Wysyłka towarów paczkomatem

17 czerwca, 2022 Wyłączono przez Dawid
Wysyłka towarów paczkomatem

Praktyczne porady

 

Paczkomat to jedna z najpopularniejszych form dostawy. Charakterystyczne automaty stały się już nieodłączną częścią krajobrazu wielu polskich miejscowości. Polacy docenili możliwość odbioru rzeczy w dowolnej lokalizacji i o dowolnej porze. Warto więc wprowadzić tę opcję dostawy w swoim sklepie. Sprawdź jak szybko przygotować paczkę do wysyłki w paczkomacie i jakie są zalety takiego rozwiązania.

Paczkomat – dlaczego warto?

Paczkomaty nie bez powodu podbijają polski rynek. Takie rozwiązanie jest po prostu wygodne. Twoi klienci nie muszą tracić czasu w oczekiwaniu na kuriera lub martwić się o to, kto odbierze przesyłkę, kiedy nie ma ich w domu. Odbierają rzeczy tam, gdzie chcą i kiedy chcą. Wysyłka rzeczy paczkomatem jest korzystnym rozwiązaniem także dla przedsiębiorcy. Podobnie jak klient, nie musisz tracić czasu na zamawianie kuriera i oczekiwanie na odbiór rzeczy. Możesz po prostu wrzucić je do paczkomatu w drodze na zakupy albo w drodze do domu. Możesz zrobić to rano, po południu, a nawet w nocy. Niewątpliwą zaletą takiej formy wysyłki jest też cena. Nadanie paczki w paczkomacie często kosztuje mniej niż zamówienie kuriera. Co więcej, możesz połączyć usługę paczkomatu z usługą kurierską. Towary mogą zostać odebrane od Ciebie przez kuriera, ale trafią do odpowiednich paczkomatów. I odwrotnie: możesz nadać przesyłkę w paczkomacie, ale zostanie wręczona klientowi przez kuriera. To zatem bardzo elastyczny sposób dostawy.

Gdzie kupić kartony InPost?

Dedykowane kartony do paczkomatów możesz kupić w Internecie u dobrych producentów. Jak znaleźć odpowiedni sklep? Po pierwsze, kieruj się opiniami na różnego rodzaju serwisach. Im więcej pozytywnych komentarzy, tym większa szansa na udaną transakcję.  Sprawdź od jak dawna producent funkcjonuje na rynku. Skoro firma utrzymuje się na nim od kilkudziesięciu lat, zapewnie oferuje dobre opakowania. Jeżeli szukasz wytrzymałych pudełek do paczkomatów, możesz skorzystać z naszej rekomendacji: https://kartony24.eu/pl/c/Kartony-do-Paczkomatow/33.

Kartony InPost

Jeżeli masz zamiar wysłać przesyłkę paczkomatem, musisz pamiętać o wyborze odpowiednich kartonów.  W tym przypadku ważnym czynnikiem jest wymiar pudełka. Paczka musi zmieścić się w jednym z trzech rozmiarów skrytek: małej(8 x 38 x 64 cm), średniej (19 x 38 x 64 cm) lub dużej (41 x 38 x 64). Dlatego też przed zamówieniem usługi nadania rzeczy w paczkomacie trzeba zmierzyć przesyłkę, żeby upewnić się, do której skrytki będzie pasować. To dość czasochłonna czynność,  zwłaszcza jeżeli wykonuje się ją kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt razy w ciągu dnia, jak ma to miejsce w niektórych firmach. Lepiej więc kupić dedykowane kartony do paczkomatów.  Masz pewność, że zmieszczą się w skrytce, a ponadto obniżysz koszty za wysyłkę. Jeżeli wybieramy pudełka \\”na oko\\”, często decydujemy się na wykorzystanie zbyt dużych opakowań, a to wiąże się przecież z większymi kosztami nadania.

Gdzie kupić karton na paczkę?

Jeżeli prowadzisz swój sklep internetowy, zapewne wiesz jak ważny jest wygląd przesyłki. Paczka może stać się Twoim rynkowym atutem, jeżeli zadbasz o jej atrakcyjny design. Warto więc podjąć współpracę z producentem, który oferuje wykonanie kartonów do paczkomatów z nadrukiem. Na pudełku InPost może znaleźć się grafika, hasło reklamowe, informacja o promocjach albo kod QR. Możesz przygotować własny projekt lub zlecić jego wykonanie grafikom z firmy sprzedającej kartony. Warto znaleźć producenta, który oferuje taką usługę.

Kartony do paczkomatów gabaryt A

Skrytka o gabarycie A mieści opakowania o maksymalnych wymiarach 640x380x80 mm. Na specjalnej podstronie w sklepie producenta opakowań możesz kupić więc pudełka właśnie w tym rozmiarze lub mniejsze. Dostępne są opakowania fasonowe i klapowe, z nadrukiem lub bez, więc na pewno znajdziesz odpowiednie modele.

Kartony do paczkomatów gabaryty B i C

W skrytce B możesz umieścić paczki o wymiarach 640x380x190 mm. Z kolei w skrytce C – przesyłki o wielkości 640×380410 mm. W takich skrytkach umieścisz więc całkiem duże towary lub duże zamówienia np. kilka sztuk ubrań zimowych, drobne sprzęty AGD, obuwie czy części do samochodu. Tak jak w przypadku gabarytu A, wybór pudełek jest duży: fasonowe, klapowe, z automatycznym dnem, z nadrukami, kartony 3-warstwowe i wytrzymałe 5-warstwowe.

Jeżeli chcesz oferować usługi dostosowane do potrzeb klientów, umieść na swojej stronie opcję dostawy produktów do paczkomatu. Wystarczy, że kupisz kartony dostosowane do skrytek, a szybko zapakujesz różnego rodzaju przedmioty i wyślesz je w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. To komfortowe rozwiązanie zarówno dla klientów, jak i dla przedsiębiorców.

Artykuł sponsorowany