|

Sprawdzaj co jest polskie z aplikacją Polskie Marki! bit.ly/pobierzpolskiemarki

Praca w Koszalinie: kto zarabia w mieście najwięcej?

Jesteś mieszkańcem Koszalina i szukasz pracy? A może wybierasz się na dodatkowy kurs lub idziesz studia i nie wiesz, jaki kierunek wybrać? Poznaj najlepiej opłacane zawody w Koszalinie i sprawdź, który z nich powinieneś wybrać, aby zagwarantować sobie lepszą przyszłość.

Praca Koszalin

Statystyki

Jednym z najważniejszych aspektów dotyczących wyboru miejsca zamieszkania jest dobra praca - Koszalin ma do zaoferowania wiele atrakcyjnych stanowisk, ale które z nich opłaca się najbardziej? Koszalin to średniej wielkości miasto, położone w województwie zachodniopomorskim. Mieszka tam ponad 106 tysięcy osób. Dzięki korzystnej lokalizacji jest to dobre miejsce do zakładania fabryk produkcyjnych, z których wyruszy transport towarów na cały kraj. W tej chwili miasto jest jednym z największych centrów gospodarczych na Pomorzu i tworzy podstrefę Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Osoby pragnące założyć w Koszalinie działalność gospodarczą często korzystają z pomocy publicznej i są zwolnienie z części podatków i kosztów pracy. To pokazuje, jak miasto stara się dbać o swoich przedsiębiorców i zapewnić im pomoc w zakładaniu firm. Nowe spółki to kolejne miejsca pracy dla mieszkańców Koszalina, dlatego wspieranie takich działań jest bardzo ważne zarówno w aspekcie społecznym, jak i gospodarczym.

Praca w Koszalinie - dla kogo?

W Koszalinie jest zarejestrowanych około 18 tysięcy prywatnych podmiotów gospodarczych. Mieszkańcy często decydują się na własny biznes, jednak zatrudnienie oferują także duże zakłady przemysłowe. W mieście góruje przemysł elektromaszynowy oraz spożywczy, a położenie miasta na Pomorzu przyczyniło się do rozwoju przetwórstwa rybnego. Jedną z największych firm, które zdecydowały się na centralę w Koszalinie, jest przedsiębiorstwo NordGlass, zajmujące się produkcją szyb samochodowych. Zakłady przemysłowe dają możliwości zatrudnienia dla pracowników fizycznych oraz wykwalifikowanych inżynierów produkcji.

Etat w koszalinie - po jakich studiach?

W mniejszych miejscowościach znalezienie pracy z reguły jest trudniejsze niż w dużych miastach. Jednak jak pokazują najnowsze statystyki, bezrobocie w Koszalinie wynosi 5,8 proc. i jest wynikiem około 2 proc. niższym niż wartość dla całego województwa. Czy aby znaleźć dobrze płatną pracę w Koszalinie, należy skończyć studia? Wszystko zależy od obranego kierunku i zdobytych podczas nauki kwalifikacji. Przez koszalińskich pracodawców najbardziej cenione umiejętności to dyplom z finansów i rachunkowości. W firmach występują braki kadrowe, a księgowość to bardzo przyszłościowy zawód w tym mieście. Kolejną cenioną tam profesją, są specjaliści ds. IT. Nieustanny rozwój usług internetowych da pracę niejednemu programiście. Badania pokazują, że w Koszalinie łatwiej znajdą pracę osoby z wykształceniem technicznym, a inżynierowie oraz zawodowi elektrycy czy budowlańcy. Te zawody gwarantują prężny rozwój miasta i pozwalają mu doganiać większe miejscowości.