Polskie marki garniturów – topowe firmy produkujące garnitury w Polsce

21 grudnia, 2023 Wyłączono przez Dawid
Polskie marki garniturów – topowe firmy produkujące garnitury w Polsce

Rynek mody w samej Europie to aż 450 milionów euro. Natomiast Polska jest 12. największym eksporterem ubrań na całym globie. Oznacza to, że ma aż 2% rynku. Jest to zatem bardzo duża liczba. Ostatnie lata to duży wzrost popularności produktów, które pochodzą z Polski. Odzież, w tym garnitury, zyskują uznanie za granicami kraju, co jest ogromnym powodem do dumy. To zasłużony sukces, ponieważ wielu polskich przedsiębiorców tworzy wysokojakościowe produkty. Poznaj polskie marki garniturów.

Skąd w ogóle moda na garnitury? 

Według samych danych GUS, Polska może się poszczycić obecnością w obrębie 20 najważniejszych gospodarek na świecie, zarówno pod względem PKB, jak i istotności dla gospodarki światowej. To może być wręcz niemożliwe, biorąc pod uwagę, że jeszcze zaledwie 40 lat temu Polska była w bardzo słabej kondycji finansowej. Natomiast w Polsce przedsiębiorczość jest naprawdę na wysokim poziomie. Jak się okazuje, dane sprzed 10 miesięcy pokazują, że mamy trzeci najlepszy wynik pod kątem zatrudnienia. Natomiast liczba przedsiębiorstw w Polsce jest piąta najwyższa w Europie.

Co sprawia, że obecnie garnitur jest wyznacznikiem elegancji w męskim ubiorze? Noszą go politycy, biznesmeni, a także osoby na specjalne okazje, takie jak ślub czy ważne spotkanie. Jak garnitur podbił świat? Wszystko zaczęło się w XVII wieku w zachodniej Europie.

Niegdyś wyznacznikiem mody były ubrania, które wyglądały nieco jak napompowane, stosowano to po to, aby osoba, która taki strój zakłada, wyglądała na większą i potężniejszą. Dlatego głównymi właścicielami takich strojów byli królowie i osoby z wyższych sfer. Obecnie, kiedy trójka myśląca o elegancji jest garniturem, również stosuje się wypełnienie w ramionach, aby optycznie powiększyć mężczyznę.

Polskie marki garniturów – aktualna moda

George Brian Brummell, który, co prawda, nie miał pochodzenia szlacheckiego, stał się można powiedzieć pierwszym w historii modowym influencerem. Jego propozycją było zerwanie z obowiązującą wtedy modą francuską. Swoje inspiracje czerpał z ubrań wiejskich i mundurów wojskowych, łącząc te dwa style stworzył ubranie, które zyskało miano dziadka dzisiejszego garnituru. Wtedy z nóg zniknęły bryczesy i pończochy, zastąpione przez spodnie w pełnej długości. Do eleganckiego kanonu włączono także białą koszulę, a na nią nakładano frak. Istnieje on w modzie męskiej do dzisiejszego dnia.

W latach trzydziestych XIX wieku rozpowszechnił się męski surdut, natomiast w latach 40. spodnie zaczęto wyposażać w rozporek na guziki. Pierwszy garnitur założył król Edward VII i utorował garniturowi drogę do światowej sławy. Składał się on z spodni, kamizelki i marynarki. Garnitur księcia Walii był znacznie krótszy, ale także znacznie mniej opinający. Miał aż cztery guziki i był zapinany bardzo wysoko. Stosowano również krawat, w tej samej formie, którą stosuje się obecnie. Od końca XIX wieku garnitur stał się oficjalnym ubiorem w polityce, a także administracji. Z uwagi na dużą globalizację przez następne 100 lat, ten ubiór tylko nieznacznie już ewoluował i obecnie jest wspólnym punktem szafy wszystkich mężczyzn.

Polskie marki garniturów – jakie mamy w Polsce marki garniturów? 

