Które polskie marki produkują bombki choinkowe?

14 grudnia, 2023 Wyłączono przez Brygida
Które polskie marki produkują bombki choinkowe?

Ręcznie malowane zdobione kryształami Svarowskiego lub bursztynami, czyli polskie szklane bombki. Są cenione na całym świecie. Te niewielkie działa sztuki zdobią nawet choinkę w Białym Domu. Które polskie marki produkują bombki choinkowe?

Krótka historia bombek

Historia tych cudownych szklanych ozdób sięga I połowy XX wieku, gdy niemiecki szklarz Hans Greiner wykonał pierwszą bombkę z powodu braku pieniędzy na tradycyjne ozdoby, czyli orzechy i owoce. Szklane bombki bardzo szybko zdobyły uznanie. Ponad 2 dekady po odkryciu ich przez niemieckiego szklarza, bombki importowane są do Wielkiej Brytanii i USA.

Cudze chwalicie, a swojego nie znacie – o polskich bombkach słów kilka

Choć Chiny są niekwestionowanym liderem w produkcji plastikowych bombek (co roku powstaje tam ponad 50% wszystkich ozdób choinkowych). Na szczęście Polska jest jednym z największych producentów szklanych bombek na świecie. Wyroby te doceniane są nie tylko w Europie Zachodniej, lecz również w USA i Australii. Wiodącym polskim producentem bombek jest marka Vitbis działająca nieprzerwanie od 1953 roku.

Które polskie marki produkują bombki?

Bombki są nieodłącznym elementem dekoracji na Świętą Bożego Narodzenia. Oczywiście w sklepach jest mnóstwo plastikowej tandety z Chin. Jednak dużo lepszym rozwiązaniem jest zakup szklanych polskich bombek. Które marki bombek są polskie?

Atelier Agnes

Polska manufaktura ręcznie malowanych szklanych bombek. Powstała w 2007 roku. W ofercie marki są bombki o różnorodnych kształtach i rozmiarach, a także stojaki na bombki i figurki szklane.

Carlik

Została założona w 1980 roku w Krakowie. Obecnie bombkami tego brandu zachwycają się także zagraniczni importerzy.

Chemix

Polska marka produkująca od ponad 20 lat ozdoby choinkowe. Zakład mieści się w Poznaniu. Specjalizuje się w artystycznych ozdobach bożonarodzeniowych. Produkty tej marki można znaleźć w wielu polskich, a także zagranicznych sklepach.

Dagmara My Christmas

Marka powstała w 1982 roku specjalizuje się w produkcji szklanych dmuchanych bombek ręcznie malowanych i bogato zdobionych. W ofercie marki można znaleźć również wiele unikanych wzorów tych ozdób świątecznych.

ExArte

Marka stworzona przez Weronikę Bogumił. Powstała z pasji do szklanych bombek. W ofercie brandu można znaleźć przede wszystkim różnorodne kolekcje szklanych bombek.

H&B Michał Bujacz

Marka powstała w 2016 roku i początkowo mieściła się w przydomowym garażu. Mała rodzinna firma, której produkty można znaleźć w sklepie bombeczka.pl.

JUSTYŚ GLASS

Polska marka zajmująca się produkcją i sprzedażą bombek, a także różnorodnych ozdób wielkanocnych.

Joyland Factory

Polska marka zajmująca się produkcją bombek od 2008 roku. Rodzinna marka, której produkty cenione są w Europie Zachodniej, a nawet USA.

KADPOL

Marka stworzona w 1991 roku przez Dominika Kozłowskiego. W firmie produkowane są różnorodne bombki ręcznie malowane.

Komozja Family

Marka produkująca ręcznie malowane i zdobione bombki. Powstała  przede wszystkim z miłości do pięknych ozdób świątecznych.

Karmat

Polska marka zajmująca się produkcją bombek od 1998 roku. Fabryka, jak również sklep stacjonarny znajdują się w Częstochowie.  Wszystkie bombki są ręcznie wykonywane z największą dbałością o szczegóły.

LOTOS-duo Piotr Turbański

Marka zajmuje się produkcją ozdób świątecznych od 2002 roku, lecz początki firmy sięgają 1998 roku – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe LOTOS otworzyli Maria i Ireneusz Turbańscy. Bombki tej marki doceniane są zarówno w Polsce, jak i Wielkiej Brytanii.

Spółdzielnia Socjalna „Szklany Świat”

Mała polska firma założona w 2009 roku w Krośnicach (woj. dolnośląskie). Bombki produkowane ze szkła tradycyjną ręczną metodą.

Silverado

Rodzinna firma założona w Józefowie pod Warszawą ponad 2 dekady temu. Marka specjalizuje się w dmuchanych ozdobach choinkowych. Kilka lat temu bombki tej marki zdobiły Biały Dom.

Szkło-dekor

Fabryka założona w połowie lat 50. XX w Piotrkowie Trybunalskim. W ofercie można znaleźć bombki o różnorodnych kształtach – ponad 20 tys. dekoracji. Obecnie eksportują towary na rynki Europy Zachodniej i Ameryki.

Wiktorio.pl

Marka rozpoczęła swoją działalność w 1999 roku, a od 2011 roku produkty brandu można zakupić przez internet. Obecnie firma jako jedna z nielicznych ma największy wybór małoseryjnych ozdób świątecznych.

Vitbis

Jedna z największych polskich marek produkujących szklane bombki. Początki brandu sięgają 1953 roku. Od początku jest to rodzinna firma. Obecnie prezesem firmy jest syn założyciela. W ofercie marki można znaleźć różnorodne modele bombek.

bombki

Święta to wyjątkowy czas, w którym nie może zabraknąć choinki ozdobionej pięknymi bombkami. Zamiast chińskiej plastikowej tandety wybierz polskie ręcznie robione bombki.