Nadawanie paczek z InPost

21 lipca, 2023 Wyłączono przez Dawid
Nadawanie paczek z InPost

InPost, ze swoim rozbudowanym systemem, stał się nieodłącznym elementem codziennej logistyki wielu Polaków. Szybkość, łatwość obsługi i dostępność 24/7 to tylko niektóre z wielu zalet tego systemu. W tym artykule dowiesz się jak Paczkomat InPost może pomóc Ci w nadawaniu paczek.

Jak przygotować paczkę do wysyłki?

Na początek należy odpowiednio przygotować przesyłkę. Firmy kurierskie akceptują paczki o różnych rozmiarach, jednakże każda przesyłka musi spełniać określone wymagania. Przede wszystkim, musi być solidnie zapakowana.

Pakując paczkę, pamiętaj o zabezpieczeniu zawartości. To Ty ponosisz odpowiedzialność za uszkodzenia wynikłe z niewłaściwego pakowania. Po odpowiednim zapakowaniu paczki można ją zważyć i zmierzyć. Dzięki temu będzie można od razu oszacować, jaki jej rozmiar wybrać podczas nadawania.

Jak nadać paczkę?

Po przygotowaniu przesyłki można przejść do jej nadania. Proces ten jest prosty i szybki. Jednym z rozwiązań jest skorzystanie ze strony internetowej inpost.pl/wysylam. To na niej należy wprowadzić odpowiednie dane.

W pierwszym kroku niezbędne będzie wybranie odpowiedniej opcji. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

  • sposób nadania,
  • sposób doręczenia.

W przypadku obu opcji wybrać można Paczkomat lub odpowiednio adres nadawcy i odbiorcy. Zależne od tego są cena usługi oraz dopuszczalna maksymalna waga i rozmiar paczki.

Następny krok to konieczność wprowadzenia wymaganych danych. To tutaj niezbędne jest wybranie konkretnej kategorii pod kątem rozmiaru. Zwróć szczególną uwagę podczas wpisywania danych nadawcy i odbiorcy. Dla pewności sprawdź je dwukrotnie, by być pewnym, że paczka dotrze w odpowiednie miejsce.

Nadanie paczki w aplikacji InPost

InPost oferuje możliwość nadawania paczek nie tylko poprzez stronę internetową, ale również za pomocą aplikacji mobilnej. Dzięki niej proces nadawania paczki jest jeszcze łatwiejszy i wygodniejszy. Można to zrobić z każdego miejsca i o dowolnej porze, wystarczy mieć przy sobie smartfon.

Aplikacja InPost jest dostępna do pobrania zarówno dla urządzeń z systemem Android, jak i iOS. Po pobraniu i zainstalowaniu należy się zalogować na swoje konto. Jeśli jeszcze go nie posiadasz, aplikacja umożliwia szybką i łatwą rejestrację.

Aplikacja InPost ma intuicyjny i prosty interfejs, który umożliwia łatwe zarządzanie przesyłkami. Można w niej nadać paczkę, śledzić jej status, sprawdzać historię przesyłek i korzystać z innych funkcji, które oferuje system InPost. 

Nadanie paczki w aplikacji InPost jest proste. Po zalogowaniu się do konta wystarczy wybrać opcję Nadaj paczkę, podać wymagane dane, wybrać Paczkomat, w którym paczka ma zostać nadana, i zapłacić za przesyłkę. To ostatnie jest możliwe za pomocą najpopularniejszych metod jak np. BLIK.

Paczkomat InPost – jak nadać w nim paczkę?

Po przygotowaniu przesyłki można przejść do jej nadania. Proces ten jest prosty i szybki. Wystarczy odnaleźć najbliższy Paczkomat. Konieczne będzie zeskanowanie etykiety lub kodu QR. Możliwe jest też wpisanie numeru paczki lub danych z aplikacji za pomocą ekranu urządzenia. Po tym Paczkomat otworzy i wskaże wolną skrytkę.

Po umieszczeniu paczki w skrytce należy ją zamknąć. Chwilę po tym otrzymamy potwierdzenie, że nasza paczka wyruszyła w drogę. Można spodziewać się go drogą mailową oraz w aplikacji, jeśli tam generowaliśmy dane paczki.

Obecnie InPost wraz ze swoimi nowoczesnymi usługami o wiele ułatwia cały proces nadawania i odbierania paczek. Dzięki temu nie trzeba marnować czasu w kolejkach i można go spożytkować w inny, przyjemniejszy sposób.

 

Artykuł sponsorowany