Wśród polskich marek mamy bardzo dużo tych, które oferują wysokiej jakości garnitury. Poniżej znajduje się kilka z nich, w którym warto się przyjrzeć. Ciekawym zjawiskiem jest to, że garnitur tak naprawdę nieznacznie zmienił się od 150 lat. Technologia pozwala nam zaobserwować wiele zmian i widzimy, że przez ten okres czasu świat bardzo się zmienił, a ten konkretny element męskiej garderoby wcale nie odbiega aż tak od tego, co mogliśmy zaobserwować wiek temu. To pokazuje, że garnitur jest tym, co najlepiej podkreśla to, co najlepsze w męskiej sylwetce. Nic więc zatem dziwnego, że stanowi punkt wspólny garderoby wszystkich mężczyzn na świecie.

Vistula

Firma istnieje od 1991 roku i tworzy elegancką odzież męską, taką jak koszule, garnitury i spodnie. Posiada swoje zakłady, między innymi w Krakowie.

To, co wyróżnia przedsiębiorstwo, to łączenie klasycznego krawiectwa z aktualnymi trendami. Vistula tworzy nie tylko produkty skierowane do mężczyzn, ale także coraz więcej rozwiązań kieruje w stronę kobiet.

Lancerto 

Jest to marka mody męskiej, a także damskiej. Firma specjalizuje się w sprzedaży Garniturów i komfortowej odzieży damskiej oraz męskiej. Na stronie firmy znajdziemy również obuwie, Paski do spodni, portfele, Saszetki i wiele więcej. Marka oferuje także produkty szyte na miarę.

Lavard

Lavard należy do kolejnej polskiej marki garniturów, która została założona w 1975 roku. Za jej marką stoi wieloletnie doświadczenie krawieckie. W swojej ofercie posiadają szeroki asortyment odzieży eleganckiej, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Produkcja firmy odbywa się w Starym Bystrem, niedaleko Tatr. To, co wyróżnia markę, to kontrola produktu na każdym jego etapie, od projektowania i tworzenia konstrukcji, poprzez spedycję. Kolekcje są tworzone w oparciu o wysokiej jakościowo-głoski tkaniny.

Pako Lorente

Pako Lorente to kolejna polska marka. Oferują między innymi eleganckie ubrania, takie jak garnitury, płaszcze, a także męskie koszule. Firma w swoim asortymencie oferuje kolekcję na różne okazje, zarówno te klasyczne biznesowe, ale też te casualowe.

Bytom 

Bytom to kolejna polska marka, której historia sięga 1945 roku. Już w 1968 roku marka zyskała przynależność do pierwszej grupy przedsiębiorstw, która specjalizuje się w sprzedaży eksportowej. W 1972 roku Polska reprezentacja założyła garnitury firmy na igrzyska olimpijskie. W 2004 roku z kolei to się powtórzyło w Atenach, podobnie jak w 2008 w Pekinie. Od 1975 roku rozwój firmy z roku na rok staje się coraz większy, a w tym okresie przedsiębiorstwo posiada już pięć zakładów produkcyjnych. W 1995 roku natomiast Bytom szedł na giełdę Papierów Wartościowych. Ponadto marka uzyskała wiele wyróżnień, takich jak Nagroda Wybitnego Polskiego Eksportera, Doskonałość Mody, Złota Pętelka, Złote Godło, Laura Konsumenta 2005.

Polskie marki garniturów – zainteresowanie modą męską w Polsce rośnie

Według danych z 2015 roku przeprowadzonych przez Mobil Instytut na zlecenie Allegro wynika, że 89% badanych kobiet uważa, że wygląd na co dzień jest bardzo ważny, a 80% kobiet natomiast korzysta z inspiracji modowych. Jeśli chodzi o mężczyzn natomiast, to 52% ankietowanych uważa, że wygląd na co dzień jest bardzo ważny, natomiast 43% korzysta z inspiracji modowych. Jeśli chodzi o deklarowane zainteresowanie modą, to wśród kobiet tę odpowiedź zaznaczyło 84%, natomiast wśród mężczyzn 49%. Na pytanie, czy śledzą państwo informacje związane z modą, kobiety w 76% zaznaczyły, że tak, natomiast płeć przeciwna w 35%. Zatem w Polsce mężczyźni interesują się modą, ale grupa ta nie jest tak liczna, jak w przypadku kobiet. Według zebranych raportów najliczniejsze grupy znajdują się w miastach.

