Lista kategorii

Przestań sponsorować dobrobyt Zachodu. Załóż darmowe konto w polskim banku z korzyścią dla siebie

Wielu z nas używa tych samych kont bankowych od lat i nie myśli o zmianie tego stanu rzeczy. Tyle, że to oznacza bardzo często poważną stratę pieniędzy. W ciągu roku to niejednokrotnie już setki złotych, które tracimy na różnego rodzaju prowizje bankowe. Całkiem sporo, biorąc pod uwagę, że można zamknąć stare konto i otworzyć nowe w ciągu jednego dnia.

Przegląd darmowych kont bankowychWybierając konto bankowe w sposób uważny, możemy otrzymać szereg dodatkowych korzyści np. 600 zł na zakupy w dowolnym sklepie sportowym, czy kupować 10% tańsze bilety do kina. Jeśli założymy konto w polskim banku, to dodatkowo wspieramy polską gospodarkę, bo pieniądze te nie wypływają z naszego kraju tak, jak w przypadku zagranicznych banków. A skoro to wszystko można otrzymać za darmo przy minimalnym zaangażowaniu własnym, to te powody są wystarczające, aby założyć nowe konto, nieprawdaż? [przejdź od razu do analizy kont].

Czy wybór banku ma istotny związek z patriotyzmem ekonomicznym?

Otóż ma ogromne, ponieważ banki to jeden z najważniejszych filarów gospodarki każdego państwa. Ostatnio media zaczęły informować o tym, że repolonizacja banków może być jednak potrzebna. Tylko w roku 2015, według danych KNF, poza granicę Polski wypłynęło 2,95 mld zł z zysków banków działających na terenie naszego kraju (a najpewniej jeszcze więcej, ponieważ KNF nie przedstawiła pełnych danych odnośnie miejsc transferu tych zysków). Dla przykładu, Amerykanie wypłacili w formie dywidendy z należącego do nich Banku Handlowego (City Handlowy) niemal 100 proc. zysku banku. Natomiast polscy inwestorzy (głównie Skarb Państwa i OFE) z kontrolowanych przez siebie banków tylko około 21 procent zysków. Łącznie od 2000 roku inwestorzy (głównie zagraniczni) otrzymali aż 66 mld zł z zysków banków.

Ktoś może powiedzieć – a co mnie to obchodzi? To jakieś duże finanse, nie mające wpływu na moje życie. Wbrew pozorom, mają wpływ. Te pieniądze mogłyby być inwestowane przez banki np. w tanie kredyty dla polskich firm, co przekładałoby się na powstawanie nowych miejsc pracy, większą liczbę innowacji i wzrost płac. Nawet, gdyby te pieniądze nie popłynęły bezpośrednio do Ciebie, to zmiany mógłbyś odczuć w swoim portfelu pośrednio – te osoby, które by więcej zarabiały najpewniej zaczęłyby także więcej wydawać – także na produkty/usługi, za których sprzedaż możesz zarobić Ty.

Przegląd oferty kont osobistych w polskich bankach

Obecnie możemy wybierać z oferty kilku dużych banków o polskim kapitale. To PKO BP, Getin Noble Bank, Idea Bank, Alior Bank, Bank Pocztowy, Bank Ochrony Środowiska (BOŚ Bank) oraz Plus Bank. Warto wziąć pod uwagę także ofertę lokalnych banków spółdzielczych, ale dla większej przejrzystości w tym artykule uwzględniłem tylko tradycyjne, ogólnopolskie banki. Patriotyzm ekonomiczny to jedno, ale prywatny interes klienta oczywiście jest na pierwszym miejscu. Nie ma sensu wybierać konta w polskim banku tylko dlatego, że jest ono polskie.

