutów, klapków, sandałów i traperów męskich.

Właściciel firmy na listopad 2016: Krzysztof Borkowski przez Łukbut Sp. z o. o.

Więcej informacji: www.lukbut.eu.

buty Łukbut

 

 

 

 

 

 

 

Acord

Na polskim rynku istnieje od 1990 roku. Są to buty dla kobiet, produkowane z połączenia polskich i włoskich komponentów. Do wyboru klientki mają tutaj: kozaki, czółenka, półbuty, sandały, botki i baleriny.

Właściciel firmy na listopad 2016: Zakład Produkcji Obuwia Acord Sławomir Paziecki.

Więcej informacji: www.acord-buty.com.pl.

buty Acord

 

 

 

 

 

Lancerto

Marka istnieje od 2008 roku, a w ofercie znajdują się głównie garnitury, koszule i akcesoria związane z eleganckim ubiorem mężczyzn. Są także buty – mokasyny, brogsy czy moksy.

Właściciele firmy na listopad 2016: Po składzie zarządu i rady nadzorczej Lancerto SA wydaje się, że firma należy do Polaków.

Więcej informacji: www.lancerto.com.

buty Lancerto

 

 

 

 

 

Noevision

Początki tej firmy sięgają 1969 roku, gdy Jan Nowak otworzył jednoosobowy zakład rzemieślniczy. Obecnie firmą zarządza jego syn. Buty tej marki są produkowane ręcznie z naturalnych skór. Jest to obuwie dla Pań, w ofercie są dostępne m.in. półbuty, botki, kozaki, baleriny, czółenka, klapki, sandały, koturny. Istnieje opcja personalizacji swoich butów.

Właściciele firmy na listopad 2016: Noe-Vision Michał Nowak.

Więcej informacji: www.noevision.pl.

buty Noevision

 

 

 

 

 

Badura

Firma doskonale znana, obecna na polskim rynku już o 1979 roku. Oferta jest skierowana zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Producent chwali się ponadprzeciętną jakością wykonania i stylem swoich butów.

Właściciele firmy na listopad 2016: Po składzie zarządu i rady nadzorczej Badura SA wydaje się, że firma należy do Polaków.

Więcej informacji: www.badura.pl.

buty Badura

 

 

 

Steady’s

Marka glanów, produkowanych na zamówienie ze skóry bydlęcej, w dowolnej wersji kolorystycznej.

Właściciele marki na listopad 2016: F.H.U.P. ANN Anna Subel.

Więcej informacji: www.ann-obuwie.pl.

buty Steady's

 

 

 

 

 

Akardo

Polska firma, która poprzez swój sklep internetowy sprzedaje pod swoją marką polskie obuwie, pozyskiwane głównie od polskich producentów z rejonu Wadowic. W ofercie można znaleźć większość możliwych rodzajów butów dla kobiet i mężczyzn.

Właściciele marki na listopad 2016: AKARDO PL ADAM KUBARSKI.

Więcej informacji: www.akardo.pl.

buty Akardo

 

 

 

Kazar

Powstała w 1990 firma Kazar początkowo zajmowała się dystrybucją butów włoskich. Od 2008 roku obuwie marki pojawia się już na pokazach mody, a tworzą je znani polscy projektanci. Obecnie w ofercie marki poza butami, znajdują się także torebki skórzane, paski czy portfele.

Właściciele marki na listopad 2016: Artur Kazienko, Renata Niećko przez Kazar Footwear Sp. z o.o.

Więcej informacji: www.kazar.com.

buty Kazar

 

 

 

 

 

 

 

 

Gino Rossi

Nazwa marki całkowicie nie kojarzy się z Polską, a pochodzi ona od jednego z 6 jej założycieli, włoskiego fabrykanta Gino Rossi. Główna siedziba firmy oraz fabryka wytwarzająca większość butów Gino Rossi znajduje się w Słupsku. Poza butami, pod marką Gino Rossi można kupić także m.in. torby, torebki oraz zegarki.