Duży wpływ na rozwój zainteresowania modą męską z pewnością miało budowanie świadomości na ten temat w ostatnich latach. Dużym przełomem były książki, które pozwoliły zgłębić wiedzę na temat mody męskiej. Były to pozycje Bernharda Roetzela pt. „Gentleman – moda ponadczasowa” oraz Michała Kędziory „Rzeczowo o modzie męskiej”. Aktualnie świetnym źródłem wiedzy jest bez wątpienia internet, w którym można z pierwszej ręki od ekspertów otrzymać konkretne informacje na temat mody.

Jaka jest rola projektanta w tworzeniu marki?

Rola projektanta w tworzeniu marki jest bardzo ważna, ponieważ to właśnie projektant odpowiada za stworzenie unikalnego stylu i dobranie estetyki, która będzie wyróżniać markę na rynku. Jest to osoba, która łączy kreatywność z wizją biznesową, tworząc produkty, które mają za zadanie przyciągnąć uwagę klientów, ale jednocześnie oddać tożsamość i wizję marki. Stąd opracowanie rozpoznawalnej linii projektowej wcale nie jest prostym zadaniem, wymaga wiele pracy. By projektant to też osoba, która odpowiada za dbanie o jakość produktów, a to ma wpływ na reputację całej firmy oraz zadowolenie klientów.

Moda na świecie – najbardziej znani polscy projektanci mody męskiej

Polska moda, zarówno damska, jak i męska, rozwija się w bardzo szybkim tempie. Jest to głównie za sprawą świetnych projektantów, którzy w naszym kraju naprawdę wykonali ogromną pracę i zostali docenieni na międzynarodowym rynku. Pokazali, że Polska moda jest oryginalna i zasługuje na docenienie.

Wśród znanych nazwisk możemy wyróżnić Mariusza Przybylskiego, który od 2005 roku tworzy modę męską, jednocześnie łącząc ją z nowatorskim wzornictwem oraz modernistyczną formą. Spośród stworzonych przez niego projektów znajdziemy klasyczne garnitury, ale także modę męską na co dzień.

Tomasz Ossoliński natomiast to osoba, która swoje pierwsze spodnie uszyła w wieku 7 lat. Taki młody wiek pokazuje, że świat mody rozpoczął się dla tego projektanta w dość młodym wieku. W wieku 19 lat Tomasz Ossoliński został projektantem w firmie Bytom, która cechuje się wysoką jakością garniturów.

Inna postać ze świata mody, czyli Robert Kupisz, zasłynął swoją streetwearową kolekcją. W swoich projektach przemyca wiele sportowych elementów, a spośród produktów oferowanych przez niego znajdziemy między innymi oversizowe bluzy czy t-shirty z nadrukami.

Polskie marki garniturów – r osnąca popularność polskich marek w międzynarodowym świecie mody

Popularność polskich marek w międzynarodowym świecie mody rośnie, a Polska coraz bardziej jest doceniana na arenie międzynarodowej. Świetnym przykładem, który to obrazuje, jest firma LPP, czyli polski gigant, który został doceniony we Włoszech, a konkretnie w stolicy mody. I to właśnie tam pojawił się popularny w Polsce szyld Reserved.

Dlaczego warto wybierać polskie garnitury?

Inwestując w polskie garnitury, uzyskujemy w wielu przypadkach bardzo wysoką jakość, a także elegancką stylizację. Polskie produkty cieszą się coraz większą popularnością za granicami naszego kraju, a kupując produkty od polskich przedsiębiorców, wspieramy krajowe biznesy. Jednocześnie sprawiamy, że kapitał zostaje w Polsce. To nie tylko wsparcie dla przedsiębiorstw, ale także dla projektantów, których w naszym kraju jest naprawdę mnóstwo. Kupując produkty z ich kolekcji, wspieramy również rozwój talentów modowych, które dzięki temu mają większą szansę zaistnieć na skalę światową.

Wybór polskiego garnituru to nie tylko duża jakość w ogromnej liczbie przypadków, ale także duża trwałość materiału, który jest odporny na zużycie i daje możliwość korzystania z niego przez wiele lat. Wiele firm oferuje szeroki wybór krojów, a także wzorów, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie, co odpowiada jego gustowi i okazji, na którą chce taki garnitur zakupić.

W wielu przypadkach warto skorzystać z polskich usług z uwagi na dużą personalizację, ponieważ wiele marek daje możliwość usług krawieckich na miarę. Dzięki temu można stworzyć niepowtarzalny garnitur, który będzie dopasowany do budowy ciała i naszych preferencji.

