Analiza rynku wyposażenia kuchni – wybrane marki cz. 2

4 października, 2023 Wyłączono przez Dawid
Analiza rynku wyposażenia kuchni – wybrane marki cz. 2

Poniżej przedstawiam 2 część analizy rynku wyposażenia kuchni.

Florina

Marka założona przez dwóch braci pod koniec lat 80. XX wieku. Marka ceniona jest ze względu na wysoką jakość wykonania i autorskie kolekcje. Marka Florina to m.in. czajniki, french pressy, kawiarki i termosy.

Gald

Polska marka istniejąca od 1994 roku. Jest producentem przyprawników, obrotowych stacji do przypraw i półek na przyprawy.

Gerlach

Polska marka, której początki sięgają 1970 roku. W ofercie brandu są produkty do wyposażenia kuchni takie jak m.in. sztućce, garnki, noże czy patelnie. Obecnie marka rozszerzyła swój asortyment o akcesoria ogrodowe.

Gerpol

Polska firma produkująca wysokiej jakości sztućce. Tradycja marki sięga II połowy XVIII wieku. W ofercie firmy są takie linie jak: Amber, Apollo, Desire, Diamond, Julianna, Venus i Mona. W asortymencie są również noże i nożyczki.

Glasmark

Rodzinne przedsiębiorstwo założone w 1992 roku. W asortymencie marki są produkty ze szkła i ceramiki użytkowej. Firma znana jest na rynku krajowym i zagranicznym.

Huta Szkła w Jaśle S.A.

Polska marka powstała w 1923 roku. W ofercie brandu jest wysokiej jakości szkło o klasycznych wzorach, jak i nowoczesnym desingu.

Krosno Glass S.A.

Znana polska marka tworząca szkło użytkowe. W ofercie brandu można znaleźć m.in. kieliszki, szklanki i dzbanki.

Lamela

Polska marka powstała w 1986 roku. Zajmuje się produkcją wysokiej jakości artykułów z tworzyw sztucznych. Wyróżniają się innowacyjnym designem, dostępne są w różnych kolorach i wzorach.

Lubiana

Historia marki sięga 1969 roku. Tworzona jest w nim porcelana na najwyższym światowym poziomie. Produkty dostępne są zarówno dla klienta indywidualnego, jak i z branży HoReCa. Lubiana i Fabryka w Ćmielowa należą do Polskiej Grupy Porcelanowej.

Manufaktura w Bolesławcu

Mała rodzinna marka istniejąca na rynku od ponad 20 lat. Wyroby marki łączą w jedno tradycyjne wzornictwo i nowoczesne trendy.

MariaPaula

Porcelana tej marki produkowana jest w najstarszych zakładach w Ćmielowie i w Bolesławcu. Obecnie jest to 5 niepowtarzalnych fasonów porcelany w wersji białej i ecru.

MTM

Polska marka specjalizująca się w produkcji produktów z tworzyw sztucznych od 1979 roku. W ofercie brandu są różnorodne koszyki, wieszaki i dodatki do utrzymania czystości.

Porcelana Karolina

Początki marki sięgają 1860 roku, gdy powstały Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina”. Obecnie w ofercie brandu jest około 60 różnych rodzajów porcelany stołowej.

P.P.H.U. „A.B.J.” 

Marka produkująca metalowe akcesoria do kuchni lub łazienki. Są to m.in. uchwyty na papier czy suszarki łazienkowe.

 P.P.H.U. Ander

Marka założona w 1992 roku w ofercie brandu można znaleźć m.in. suszarki szafkowe, czy ociekacze szafkowe.

RSM

Polska marka zajmująca się tworzeniem produktów z tworzyw sztucznych. Została założona w 1993 roku.

Silesia Rybnik

Marka z wieloletnim doświadczeniem. Naczynia wykonywane są ręcznie zgodnie z śląską tradycją. Dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych.

SNB

Renomowana spółdzielnia inwalidów z Białegostoku specjalizująca się w produkcji różnorodnych artykułów gospodarstwa domowego m.in. suszarki na balkon czy patelnie. Istnieje na polskim rynku od 1951 roku.

Spinwar

Spółdzielnia Inwalidów produkująca różnorodne wyroby metalowe takie jak m.in. blachy do pieczenia czy patelnie cygańskie.

Tarmex

Powstał w 1984 roku, zajmuje się produkcją artykułów gospodarstwa domowego m.in. tarek do jarzyn, trzepaczek.

Termisil

Właścicielem marki jest Huty Szkła Wołomin S.A., zajmuje się produkcją wysokiej jakości naczyń żaroodpornych. Produkty cenione są w Polsce i 40 innych krajach.

Witek’s 

Polska marka specjalizująca się w produkcji wyposażenia kuchni m.in. porcelany, garnków, kryształów, a nawet tekstyliów czy oświetlenia. Produkty brandu idealnie wpisują się w trendy.

Valdinox

Polska nowoczesna marka naczyń i narzędzi kuchennych. Wszystkie naczynia kuchenne marki Valdinox mogą być stosowane na każdym rodzaju kuchenek. 

 

Autor: Brygida Konopka- König