Największy akcjonariusz firmy na listopad 2016: Forum TFI – jest to polskie towarzystwo funduszy inwestycyjnych (17,84% akcji).

Więcej informacji: www.gino-rossi.com.

buty Gino Rossi

 

 

 

Moodo

Marka odzieży dla kobiet, jak sama się reklamuje „połączenie wiodących trendów z komfortem i przystępną ceną”. Buty stanowią niewielką część kolekcji tej marki.

Właściciele marki na listopad 2016: Arkadiusz Szyszko i Tadeusz Szyszko przez Moodo Urban Fashion Mode Sp. z o.o.

Więcej informacji: www.moodo.pl.

buty Moodo

 

 

 

 

Maciejka

Działający od 1997 roku producent butów dla kobiet. Obecnie wytwarza już ponad 200 rodzajów obuwia. Klienci mogą wybierać z dwóch kolekcji – casual oraz highstreet.

Właściciele marki na listopad 2016: Piotr Maciejewski i Damian Maciejewski przez Maciejka Footwear Sp. z o.o.

Więcej informacji: www.maciejka.pl.

buty Maciejka

 

 

 

 

 

 

Giacomo Conti

Kolejna włosko brzmiąca nazwa polskiej marki. Oferuje elegancką męską odzież we włoskim stylu, ale sama firma na swojej stronie przyznaje się, że 98% jej produkcji odbywa się w Polsce.

Właściciele marki na listopad 2016: Karol Olejniczak i Zbigniew Makowski przez Design Man Sp. z o.o.

Więcej informacji: www.giacomo.pl.

buty Giacomo Conti

 

 

 

 

Jan Kielman

Historia tego zakładu obuwniczego rozpoczęła się już pod koniec XIX wieku. Klientami Kielmana byli m.in. prezydent Ignacy Mościcki czy generał Władysław Sikorski. W 1921 roku buty oficerskie u Kielmana zamówił także Charles De Gaulle. Do tej pory firmą zarządza rodzina Kielmanów Na stronie można przeczytać szczegółowy opis ręcznej produkcji butów. Oferta głównie skierowana jest do Panów, ale zakład produkuje także buty damskie. Dostępne jest tutaj obuwie eleganckie, jak Oxfordy, Derby, mokasyny, lotniki, ale także kamasze czy buty jeździeckie.

Właściciele marki na listopad 2016: Jan Kielman Pracownia Obuwnicza S C Maciej Kielman i Leokadia Kielman.

Więcej informacji: www.kielman.pl.

buty Jan Kielman

 

 

 

 

 

Simple Creative Product

Ekskluzywna marka kobieca należąca do polskiej grupy kapitałowej Gino Rossi. Pod tą marką można kupić m.in. sukienki, spódnice, bluzki, płaszcze, kurtki, ale także buty.

Właściciele marki na listopad 2016: Gino Rossi SA.

Więcej informacji: www.simple-cp.com.

buty Simple Creative Product

 

 

 

 

 

 

BUT-S

Pod tą marką buty powstają już od ponad 30 lat. Firma stara się produkować modne buty dla kobiet. W ofercie dostępne są: półbuty, czółenka, baleriny, botki, kozaki.

Właściciele marki na listopad 2016: Zbigniew Smyczek i Zofia Romanowska przez JMS Sp. z o.o.

Więcej informacji: www.but-s.pl.

buty But-s

 

 

 

 

 

Nowbut

Marka ta istnieje na rynku już kilkanaście lat, zajmuje się produkcją pantofli z naturalnych skór. Klient może wybierać z ponad 100 dostępnych modeli pantofli. Oferta skierowana jest do mężczyzn i kobiet, znajduje się tu także kolekcja dziecięca.

Właściciel marki na listopad 2016: „NOWBUT” Grzegorz Noworolnik.

Więcej informacji: www.nowbut.pl.

buty Nowbut

 

 

 

 

 

 

 

Eksbut

Istnieje od 1992 roku, a przełomem w rozwoju tej rodzinnej firmy było przejęcie w 1995 roku upadające zakłady „Syreny” w Mławie. Głównymi produktami firmy są buty dla kobiet ze skór naturalnych.