Czym się kierować przy wyborze garnituru?

Garnitury to strój, który został stworzony z myślą o podkreśleniu najpiękniejszych cech mężczyzny. Posiadają naturalne linie, które sprawiają, że sylwetka wygląda atrakcyjnie. Dlatego, kupując produkt niskiej jakości, a jednocześnie źle dopasowany, trudno będzie w nim dobrze wyglądać i czuć się komfortowo. Warto więc postawić na jakość, ponieważ garnitury to element garderoby, który powinien służyć latami. Ważnym czynnikiem jest także czas. Przy wyborze garnituru należy odwiedzić kilka sklepów, porównać stylizacje, zrobić zdjęcie w dobrym świetle i na tej podstawie dokonać wyboru.

Na to, czy dobrze wygląda się w garniturze, wpływa kilka kluczowych kwestii. Pierwszą z nich jest to, czy materiał dobrze leży w ramionach, czy długość jest odpowiednia, a także jakie jest talowanie. Trzeba również przyjrzeć się sobie z przodu, z tyłu i z boku.

Przy wyborze garnituru ważne jest także poznanie podstawowego podziału garniturów. Możemy wyróżnić modele z jednym, dwoma, trzema guzikami oraz te z dwoma rzędami guzików. Dla osób, które lubią się wyróżniać, ciekawą opcją będzie garnitur dwurzędowy, ze względu na jego unikalny styl i historię. Kolejną kluczową kwestią jest dokładne poznanie swoich wymiarów, co jest niezbędne, aby sprzedawca mógł dopasować idealny rozmiar i fason. Potrzebne wymiary to wzrost, obwód klatki, talii i pasa.

Warto również zwrócić uwagę na spodnie, które powinny być dopasowane w pasie, a ich nogawki mogą być wyszczuplone lub regularne, zależnie od typu sylwetki. Im materiał jest bliżej nogi, tym sylwetka wygląda lepiej i jest bardziej wysmuklona. Nogawki na dole nie powinny mieć zbędnej ilości materiału, maksymalnie jedno zagięcie jest wskazane.

Ostatnim elementem do rozważenia jest kolor. Wybierając kolor garnituru, warto dostosować go do okazji. Na spotkania biznesowe świetnie sprawdzi się kolor granatowy. Należy jednak pamiętać, że kolor czarny bardziej nadaje się na wieczór lub uroczyste okazje, a nie na spotkania biznesowe.

Polskie marki garniturów – jak dobrze dopasować marynarkę?

Zdawać by się mogło, że dopasowanie marynarki to kwestia przymierzenia i zobaczenia, jak się w niej wygląda. Okazuje się, że wcale nie jest to tak proste, jak się wydaje, a sukces dobrego dopasowania stroju zawiera 9 punktów. Pierwszym z nich jest ramię i określenie, jak marynarka leży w naszych ramionach. Czy wygląda to naturalnie? Warto szczególną uwagę zwrócić na poduszki, gdyż większość mężczyzn wygląda znacznie lepiej, gdy nie są one duże.

Kolejną kwestią jest obwód rękawa. Warto zadbać o to, aby nie był on zbyt szeroki, ponieważ nie wygląda to ładnie. Trzecim elementem jest długość rękawa, i powinien on być na tyle długi, że jeżeli pod spodem jest założona koszula, to przy opuszczeniu rąk wzdłuż ciała ręka w koszuli wystaje poza marynarkę o około centymetr. Dobrym testem, jeśli nie mamy koszuli, jest zgięcie ręki w łokciu, i w takim ułożeniu nasza marynarka powinna kończyć się delikatnie przed nadgarstkiem.

Ważne porady

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest to, aby marynarka dobrze przylegała do ciała. Innym istotnym elementem przy wyborze marynarki jest szerokość klapy. Szersze klapy, na około 6,7 cm, lepiej podkreślają męską sylwetkę i optycznie poszerzają ramiona, dzięki czemu mężczyzna znacznie lepiej się prezentuje w takim garniturze. Warto testowo zapiąć guziki i zobaczyć, jak marynarka się układa po zapięciu guzików, czy nie jest przypadkiem zbyt obcisła.

