Analiza rynku wyposażenia kuchni – wybrane marki cz. 1

30 września, 2023 Wyłączono przez Dawid
Analiza rynku wyposażenia kuchni – wybrane marki cz. 1

Różnorodne artykuły do wyposażenia kuchni takiej jak m.in. łyżki, patelnie, sztućce czy porcelana, są tak samo ważne, jak wysokiej jakości sprzęty AGD. Które produkty warto kupić, aby wspierać rodzime marki?

Które polskie marki produkują wyposażenie kuchenne?

Każdy z nas choć raz w życiu kupował wyposażenie do swojej kuchni. Gdy wybierasz tego rodzaju sprzęty, to postaw na jakość, dlatego kupuj wyłącznie produkty polskich marek. Które polskie marki produkują wyposażenie kuchenne?

AAA

Polska marka, której początki sięgają pierwszej dekady XX wieku, zajmuje się produkcją wysokiej jakości drewnianych akcesoriów wyposażenia kuchni. Założona przez Pawła Wojtanowskiego.

AGD LIPIECKI

Polska firma powstała w 1981 roku. W ofercie brandu jest szeroki wybór różnorodnych artykułów produkowanych z tworzywa sztucznego.

Ambition

Polska marka, która początkowo zajmowała się wyłącznie produkcją artykułów ze stali nierdzewnej. Obecnie w asortymencie można znaleźć również porcelanę, a nawet sokowniki. Zadebiutowała na rynku w 2004 roku i szybko odniosła sukces.

Anapol

Marka obecna na polskim rynku od 1995 roku. Producent szkła gospodarczego. W ofercie brandu są m.in. kieliszki, karafki, wózki z kieliszkami, a nawet szkło ozdobne.  

Artgos

Polska firma zajmująca się produkcją elementów z tworzyw sztucznych m.in. wiader, misek i doniczek.

BranQ Sp.z o.o. 

Marka zajmująca się produkcją pojemników na żywność oraz pojemników na artykuły sypkie. Brand znany jest w Polsce i za granicą.

Browin

Polska marka ciesząca się popularnością wśród polskich i zagranicznych konsumentów od ponad 40 lat. W ofercie marki można znaleźć m.in. garnki żeliwne, czy produkty do domowej produkcji wina.

Ceramika Bolesławiec

Wytwarzana jest z gliny kamionkowej, której pokłady znajdują się w Bolesławcu. W sierpniu 1946 roku przedwojennej wytwórni Reinhold & Co., która w 1964 roku weszła w skład Bolesławieckich Zakładów Ceramicznych Przemysłu Terenowego, a w 1980 roku wyodrębniły się z nich Zakłady Ceramiczne „BOLESŁAWIEC” Sp. z o.o.. Obecnie w ofercie firmy można znaleźć porcelanę użytkową, zestawy naczyń i sztućce.

Ceramika Tułowice

Marka zajmująca się produkcją tradycyjnych wyrobów ceramicznych i porcelanowych. Znana jest na polskim i zagranicznym rynku od 1991 roku. W asortymencie brandu są wysokiej jakości serwisy obiadowe.

Chodzież

Jedna z najstarszych marek porcelany. Początki sięgają 1852 roku. Początkowo marka zajmowała się wyłącznie produkcją naczyń fajansowych. Od 1869 roku rozpoczęto produkcję wyrobów porcelanowych. Obecnie w asortymencie brandu można znaleźć m.in. różnorodne zestawy obiadowe.

Ćmielów

Jedna z najstarszych marek zajmujących się produkcją porcelany cienkościennej. Początki marki sięgają 1790 roku. W asortymencie brandu można znaleźć: kubki, serwisy obiadowe, obrazy malowane na porcelanie i figurki. W ofercie firmy jest również luksusowa porcelana.

Dajar

Polska marka zajmująca się dystrybucją i produkcją różnych produktów do kuchni, salonu czy ogrodu. W ofercie marki są produkty do gotowania i pieczenia, przygotowania posiłków, a nawet organizacji kuchni.

Dorosiowe Ranty

Marka zajmująca się produkcją akcesoriów cukierniczych założona przez Marlenę i Marcina Dorosiów.

Duo

Polski producent i dystrybutor porcelany użytkowej. Wszystkie produkty tej firmy powstają we współpracy z polskimi i zagranicznymi artystami. W ofercie marki można znaleźć m.in. porcelanę, zestawy obiadowe i kubki.

Edwanex

Marka produkująca od ponad 40 lat wyroby ze szkła wysokiej jakości. Firma działa na polskich i zagranicznych rynkach.

Elo-Pol

Polska marka założona w 1999 roku. Od początku zajmuje się produkcją i sprzedażą garnków emaliowanych, stalowych i ze stali nierdzewnej. W ofercie brandu są również naczynia dla gastronomi.

Emalia Olkusz

Fabryka została założona w 1907 roku na terenie ówczesnego zaboru Rosyjskiego. W ofercie brandu można znaleźć szeroki wybór emaliowanych naczyń kuchennych i sanitarnych. Wyroby brandu cieszą się popularnością w kraju i za granicą.

Florentyna

Polska marka działająca na rynku od ponad 30 lat. W ofercie brandu można znaleźć serwisy obiadowe, garnki, zestawy patelni, pojemniki na żywność itp. 

 

 

Autor: Brygida Konopka- König