Zanim zobaczymy bardziej szczegółowo, jak wygląda oferta kont osobistych w polskich bankach, należy powiedzieć, że nie istnieje coś takiego jak konto idealne dla każdego. Obecnie banki premiują swoich klientów spełniających określone kryteria np. posiadaczy Karty Dużej Rodziny, beneficjentów programu Rodzina 500+, posiadaczy usług u konkretnych operatorów sieci komórkowej czy osoby między 18, a 28 rokiem życia. Poza tym, banki oferują też różnego typu bonusy, na co także powinno się zwracać uwagę przy doborze konta. Dla przykładu dla kogoś, kto i tak nie wykonuje przelewów międzynarodowych, nie będzie korzyścią konto w banku, który oferuje tego typu przelewy całkowicie za darmo. Podobnie sytuacja wygląda z kimś, kto może otrzymać nawet do 85 zł dodatkowego doładowania telefonu w sieci Plus, gdy nie korzysta i nie chce zacząć korzystać z usług tego operatora. Istotna jest też wielkość naszych dochodów oraz to, czy chcemy traktować konto w danym banku jako swój rachunek podstawowy. I tutaj przykład wygląda tak – Alior Bank ma „Konto Wyższej Jakości”, gdzie wystarczy, aby miesięcznie na nasz rachunek wpłynęło 2,5 tys. zł, albo też abyśmy zrobili w danym miesiącu transakcje kartą na łączną kwotę 700 zł – jeśli spełnimy te warunki, to za konto nie zapłacimy absolutnie nic, także za usługi z reguły płatne (przelewy międzynarodowe i natychmiastowe, wypłaty ze wszystkich na świecie bankomatów). Jednak, jeśli nie spełnimy żadnego z tych dwóch warunków, to opłata za konto wynosi 12 zł miesięcznie, co już poważnie stawia pod znakiem zapytania jego opłacalność.

Co ważne w każdym z polskich banków istnieją darmowe konta bankowe, po spełnieniu odpowiednich warunków. Może na początku nie brzmi to dobrze, ale gdy dodać fakt, że możemy wybrać taki bank, gdzie te warunki oznaczają zrobienie czegoś, co i tak byśmy zrobili, to sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Dla zobrazowania: dla wielu z nas nie jest problemem zapłacić za produkty i usługi przy pomocy karty płatniczej na łączną kwotę 300 złotych w ciągu miesiąca. A już to działanie całkowicie zwalnia z opłat za kartę płatniczą w przypadku rachunków otwartych w PKO BP, BOŚ Banku, Getin Noble Banku i Banku Pocztowym (w Idea Banku nie ma żadnej opłaty za kartę bez żadnych warunków).

Podsumowując, warto, aby z naszych pieniędzy złożonych na rachunku bankowym korzystała rodzima gospodarka, a nie cudza. Właśnie dlatego tak ważne jest, by mieć konto w polskim banku. A w którym? Poniżej zamieściłem konkretne zestawienie podstawowych kont osobistych tych banków, tak aby każdy mógł wybrać coś dla siebie. W tabeli przedstawiłem podstawowe dane na temat poszczególnych kont, a pod nimi ważne informacje dodatkowe, tak, aby każda osoba mogła wybrać konto najbardziej pasujące do swoich potrzeb i prowadzonego stylu życia. Promocje mogą się zmieniać, dlatego warto jak najszybciej otworzyć interesujące nas konto. Gdybym jakieś istotne informacje przeoczył – piszcie o tym śmiało w komentarzach, wtedy uzupełnię dane.

Co ważne aby otworzyć jedno z prezentowanych poniżej kont nie trzeba wcale wybierać się do banku. Wystarczy złożyć wniosek online, a bank przyśle do nas kuriera z umową.

Konto za Zero (PKO BP)

prowadzenie rachunku

0 zł przy posiadaniu karty do konta. W innym wypadku 6,90 zł miesięcznie

przelewy internetowe i w aplikacji

0 zł za przelewy przez internet i aplikację mobilną IKO

korzystanie z karty płatniczej

0 zł, gdy w miesiącu wykona się płatności kartą na kwotę min. 300 zł. W innym wypadku 6,90 zł miesięcznie

wypłaty z bankomatów

0 zł za wypłaty z bankomatów PKO BP. W innych bankomatach 5 proc. wypłacanej kwoty i trzeba wypłacić co najmniej 100 zł

debet na koncie

możliwość wydania do 1000 zł bez odsetek, opłata 5 zł za skorzystanie z niego. Czas na spłatę to 30 dni od powstania debetu

Dodatkowe korzyści:

- 0 zł za prowadzenie rachunku i kartę wydaną do konta w przypadku posiadania Karty Dużej Rodziny i posiadania rachunku bankowego w PKO BP przez jedno z dzieci;

- Program Przywilejów, umożliwiający uzyskanie rabatów na usługi i produkty firm współpracujących z PKO BP płacąc za nie kartą płatniczą PKO BP.