Warto zwrócić także uwagę na długość marynarki. Klasyczna marynarka powinna się kończyć tam, gdzie kończą się pośladki i zaczynają się uda. Ostatnią wskazówką jest taliowanie. Przy wyborze marynarki warto zadbać także o dobry materiał, aby służyła nam ona jak najdłużej. Marynarki są stworzone z głównego materiału, a także z podszewki. Warto, aby podszewka nie była wykonana z syntetycznego materiału, ponieważ nie przepuszcza powietrza, co może prowadzić do pocenia się. Jeśli chodzi o materiał, z którego ma być stworzony garnitur, może to być bawełna, wełna lub len. Najlepszym materiałem dla garnituru uważa się 100% wełnę.

Popularne błędy podczas noszenia garnituru

Garnitur to elegancki strój, który został stworzony po to, żeby podkreślać to, co najlepsze w męskiej sylwetce. Pierwszym popularnym błędem jest złe dopasowanie, przez co sylwetka wygląda niekorzystnie. Drugim często popełnianym błędem są za długie spodnie. Spodnie garniturowe nie powinny posiadać zbyt dużego luzu, ponieważ nie wygląda to estetycznie. Szczególnie u niższych mężczyzn może to sprawić wrażenie, że są jeszcze niżsi, niż są w rzeczywistości. Prosta nogawka natomiast wydłuża nogi, co optycznie zwiększa wzrost.

Kolejnym popularnym błędem jest wybieranie marynarek, które posiadają za długie rękawy, co również nie wygląda estetycznie. Innym błędem, który niszczy elegancką stylizację, są brudne buty. W przypadku niefortunnego zabrudzenia butów, na spotkanie biznesowe warto mieć pod ręką nawilżone chusteczki i pastę, aby szybko oczyścić obuwie i wyglądać profesjonalnie. Buty są często pierwszym elementem garderoby, który przyciąga wzrok, podobnie jak fryzura.

Kolejnym błędem jest wybieranie koszul z krótkimi rękawami, które całkowicie powinniśmy zrezygnować, ponieważ nie prezentują się dobrze, ani z krawatem. Lepszą opcją na ciepłe dni jest po prostu podwinięcie długich rękawów, co wygląda znacznie bardziej stylowo niż koszula z krótkim rękawem.

Innym błędem jest noszenie zbyt krótkich skarpetek. W przypadku noszenia garnituru nie powinno być widać kostek, dlatego noszenie skarpet odpowiedniej długości jest bardzo ważne. Krawat to kolejny element, który często jest źle dobranej długości. Krawat powinien dosięgać górnej części klamry paska, aby prezentować się elegancko i proporcjonalnie. 

Wysokiej klasy garnitur – jak go rozpoznać?

Garnitur to ubranie formalne, istniejące od wielu lat i stanowiące stały element kultury europejskiej, a także światowej. Istnieje przekonanie, że wysokiej jakości garnitur to taki, który posiada dobrą metkę. Jednak istnieje wiele innych kluczowych cech, które pozwalają rozpoznać garnitur najwyższej jakości.

Pierwszym ważnym wyróżnikiem jest tkanina, z której wykonano garnitur. Wysokojakościowy garnitur zazwyczaj wykonany jest z wełny, tkaniny odporniej na ciągnięcia i wypchnięcia oraz charakteryzującej się dobrą przepuszczalnością powietrza.

Kolejnym istotnym aspektem są proporcje garnituru. Istnieją elementy garnituru, które powinny ze sobą współgrać i tworzyć harmonię. Dobre proporcje oznaczają, że marynarka przykrywa pośladki, a spodnie są odpowiednio dobrane, nie za długie ani za krótkie, a fałdy spodni jedynie delikatnie się łamią.

Kolejnym ważnym aspektem są klapy marynarki, które powinny opiewać na połowę szerokości ramienia. Butonierka jest także istotnym elementem, którego obecność może wskazywać na wysoką jakość garnituru, szczególnie jeśli jest obszyta ręcznie.

Guziki również odgrywają istotną rolę. W przypadku wysokiej jakości garniturów często stosuje się guziki perłowe, które w dotyku są chłodne i stanowią dodatkowy element luksusu. Dlatego, aby rozpoznać garnitur najwyższej jakości, warto zwrócić uwagę na powyższe elementy i jakość materiałów użytych do jego produkcji.