Właściciel marki na listopad 2016: Produkcja Obuwia „Eksbut – Bożena Mąka”.

Więcej informacji: www.eksbut.com.pl.

Buty Eksbut

 

 

 

 

 

 

 

Agasi

Zakład Produkcji Obuwia Agasi z Kalwarii Zebrzydowskiej oferuje eleganckie skórzane damskie obuwie w wielu odsłonach. W ofercie znaleźć można między innymi czółenka, baleriny, półbuty, mokasyny, baleriny czy sandały.

Właściciel marki na listopad 2016: Andrzej /Gasiński przez Zakład Produkcji Obuwia AGASI.

Więcej informacji: Obuwie Agasi (FB).

buty Agasi

 

 

 

 

 

Domeno

Firma obuwnicza powstała w 1990 roku. Oferuje szeroką gamę obuwia męskiego wizytowego i sportowego, a także obuwia damskiego, wykonanego z wysokiej jakości skór naturalnych w szerokim asortymencie, ciekawej palecie barw i zgodnie z aktualnymi trendami. Szczególnym zainteresowaniem klientów cieszą się limitowane serie obuwia ze skór egzotycznych.

Właściciel marki na listopad 2016: P.P.H.U DOMENO Jerzy Stawowy.

Więcej informacji: www.sklep.domeno.com.pl.

buty Domeno

 

 

 

 

 

Łukasz

Buty pod marką „Łukasz” produkowane są już od 1989 roku. Do produkcji butów używane są skóry polskiego bądź włoskiego pochodzenia. Oferta jest skierowana do Pań.

Właściciel marki na listopad 2016: Łukasz Szumny przez PPH Łukasz.

Więcej informacji: www.lukasz.pl.

buty Łukasz

 

 

 

 

 

 

 

Simen

Początki działalności tej marki to już 1977 rok. W ofercie znajduje się obuwie dla kobiet i młodzieży.

Właściciele marki na listopad 2016: Mieczysław Jóźwicki i Teodora Jóźwicka przez Simen S.C.

Więcej informacji: www.simen.pl.

buty Simen

 

 

 

 

 

 

 

 

Fun in Design

Bardzo interesująca firmą z obuwiem dla kobiet, a to z tej przyczyny, że poza wyborem ze standardowej kolekcji, umożliwia także szczegółowe zaprojektowanie własnych butów, przy pomocy specjalnie przygotowanego kreatora. Do wyboru jest tutaj wiele rodzajów butów, jak chociażby: baleriny, sandały, trampki, szpilki, botki, sztyblety, mokasyny.

Właściciel marki na listopad 2016: Paweł Ławecki przez Fun in Design Sp. z o.o.

Więcej informacji: www.funindesign.pl.

buty Fun in Design

 

 

 

 

Kent

Produkuje obuwie damskie i męskie z naturalnych skór. W ofercie znajduje się większość możliwych rodzajów butów.

Właściciele marki na listopad 2016: Z.P.H KENT Jerzy Sławek.

Więcej informacji: www.obuwiekent.pl.

buty Kent

 

 

 

 

 

 

Baldowski

Rodzinna marka, pod którą buty powstają już od 50 lat. Zdecydowana większość oferty to eleganckie buty damskie, chociaż występuje tutaj także kilkadziesiąt modeli obuwia dla mężczyzn.

Właściciel marki na listopad 2016: Zakład Produkcji Obuwia Wiesław Baldowski.

Więcej informacji: www.baldowski.pl.

buty Baldowski

 

 

 

 

 

 

 

Pollonus

Polski producent obuwia z Łukowa. Adresatem marki są przede wszystkim kobiety, mogą wybierać z kilku kolekcji obuwia na każdą porę roku. Są tu zatem zarówno botki i kozaki, jak i półbuty, sandały czy mokasyny.

Właściciel marki na listopad 2016: Leszek Wasilewski przez Pollonus Sp. z o.o.

