Sprawdzamy, jak skutecznie inwestować w mieszkania na sprzedaż w Warszawie

17 maja, 2022 Wyłączono przez Dawid
Sprawdzamy, jak skutecznie inwestować w mieszkania na sprzedaż w Warszawie

Czy 2022 rok to dobry czas na inwestycje w nieruchomości? Kiedy wystawić mieszkanie na sprzedaż, by zarobić na nim jak najwięcej? Wreszcie, czy to prawda, że nie wszystkie nowe mieszkania w Warszawie są rozchwytywane przez potencjalnych kupców? Sprawdźmy!

Jak inwestować w mieszkania na sprzedaż?

Przede wszystkim powinniśmy zapoznać się z sytuacją na stołecznym rynku nieruchomości. To wielki ośrodek miejski, gdzie już dziś znajduje się niemal milion lokali mieszkalnych. Tak znacząca ilość nie oznacza jednak, że wciąż nie powstają nowe inwestycje budowlane.

Miasto stołeczne to bardzo chłonny rynek. Wiele wskazuje na to, że w ciągu najbliższych lat ten trend wciąż będzie się umacniać. Wynika to nie tylko z deficytu mieszkań w całej Polsce, ale i z wysokiej inflacji, która w naturalny sposób stymuluje ten segment gospodarki.

Banki nie są w stanie zapewnić odpowiednio wysokiego oprocentowania, które przewyższyłoby dwucyfrową stopę inflacji. W gronie inwestycji, które są postrzegane jako niezwykle bezpieczne dla naszego kapitału, wymienia się właśnie inwestycje w domy czy mieszkania. Ich wartość z czasem będzie rosnąć. To o wiele bezpieczniejsza, alokacja kapitału, niż papiery wartościowe średniego ryzyka, samochody czy elektronika użytkowa.

Gdzie znaleźć mieszkania do kupna?

Czasy, kiedy trzeba było korzystać z usług pośredników lub przeglądać oferty na przeszklonych tablicach, które znajdowały się w miejscach publicznych, już dawno odeszły do lamusa. Dziś, gdy chcemy dotrzeć do mieszkań na sprzedaż w Warszawie, wystarczy wejść na: https://sonarhome.pl/mieszkania-na-sprzedaz

Dzięki takim platformom, jak SonarHome.pl, można szybko zapoznać się z cenami nieruchomości w mieście stołecznym. Serwis pozwala też na korzystanie z zaawansowanych filtrów wyszukiwania. To prosty sposób, by szybko ustalić, czy mieszkanie znajduje się blisko:

– metra,

– parku,

– uczelni.

W ten sam sposób możemy zdefiniować dodatkowe udogodnienia, jak balkon, windę, czy ogródek. Profesjonalne strony, za których pośrednictwem możemy wytypować idealne mieszkania do kupna, powinny też dać nam możliwość sprawdzenia takich danych, jak:

– zakres cenowy

– metraż,

– liczba pokoi,

– rok budowy.

Cenną wiedzą będą też informacje o stanie technicznym nieruchomości. Pozornie atrakcyjna oferta może wymagać przecież dodatkowego wkładu finansowego. Dane o tym, czy lokal nadaje się do wprowadzenia, czy będzie wymagał odświeżenia, to ważna kwestia, której nie powinno się bagatelizować.

Trendy na warszawskim rynku nieruchomości

Z roku na rok można zaobserwować coraz większe zainteresowanie niewielkimi mieszkaniami, których powierzchnia użytkowa nie przekracza 50 metrów kwadratowych. Między 2020 a 2021 rokiem, przybyło na rynku właśnie takich posesji.

Z drugiej strony widać wyraźną stagnację w sektorze dużych mieszkań, które mają więcej niż 80 mkw. Stanowią one tylko 6% lokalnego rynku. Najłatwiej kupić mieszkanie na Mokotowie, Woli i Pradze. Te trzy dzielnice odpowiadają za 35% warszawskiego rynku.

Jeśli szukamy małej nieruchomości mieszkalnej, to największe szanse na zakup mamy na Rembertowie, Woli, Żoliborzu i Targówku. Entuzjaści dużych lokali powinni raczej szukać swojego miejsca do życia na Wawrze, Wesołej lub Wilanowie.

W której dzielnicy miasta stołecznego ceny za metr są najniższe? Raport SonarHome.pl wskazuje na Rembertów, Wesołą i Białołękę. To właśnie tam za metr zapłacimy mniej niż 10 tysięcy złotych. Warto sprawdzić też mieszkania na Ursusie i Targówku. Trzy najdroższe dzielnice Warszawy, to Śródmieście, Żoliborz i Wilanów.

Artykuł sponsorowany