Etykieta noszenia garnituru: jakie wybory na różne okazje?

Etykieta noszenia garnituru jest niezmiernie istotna i ma szerokie zastosowanie w różnych sytuacjach, od formalnych spotkań biznesowych po okoliczności towarzyskie.

W świecie biznesu garnitur pozostaje nadal standardowym wyborem i jest symbolem profesjonalizmu. Na spotkaniach biznesowych zawsze warto wybrać elegancki garnitur, który podkreśli powagę sytuacji. W branży biznesowej popularne są garnitury w kolorze granatowym, który doskonale wpisuje się w charakter spotkań biznesowych.

Jednak trzeba pamiętać, że nie każdy garnitur nadaje się na każdą okazję. Na przykład, czarny garnitur jest zarezerwowany na wieczorowe wydarzenia, bankiety, a także na uroczystości takie jak pogrzeby. Dlatego odpowiedni wybór garnituru jest kluczowy.

Długość nogawek spodni garnituru to inny ważny aspekt. Zbyt krótkie lub zbyt długie spodnie mogą zaburzyć całą estetykę stylizacji. Dlatego należy zadbać o odpowiednie dopasowanie.

Warto również rozważyć noszenie muszki lub krawata, które uzupełnią całą stylizację i dostosują się do okoliczności.

Jeśli chodzi o garnitury do codziennego noszenia, warto inwestować w modele o klasycznym kroju i neutralnych kolorach, które sprawdzą się w różnych sytuacjach. Granatowy garnitur jest doskonałym wyborem zarówno na spotkania biznesowe, jak i na spotkania towarzyskie.

Kolejnym ważnym elementem jest odpowiednie obuwie. Buty skórzane o klasycznym kształcie doskonale komponują się z garniturem i dopełniają całość stroju.

Dodatkowo warto pamiętać o akcesoriach, takich jak spinki do mankietów i kieszonkowy kwiatek, które mogą dodać elegancji i indywidualnego charakteru całej stylizacji. Dzięki nim nasz strój stanie się wyjątkowy.

Podsumowując, etykieta noszenia garnituru to istotna kwestia, która pomaga dostosować nasz strój do konkretnej sytuacji. Prawidłowy wybór garnituru, jego kolor, akcesoria i buty wpłyną na to, jak zostaniemy odebrani przez innych, dlatego warto zadbać o odpowiednie przygotowanie i dbałość o szczegóły.

Kolorystyka garnituru: który kolor na jaką okazję?

Kolor garnituru to kluczowy element stylizacji i dostosowywania się do konkretnej sytuacji. Na przykład, granatowy garnitur świetnie pasuje do środowiska biznesowego, ponieważ emanuje profesjonalizmem i pewnością siebie. Czarny garnitur natomiast jest zarezerwowany na bardziej formalne wydarzenia, takie jak wieczorne bankiety lub uroczystości, co sprawia, że na spotkania biznesowe nie jest odpowiedni. Ponadto, czarny garnitur jest często wybierany na pogrzeby.

Jasne garnitury, jak szare lub beżowe, są doskonałe na letnie spotkania i okazje towarzyskie, gdzie panuje mniej formalna atmosfera. Ważne jest również dostosowanie koloru garnituru do pory roku. W okresie jesienno-zimowym sprawdzą się ciemniejsze kolory, takie jak burgund czy granatowy, podczas gdy wiosną i latem warto wybierać jaśniejsze odcienie, o ile sytuacja na to pozwala. Dzięki odpowiedniemu wyborowi koloru garnituru można wyrazić swój styl i doskonale wpasować się w daną okazję.

Pielęgnacja garniturów: praktyczne wskazówki dla mężczyzn

Elegancki garnitur jest symbolem męskiej klasy i stylu, jednak aby zachować jego doskonały wygląd i wykorzystywać go wielokrotnie na różne okazje, konieczne jest właściwe dbanie o strój. Przede wszystkim regularne usuwanie kurzu i zabrudzeń jest kluczowe. Aby chronić garnitur przed nadmiernym kurzeniem się, warto użyć folii i powiesić go na wieszaku w szafie. Warto także inwestować w odpowiednie wieszaki, które utrzymają kształt garnituru. Unikaj częstego prania garnituru, aby zachować jego jakość. Kiedy jednak zdecydujesz się na pranie, wybierz profesjonalną pralnię, która zapewni odpowiednią opiekę nad tym delikatnym strojem.