Więcej informacji: www.pollonus.com.pl.

buty Pollonus

 

 

 

 

 

Baldaccini

Firma Krimen istnieje już od 1990 roku, natomiast należąca do niej marka Baldaccini od 2011. Jest to obuwie dla kobiet, a w ofercie występuje większość jego rodzajów – m.in. botki, kozaki, czółenka, baleriny, półbuty, buty sportowe, mokasyny czy lordsy.

Właściciel marki na listopad 2016: Zakład Produkcji Obuwia Krimen Hanna Paziewska.

Więcej informacji: www.baldaccini.com.pl.

buty Baldaccini

 

 

 

 

 

Hanzel

Marka obecna na polskim rynku od 1992 roku. Produkuje obuwie górskie ze skór naturalnych dla kobiet, mężczyzn, a także dla dzieci. Można tutaj znaleźć buty myśliwskie, militarne czy trekkingowe.

Właściciele marki na listopad 2016: Hanzel Produkcja Obuwia s.c. Jabłońska Teresa Truty Barbara.

Więcej informacji: www.sklep.hanzel.pl.

buty Hanzel

 

 

 

 

 

 

 

Marco Shoes

W 1989 firma Marco Shoes zaczęła działać jako niewielki warsztat rzemieślniczy. Obecnie firma zatrudnia kilkadziesiąt osób i posiada dwa zakłady produkcyjne. W ofercie dostępne są czółenka, szpilki, baleriny, sandały, a także botki i kozaki.

Właściciel marki na listopad 2016: Marco Marek Malinowski.

Więcej informacji: www.marcoshoes.eu.

buty Marco Shoes

 

 

 

 

 

 

 

Protektor

Jeden z największych w Europie producentów i dystrybutorów obuwia militarnego, ochronnego, jak i specjalistycznego. Firma zatrudnia blisko 600 osób, posiada jeden zakład produkcyjny w Polsce i dwa w Mołdawii.

Największy akcjonariusz firmy na listopad 2016: Powszechne Towarzystwo Emerytalne PZU S.A. (17,3% akcji).

Więcej informacji: www.protektorsa.pl.

buty Protektor

 

 

 

 

 

 

 

 

Savvy Sole

Polski producent obuwia skórzanego dla mężczyzn i kobiet. Dla kobiet są tutaj dostępne głównie botki, trzewiki, półbuty, baleriny i mokasyny, natomiast dla mężczyzn – sneakersy i mokasyny.

Właściciel marki na listopad 2016: Savvy Sole Daniel Prochowicz.

Więcej informacji: www.savvysole.com.

buty Savvy

 

 

 

 

 

 

 

Oleksy

Jedna z polskich firm rodzinnych produkujących buty. Poza obuwiem, dostępna tutaj jest także odzież skórzana  oraz skórzane torebki i portmonetki. Jeśli chodzi o buty, kobiety znajdą tutaj botki, kozaki, szpilki, półbuty, baleriny, a mężczyźnie przede wszystkim eleganckie półbuty oraz mokasyny.

Właściciele marki na listopad 2016: Oleksy Spółka Jawna Paweł i Witold Oleksy.

Więcej informacji: www.oleksy.pl.

buty Oleksy

 

 

 

 

 

 

 

Artis

Marka obuwia dla tancerzy. Są tutaj modele butów dla kobiet, mężczyzn, jak i dzieci. Oferta jest podzielona na 4 kategorie – latin, standard, practice, tango.

Właściciele marki na listopad 2016: Artis s.c. Marek i Robert Grzesiak.

Więcej informacji: www.dance-artis.pl.

buty Artis

 

 

 

 

 

 

Kulig

Firma ta powstała w 1990 roku. Produkuje obuwie skórzane dla mężczyzn i kobiet. Dostępne są tutaj m.in. botki, trzewiki, kozaki, półbuty, półbuty sportowe, czółenka, mokasyny, baleriny i sandały dla kobiet oraz półbuty, sandały i trzewiki dla mężczyzn.

Właściciel marki na listopad 2016: P.P.H.U. „Kulig” Krzysztof Kulig.

