Które polskie marki produkują wysokiej jakości tekstylia domowe?

6 października, 2023 Wyłączono przez Dawid
Które polskie marki produkują wysokiej jakości tekstylia domowe?

Tekstylia domowe są jednym z ważniejszych elementów wyposażenia wnętrz, dlatego tak ważne jest, aby wybierać produkty wysokiej jakości. Które polskie marki produkują tekstylia domowe?

Rynek home&decor

W 2022 roku przychód na światowym rynku home&decor osiągnął wysokość 122,41 mld USD. Wg szacunków w 2023 roku przychód wyniesie 125,5 mld USD. Największy udział w światowym rynku mają: USA 39,7% i Chiny 19,36%. Wg tego samego raportu podczas wybierania produktów z branży home&decor dla klientów liczy się wielofunkcyjność i maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

Które marki tekstyliów domowych mają polski kapitał?

Tekstylia domowe wchodzą w skład rynku home&decor. Na tym rynku jest mnóstwo firm zajmujących się produkcją tego rodzaju artykułów. Które tekstylia domowe produkowane są przez marki z polskim kapitałem?

Andropol S.A.

Początki marki sięgają 1906 roku. W ofercie brandu są różnorodne tekstylia do użytku domowego takie jak m.in. pościel, prześcieradła i koce.

AMZ Szamotuły

Marka zajmująca się produkcją wysokiej jakości kołder i poduszek z naturalnym wypełnieniem. Produkty brandu dostępne są w sklepach od ponad 30 lat.

Carbotex

Główny polski producent tekstyliów domowych. Produkty tego brandu znane są na rynku polskim i europejskim od ponad 20 lat.

Domirex

Marka powstała w 1982 roku z pasji i wiedzy o tkaninach. Marka stawia na bardzo wysoką jakość swoich artykułów.

Faro

Polska firma założona przez Stanisława Zielińskiego. Obecnie uznawana jest za lidera w branży tekstylnej.

Greno

Historia marki sięga 1993 roku. W ofercie brandu można znaleźć m.in. ręczniki, pościel, prześcieradła i obrusy.

Homello.pl

Właścicielem marki jest firma Domarex. Produkty wykonane są z wysokiej jakości modnych tkanin. W ofercie można znaleźć m.in. narzuty, zasłony i poduszki.

Lukarna

Polski producent tekstyliów domowych, które powstają we współpracy z wiodącymi projektantami. Produkty cechują się wielofunkcyjnością.

Miss Lucy

Polska marka oferująca wysokiej jakości tekstylia domowe. W ofercie marki można znaleźć m.in. pościel, ręczniki i narzuty. 

Paulina

Podlaskie Centrum Tekstyliów Domowych stworzone przez Eugeniusza i Krystynę Siemieniuków, których celem było tworzenie produktów wysokiej jakości w przystępnej cenie.

Rolmajster

Lider wśród polskich firm zajmujących się osłonami okiennymi wysokiej klasy. W ofercie marki można znaleźć m.in. narzuty, poszewki i firany.

TexStil

Marka została stworzona w 2017 roku przez małżeństwo z pasji do wysokiej jakości tekstyliów.

White Pocket

Marka powstała z miłości do wysokiej jakości pościeli. Początkowo brend zajmował się wyłącznie szyciem pościeli z wysokiej jakości materiałów.

Vipo Group

Polski producent tekstyliów domowych, którego artykuły znane są klientom od ponad 20 lat. W ofercie są m.in. obrusy, pościel, bieżniki i zasłony.

Dlaczego warto wybierać polskie produkty?

Produkty tekstylne polskich marek cenione są na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Charakteryzują się niepowtarzalnym designem, wysoką jakością użytych materiałów oraz precyzją wykonania. Dla rodzimych producentów tekstyliów „liczy się jakość, a nie ilość” wyprodukowanych sztuk. Polskie wyroby tekstylne są ekologiczne, dzięki temu chronisz zdrowie swoje i swojej rodziny (produkowane masowo tekstyliach bardzo często zawierają związki ropopochodne). Kolejną zaletą polskich tekstyliów jest cena adekwatna do jakości (a tym samym długości użytkowania). 

 

Autor: Brygida Konopka- König