Jaki jest koszt posiadania terminala płatniczego w firmie?

13 kwietnia, 2023 Wyłączono przez Edytor2
Jaki jest koszt posiadania terminala płatniczego w firmie?

Z terminalami płatniczymi można spotkać się już nie tylko w dużych punktach handlowych, lecz także m.in. w taksówkach, kioskach czy małych sklepikach. Korzystanie z takiego urządzenia w firmie to wiele korzyści, zwłaszcza w porównaniu ze stosunkowo niskimi opłatami. Ile kosztuje terminal płatniczy?

Opłaty za obsługę terminala i transakcje

Wydatki związane z wykorzystaniem terminala płatniczego w firmie mogą się różnić w zależności od samego rodzaju urządzenia, operatora płatności oraz warunków umowy. Ile kosztuje terminal płatniczy w przypadku dzierżawy urządzenia? Koszty wynajmu zaczynają się już od 20 złotych miesięcznie. Oprócz tego jest pobierana opłata transakcyjna, która wynosi około 0,4-0,7% wartości transakcji.

Jak obniżyć koszty obsługi terminala?

Warto wspomnieć o programach, które pozwalają na obniżenie opłat za obsługę terminala lub nawet korzystanie z urządzenia bezpłatnie przez pewien okres. Jednym z nich jest Polska Bezgotówkowa. To propozycja skierowana głównie do nowych przedsiębiorców, a także firm, które przez ostatnie 12 miesięcy nie przyjmowały płatności bezgotówkowych. Dzięki skorzystaniu z tej opcji można liczyć na zerowe opłaty związane z dzierżawą czy prowizjami za transakcję przez pierwszy rok od dołączenia do programu. To dobry sposób, żeby sprawdzić, czy po wprowadzeniu do firmy opcji płatności bezgotówkowych sprzedaż wzrosła. W zdecydowanej większości przypadków jest to korzystne rozwiązanie – dzięki takiej możliwości firmy przyciągają nowych klientów i lepiej spełniają potrzeby osób, które preferują bezpieczne i wygodne płatności bezgotówkowe.

Jaki terminal płatniczy wybrać?

Przed wyborem konkretnego rodzaju terminala należy przede wszystkim określić wymagania i potrzeby firmy w zakresie przyjmowania płatności. Jeśli mowa o działaniu „w terenie” i potrzebie obsługi transakcji w różnych lokalizacjach, urządzenie przenośne będzie idealnym wyborem. W przypadku lokalnych punktów handlowych czy usługowych lepiej sprawdzi się z kolei terminal stacjonarny.


Artykuł sponsorowany