Więcej informacji: www.kulig.pl.

buty Kulig

 

 

 

 

 

 

 

Buty produkowane za granicą, ale przez polskie firmy

 

Reserved

Znana polska marka odzieży, należąca do polskiego koncernu LPP, jednej z największych polskich firm. Posiada w ofercie także buty – głównie szpilki, baleriny, botki i kozaki w kolekcji dla kobiet, a dla mężczyzn przede wszystkim półbuty i buty sportowe.

Największy akcjonariusz firmy LPP na listopad 2016: Forum TFI – jest to polskie towarzystwo funduszy inwestycyjnych (10,9% akcji).

Więcej informacji: www.reserved.com.

buty Reserved

 

 

 

 

 

 

 

House

Jest to marka odzieżowa koncernu LPP, skierowana do ludzi młodych. W przypadku butów, dostępne są zwłaszcza półbuty, buty trekkingowe, botki, kozaki, tenisówki i trampki dla kobiet oraz buty trekkingowe, buty sportowe, sneakersy i trampki dla mężczyzn.

Największy akcjonariusz firmy LPP na listopad 2016: Forum TFI – jest to polskie towarzystwo funduszy inwestycyjnych (10,9% akcji).

Więcej informacji: www.house.pl.

 

 

 

 

 

Cropp

Marka streetwearowa koncernu LPP. Jak można przeczytać na stronie LPP, „skierowana do młodych buntowników”. W ubraniach tej marki widać wpływy kultury hip-hop, muzyki, sportów miejskich. Cropp posiada sporo butów sportowych, sneakersów i trampek, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Największy akcjonariusz firmy LPP na listopad 2016: Forum TFI – jest to polskie towarzystwo funduszy inwestycyjnych (10,9% akcji).

Więcej informacji: www.cropp.com.

buty Cropp

 

 

 

 

 

Mohito

Powstała w 2009 roku marka LPP, skierowana do „pewnych siebie, niezależnych kobiet”. Połączenie swobody i elegancji. Na buty tej marki składają się przede wszystkim szpilki, czółenka, kozaki i botki.

Największy akcjonariusz firmy LPP na listopad 2016: Forum TFI – jest to polskie towarzystwo funduszy inwestycyjnych (10,9% akcji).

Więcej informacji: www.mohito.com.

 

 

 

 

 

 

 

Sinsay

Kolejna obok Mohito marka LPP, skierowana do młodych kobiet. W przypadku butów, do wyboru są przede wszystkim botki, baleriny i trampki.

Największy akcjonariusz firmy LPP na listopad 2016: Forum TFI – jest to polskie towarzystwo funduszy inwestycyjnych (10,9% akcji).

Więcej informacji: www.sin-say.com.

baleriny Sinsay

 

 

 

 

 

 

 

Marino Fabiani

Firma Epoca, do której należy marka Marino Fabiani, współpracuje tylko z włoskimi fabrykami o wieloletniej tradycji. W ofercie znajduje się obuwie dla kobiet – szpilki, kozaki, botki.

Właściciele marki na listopad 2016: Krystyna Holzer i Izabela Lew przez Epoca S.C.

Więcej informacji: www.marinofabiani.pl.

buty Marino Fabiani

 

 

 

 

 

 

 

 

Big Star

Ciekawy przykład marki, która powstała już w 1979 roku w Szwajcarii, ale od 2005 roku jest już kontrolowana przez polski kapitał. Znana przede wszystkim z jeansów, ale w ofercie ma także obuwie dla mężczyzn i kobiet, przede wszystkim botki i kozaki.

Właściciele marki na listopad 2016: Bogdan Kaczmarek, Wiesław Kostera, Monika Kołodziejczyk, Arkadiusz Tomankiewicz.

Więcej informacji: www.bigstar.pl.

buty Big Star

 

 

 

 

 

 

 

 

Wittchen

Jest to rodzinna firma, założona w 1990 roku przez Jędrzeja Wittchena. Marka stylizuje się na luksusową, w ofercie ma przede wszystkim torebki oraz obuwie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, m.in. czółenka, szpilki, koturny, kozaki, półbuty i mokasyny.

