Kilka ciekawych patentów, które warto wykorzystać w swoim domu

17 maja, 2022 Wyłączono przez Dawid
Kilka ciekawych patentów, które warto wykorzystać w swoim domu

Każdy poszukuje rozwiązań, które pozwalają zaoszczędzić czas, pieniądze i energię. Czasami nie trzeba olbrzymich inwestycji, żeby znacznie ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie. Potrzeba tylko odrobiny kreatywności. Przedstawiamy listę skutecznych patentów, które warto zastosować w swoim domu.

Słoiki nie tylko na przetwory

Słoiki kojarzą się z domowej roboty przetworami, ale ich zastosowanie jest o wiele szersze. Mogą posłużyć chociażby do przechowywania drobiazgów: śrubek, szpilek, nakrętek, spinaczy i zszywek. Podobne zastosowanie znajdą również w kuchni. Przyprawy umieszczone w słoiczkach nie będą wietrzeć i tracić swoich leczniczych oraz smakowych właściwości. W tym przypadku trzeba jedynie pamiętać o naklejeniu etykiet z podpisem, żeby nie pomylić przypraw. Etykiety samoprzylepne zamówisz na tej stronie: https://kartony24.eu/pl/c/Etykiety-samoprzylepne/85. Słoiki wykorzystasz również w łazience. Możesz przeistoczyć je w organizery na pędzelki, na grzebienie i na patyczki do uszu. A to jeszcze nie koniec pomysłów. Słoik posłuży także jako wazon na kwiaty albo jako lampion. Dla uzyskania niepowtarzalnego efektu możesz dodatkowo go przyozdobić np. sznurkiem lub wstążką.

Wyciskacz do tubek, czyli codzienne udogodnienie

Spieszysz się do pracy, a właśnie okazuje się, że w tubce pozostała odrobina pasty do zębów, więc przez kilka minut musisz męczyć się z jej wyciśnięciem? Taki scenariusz to już przeszłość. Wystarczy zainwestować kilka złotych w zakup wyciskacza do tubek. Wyciśniesz zawartość do ostatniej kropli w ciągu kilku sekund. I to bez najmniejszego wysiłku. Na rynku dostępne są różne wersje wyciskaczy np. do nakładania na tubkę i do powieszenia na ścianie.

Spinacz – patent na bezproblemowe wbijanie gwoździ

Jeśli musisz samodzielnie wbić gwóźdź w ścianę, ale obawiasz się, że zamiast w metalową główkę trafisz w… palce, możesz wspomóc się spinaczem do ubrań. Po prostu chwyć spinaczem gwoździk i przyłóż go do ściany, a Ty trzymaj palce na górnej części spinacza. Dzięki temu gwóźdź i młotek będą znajdować się w bezpiecznej odległości od Twoje dłoni.

Prosty sposób na zwiększenie przestrzeni do suszenia ubrań

Chyba każdy właściciel małego mieszkania ma problem ze znalezieniem odpowiedniej ilości miejsca do suszenia ubrań. Na niewielkim balkonie zmieści się co najwyżej kilka sznurków na pranie, a na nich równie niewiele sztuk odzieży. Istnieje jednak prosty patent na rozwiązanie tego problemu. A najlepsze jest to, że nie trzeba niczego dokupować ani montować. Wystarczy po prostu zmienić technikę wieszania. Przypnij jeden brzeg koszulki do pierwszego sznurka, przełóż drugi brzeg pod kolejnym sznurkiem i przypnij go spinaczem dopiero na trzecim. Ubrania powinny być zawieszone prostopadle do sznurka. Dzięki temu zmieścisz nawet kilkadziesiąt rzeczy zamiast kilku.

Odkurzacz i pończochy, czyli jak znaleźć zgubione drobiazgi

Jeśli podczas zmiany kolczyków jeden z nich wyślizgnął Ci się z rąk i przepadł na podłodze pod kanapą, możesz szybko go odnaleźć. Wystarczy nałożyć pończochę na rurę od odkurzacza, przymocować ją za pomocą gumki recepturki i uruchomić odkurzacz. Przesuwaj rurę po dywanie i pod meblami. Prędzej czy później powietrze zassie kolczyk, a ten zatrzyma się na pończosze.

Suszarka – najlepszy sposób na naklejki

Zrywanie naklejek z mebli albo ze ścian to nie lada wyzwanie. Wymaga mnóstwa cierpliwości i opanowania. Na szczęście jest na to sprawdzony sposób – suszarka. Wystarczy skierować na naklejki strumień gorącego powietrza, a klej nieco się rozpuści. Dzięki temu usuniesz je w mgnieniu oka.

Półka wstawienia – zwiększ pojemność szafek

Szafki mogą być bardzo wysokie, ale niestety nie gwarantuje to większej ilości miejsca do przechowywania. Na półce postawimy bowiem tyle samo szklanek, niezależnie od tego czy przestrzeń między półkami wynosi 50 czy 100 cm. W takiej sytuacji możesz jednak skorzystać z półki wstawiennej. Nie musisz wiercić dziur ani przykręcać śrub. Wystarczy wstawić półkę do szafki, by móc pomieścić w niej więcej szklanek i kubków.

Znasz już siedem prostych patentów, dzięki którym zwiększysz ilość miejsca do przechowywania, zaoszczędzisz czas i ułatwisz sobie sprzątanie. Zacznij wdrażać je już dziś, by zmienić swój dom w bardziej funkcjonalną przestrzeń.

Artykuł sponsorowany