GripBlocker

15 grudnia, 2022 Wyłączono przez Edytor2
GripBlocker

GripBlocker
brak

Kategorie marki:

Przeziębienie i grypa

Właściciel marki:

PPF Hasco-Lek S.A.

GRIPBLOCKER EXPRESS to marka leku przeznaczonego do krótkotrwałego łagodzenia objawów przeziębienia oraz grypy. Produkt ten został stworzony w celu redukcji gorączki, udrożnienia nosa oraz złagodzenia suchego kaszlu.

GripBlocker – skład

Działanie leku opiera się na działaniu trzech substancji czynnych: paracetamolu, pseudoefedryny i dekstrometorfanu. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, pseudoefedryna zwęża naczynia krwionośne nosa, ułatwiając oddychanie, natomiast dekstrometorfan łagodzi suchy kaszel.

Tabletki GRIPBLOCKER stosuje się w leczeniu objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych oraz zapalenia zatok przynosowych, takich jak:

  • gorączka,
  • katar,
  • kaszel,
  • ból głowy,
  • ból gardła,
  • a także bóle mięśniowe i stawowe.

W każdej kapsułce zawarte są 300 mg paracetamolu, 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku oraz 12 mg dekstrometorfanu bromowodorku.

Dodatkowo składniki pomocnicze to makrogol 400, glicerol, glikol propylenowy, powidon K17, woda oczyszczona, żelatyna, ciekły niekrystalizujący sorbitol oraz barwnik czerwony koszenilowy E124.

GripBlocker dawkowanie

Zalecane dawkowanie leku należy ściśle dostosować do zaleceń zawartych w ulotce dla pacjenta lub wskazówek lekarza bądź farmaceuty.

Dla osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 12. roku życia zalecane jest stosowanie od 1 do 2 kapsułek, 3-4 razy dziennie, nie przekraczając jednak 8 kapsułek na dobę. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat powinny zażywać 1 kapsułkę 3-4 razy na dobę, nie przekraczając łącznej dawki 4 kapsułek na dobę.

W przypadku braku poprawy po 3 dniach stosowania preparatu lub pogorszenia się stanu pacjenta, konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem.

Czy właściciel marki posiada polski kapitał?

Polski lek do doraźnego leczenia objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok przynosowych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

Wpis zamieścił/a:

Wiola

Źródło danych:

www.hasco-lek.pl