Otwórz darmowe konto w PKO BP

PKO Konto dla Młodych dużo za zero (PKO BP, dla osób w wieku 18-28 lat)

prowadzenie rachunku

0 zł

przelewy internetowe i w aplikacji

0 zł za przelewy przez internet i aplikację mobilną IKO

korzystanie z karty płatniczej

0 zł, gdy w miesiącu wykona się przynajmniej 5 transakcji kartą. W przeciwnym razie maksymalnie 5 zł w zależności od liczby zrobionych transakcji

wypłaty z bankomatów

0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie

debet na koncie

możliwość wydania do 500 zł bez odsetek, opłata 5 zł za skorzystanie z niego. Czas na spłatę to 30 dni od powstania debetu

Dodatkowe korzyści:

- 10 biletów na seanse do wykorzystania w Cinema City lub kinach Helios za założenie konta z kartą i spełnienie dodatkowych, prostych warunków promocji;

- Program Przywilejów, umożliwiający uzyskanie rabatów na usługi i produkty firm współpracujących z PKO BP płacąc za nie kartą płatniczą PKO BP.

Otwórz darmowe konto w PKO BP

Konto Wyższej Jakości (Alior Bank)

prowadzenie rachunku

0 zł, jeśli w miesiącu wpłynie kwota 2,5 tys. zł albo gdy wykona się płatności kartą na kwotę min. 700 zł. W przeciwnym wypadku opłata 12 zł miesięcznie

 przelewy

Wszystkie za 0 zł, także międzynarodowe i natychmiastowe

korzystanie z karty płatniczej

0 zł

wypłaty z bankomatów

0 zł ze wszystkich na świecie

debet na koncie/limit kredytowy

Do 100 tys. zł, ustalany indywidualnie.  RRSO: 24,67% (co to RRSO?)

 

Dodatkowe korzyści:

- wszystkie przelewy nic nie kosztują – także zagraniczne i natychmiastowe. A zatem przy wpływach miesięcznych minimum 2,5 tys. zł lub wydatkach kartą płatniczą min. 700 zł prowadzenie rachunku i wszelkie operacji na nim są w 100% darmowe.

Otwórz darmowe konto w Alior Banku

Konto internetowe (Alior Bank)

prowadzenie rachunku

0 zł

 przelewy internetowe

0 zł

korzystanie z karty płatniczej

0 zł, gdy w miesiącu wykona się płatności kartą na kwotę min. 100 zł. W innym wypadku 4 zł miesięcznie 

wypłaty z bankomatów

0 zł z bankomatów Alior Banku, Euronetu i Planet cash w Polsce i za granicą. We wszystkich innych wypadkach 3 zł

debet na koncie/limit kredytowy

Ustalany indywidualnie

 

Dodatkowe korzyści:

- 0 zł za przelewy europejskie;

- promocyjna lokata 4% na 2 mies.

Otwórz darmowe konto w Alior Banku

 

Konto osobiste Getin UP (Getin Noble Bank)

prowadzenie rachunku

0 zł

przelewy internetowe i w aplikacji

0 zł

korzystanie z karty płatniczej

0 zł, gdy w miesiącu wykona się płatności kartą na kwotę min. 300 zł. W innym wypadku 6,99 zł miesięcznie

wypłaty z bankomatów

0 zł za wypłaty z bankomatów Planetcash i Euronet. W innych bankomatach 3,5 % kwoty wypłaty (min. 5 zł). Można też płacić 0 zł za wypłatę ze wszystkich bankomatów po spełnieniu kilku prostych warunków

debet na koncie/limit kredytowy

możliwość uzyskania do 50000 zł limitu kredytowego na rok, opłata 30 zł za zaświadczenie o jego spłacie

 

Dodatkowe korzyści:

- rabat 10% na bilety i przekąski w sieci kin Cinema City (należy zapłacić kartą do konta Getin UP);

- Pakiet Korzyści mój Bank, a tam m.in. miesięcznie 2% zwrotu za rachunki domowe i 2% za zakupy kartą. Pakiet dostępny po spełnieniu niezbyt wymagających warunków.