Największy akcjonariusz firmy w listopadzie 2016: Jędrzej i Monika Wittchen bezpośrednio lub pośrednio (76,16% akcji).

Więcej informacji: www.wittchen.com.

buty Wittchen

 

 

 

 

 

 

Marisha

Powstała w 2005 roku marka, skierowana głównie do młodych kobiet. Marisha chwali się tym, że ma „świeży niepowtarzalny look”.

Właściciel marki na listopad 2016: Draszba SA. Po składzie zarządu i rady nadzorczej spółki widać, że najpewniej jest kontrolowana przez Polaków.

Więcej informacji: www.marisha.pl.

buty Marisha

 

 

 

 

 

Heavy Duty

Kolejna, obok Marishy, marka należąca do polskiej firmy Draszba. W sklepach Heavy Duty można dostępnych jest wiele zagranicznych marek butów, ale także buty Marishy oraz Heavy Duty. Wśród obuwia marki HD znajdują się praktycznie wszystkie możliwe rodzaje butów zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Właściciel marki na listopad 2016: Draszba SA. Po składzie zarządu i rady nadzorczej spółki widać, że najpewniej jest kontrolowana przez Polaków.

Więcej informacji: www.heavyduty.pl.

buty Heavy Duty

 

 

 

 

 

Primamoda

Polska firma, która współpracuje z włoskimi projektantami i tworzy włoskie buty. Primamoda oferuje wiele rodzajów obuwia dla kobiet i mężczyzn.

Największy akcjonariusz firmy na listopad 2016: Dariusz Piesiak i Renata Jankiewicz-Piesiak (56,87% akcji).

Więcej informacji: www.primamoda.com.pl.

 

 

 

Autor: Adam Stankiewicz

 

Najczęściej zadawane pytania – FAQ

 

Dlaczego warto kupować polskie obuwie?

 

Kupowanie produktów rodzimych firm jest zgodne z duchem patriotyzmu gospodarczego. Wspieranie i wzmacnianie rodzimych marek nie tylko sprawia, że wydane pieniądze wspierają polską gospodarkę, ale również umożliwiają ekspansję polskich firm.

Patriotyzm gospodarczy to jedno, ale czy jakość i wybór polskiego obuwia mogą się równać z takimi markami jak Adidas i Nike?

 

Polska może poszczycić się produkcją obuwia wysokiej klasy, które jakością i wyglądem przewyższa sporą część zagranicznej oferty. Wybór jest szeroki – od obuwia sportowego, przez ślubne, aż po glany.

 

Jakie są przykłady godnych polecenia marek obuwia?

 

Wśród polskich marek obuwniczych znajdują się takie zacne sieci jak Wojas, czy Ryłko, a także całkiem popularne i lubiane Gino Rossi. Warto też wspomnieć o polskiej sieci sklepów CCC, które wytwarzają buty pod własną marką. Do CCC należy również Lasocki.

Nie wszystkie sklepy obuwnicze są dedykowane jednej marce obuwia. Jakie sklepy z obuwiem warto odwiedzać, żeby wspierać patriotyzm ekonomiczny?

 

Na pewno warto zaglądać do popularnej sieciówki CCC albo Reserved. Własne sklepy posiada również Wojas. Oprócz tego Polska ma duże udziały w sieciach takich jak House, Mohito czy też Sinsay.

 

sklep Wspieram Rozwój PL


Inne nasze artykuły, które mogłyby Cię zainteresować:
flaga Polski Repolonizacja, czyli kultowe marki wracają w ręce polskiego kapitału – coraz więcej należących do Polaków firm zaczyna przejmować dawne polskie marki z rąk zagranicznych inwestorów.
ko kreskowy 590 Kod 590 – dlaczego może nas wprowadzić w błąd – niestety, kod produktu zaczynający się od liczby 590 nie zawsze wskazuje na jego miejsce produkcji w Polsce. Dowiedz się dlaczego.