Polskie marki garniturów – akcesoria męskie

Przy tworzeniu stylizacji, akcesoria odgrywają kluczową rolę, pozwalając wyróżnić się i nadać oryginalny charakter garniturowi. Jednym z podstawowych elementów garnituru jest krawat, który nadaje mu wyrazisty charakter. Podczas wyboru krawata zwróć uwagę na odpowiednią szerokość i długość, dbając o to, aby delikatnie wystawał poza górną klamrę paska. Dobór wzoru krawata powinien komponować się kolorystycznie z wyborem garnituru.

Innym istotnym elementem garnituru jest mucha, dostępna w różnych materiałach i kolorach. Dodaje ona stylu i elegancji. Kolejnymi dodatkami są spinki do mankietów, które choć niewielkie, mają duże znaczenie w wyglądzie koszuli, pozwalając wyrazić własną indywidualność. Polskie marki garniturów chętnie korzystają z takich rozwiązań.

Kieszonka w marynarce to nie tylko estetyczny element, ale również praktyczny dodatek, w którym można schować chusteczkę. Pasek to ważny element, który komponuje się kolorystycznie z butami. Wybór butów odgrywa kluczową rolę w całej stylizacji. Skórzane oksfordki lub derby przyciągają uwagę, dlatego ważne jest, aby były one zawsze czyste.

Zegarek to element, który nie tylko wskazuje czas, ale również uzupełnia stylizację, nadając jej klasyczny charakter. Jeśli nie jesteś zwolennikiem noszenia zegarka, nie powinieneś się do tego zmuszać – wybieraj dodatki, które pasują do Twojego stylu. Okulary przeciwsłoneczne, zwłaszcza latem, chronią oczy i dodają stylizacji modnego akcentu.

Unikaj brudnych butów, które mogą negatywnie wpłynąć na przebieg spotkań biznesowych, i pamiętaj, że czyste buty zawsze wyglądają profesjonalnie. Przygotuj się na ewentualne zabrudzenia, mając ze sobą nawilżone chusteczki i pastę do butów. Dbałość o szczegóły w stroju potrafi znacząco podkreślić Twoją elegancję.

Polskie marki garniturów – przyszłość polskiej mody męskiej

Podczas pandemii cały świat, tak naprawdę, stanął trochę w miejscu, w tym również rynek mody. Natomiast prognozy na rok 2024 jasno pokazują, że ten segment branży będzie sukcesywnie rósł. W 2022 roku wartość rynku modowego w Polsce wynosiła ponad 53 miliardy złotych. Analitycy szacują, że na rok 2023 ta wartość może wzrosnąć do 63 miliardów. Według prognoz statystycznych na przestrzeni lat 2022-2026, europejski rynek ma odnotować wzrost aż o 4,2%.

Polscy liderzy i przedsiębiorcy są zdeterminowani do tego, aby podbijać kolejne rynki i utrzymywać swoją pozycję w branży. Już teraz to widzimy, a świetnym przykładem jest spółka LPP. Jej działania, ponieważ niedawno zostało otwarte kolejne zagraniczne punkty sprzedaży Reserved.

Krótko mówiąc, polskie marki garniturów odgrywają naprawdę ważną rolę i coraz bardziej są doceniane na rynku zagranicznym. W wielu przypadkach mogą poszczycić się doskonałą jakością materiałów i sposobem wykonania, o czym świadczą opinie klientów. Ponadto oferta wielu polskich firm jest naprawdę imponująca, dzięki czemu można dobrać fason, krój i wzór do własnych preferencji i dopasować wygląd garnituru do okazji. Wiele polskich marek wyróżnia się też tym, że jest w stanie przygotować uszyty na miarę garnitur, co daje dużo możliwości personalizacji.

Przeglądając strony internetowe i obserwując produkty, można zobaczyć także dużą kreatywność projektantów, którzy również zasługują na uznanie, ponieważ to oni wprowadzają nowatorskie rozwiązania do mody męskiej. Polskie marki garniturów są już zapewne dla Ciebie bardziej znane.

 

Beata Perzanowska