Otwórz Konto Internetowe w Getin Banku

Konto osobiste Getin UP Free (Getin Noble Bank)

prowadzenie rachunku

0 zł

przelewy internetowe i w aplikacji

0 zł

korzystanie z karty płatniczej

0 zł

wypłaty z bankomatów

0 zł za wypłaty z bankomatów Planetcash i Euronet. W innych bankomatach 3,5 % kwoty wypłaty (min. 5 zł). Można też płacić 0 zł za wypłatę ze wszystkich bankomatów po spełnieniu kilku prostych warunków

debet na koncie/limit kredytowy

-

 

Dodatkowe korzyści:

- rabat 10% na bilety i przekąski w sieci kin Cinema City (należy zapłacić kartą do konta Getin UP Free);

- jednorazowo 50 zł + 3% kwoty stypendium naukowego lub socjalnego, a potem co miesiąc + 3% wartości stypendium (czyli np. dla stypendium o wartości 500 zł jest to dodatkowe 15 zł co miesiąc).

Otwórz darmowe konto w Getin Banku

Konto Idealne (Idea Bank)

prowadzenie rachunku

0 zł

 przelewy internetowe i w aplikacji

0 zł zwykłe i 2 natychmiastowe w miesiącu

korzystanie z karty płatniczej

0 zł

wypłaty z bankomatów

0 zł ze wszystkich w Polsce

debet na koncie/limit kredytowy

-

 

Dodatkowe korzyści:

- 2 przelewy europejskie w miesiącu za 0 zł;

- dostęp do Idea Hub – darmowej przestrzeni coworkingowej;

- możliwość zamówienia darmowych mobilnych wpłatomatów, dzięki czemu w wygodny sposób można wpłacić posiadaną gotówkę na konto w banku.

Otwórz darmowe konto w Idea Banku

EKOkonto bez Kosztów (BOŚ Bank)

prowadzenie rachunku

0 zł

 przelewy internetowe

0 zł

korzystanie z karty płatniczej

0 zł, gdy w miesiącu wykona się płatności kartą na kwotę min. 300 zł. W innym wypadku 5 zł miesięcznie

wypłaty z bankomatów

0 zł ze wszystkich w Polsce

debet na koncie/limit kredytowy

-

 

Dodatkowe korzyści:

- nawet 600 zł zwrotu za zakupy w dowolnym sklepie sportowym (trzeba założyć rachunek EKOkonto bez Kosztów z kartą płatniczą i nie zamknąć go przez 48 mies., wyrazić zgodę na informacje marketingowe).

Otwórz darmowe konto w BOŚ Banku

Konto ZawszeDarmowe (Bank Pocztowy)

prowadzenie rachunku

0 zł

 przelewy internetowe

0 zł

korzystanie z karty płatniczej

0 zł, gdy w miesiącu wykona się płatności kartą na kwotę min. 300 zł. W innym wypadku 5 zł miesięcznie 

wypłaty z bankomatów

0 zł na Poczcie, w placówkach Banku i z blisko 5 tys. współpracujących bankomatów. Z pozostałych prowizja 5 zł

debet na koncie/limit kredytowy

 Kredyt od 500 zł do 100 tys. zł na 12 miesięcy. Jego koszt – łącznie 10,5 proc. wydanej pożyczonej kwoty

 

Dodatkowe korzyści:

- 10% zwrotu za zakup znaczków, nadanie listów lub paczek na Poczcie Polskiej (maks. 10 zł w miesiącu);

- 10% tańsze ubezpieczenia w Pocztowym Programie Ubezpieczeniowym;

- możliwość dostarczenia gotówki pod wskazany adres przez listonosza (koszt to 1,5% dostarczanej kwoty, min. 7 zł).

Otwórz darmowe konto w Banku Pocztowym

Konto Plus (Plus Bank)

prowadzenie rachunku

0 zł

 przelewy internetowe

0 zł

korzystanie z karty płatniczej

0 zł, gdy w miesiącu wykona się płatności kartą na kwotę min. 500 zł. W innym wypadku 9 zł miesięcznie 

wypłaty z bankomatów

0 zł ze wszystkich w Polsce

debet na koncie/limit kredytowy

 Od 2 do 50 tys. zł na 36 mies. RRSO: 11,3 proc.

 

Dodatkowe korzyści:

- możliwość obniżenia faktury w Plusie i Cyfrowym Polsacie nawet o 125 złotych miesięcznie (faktycznie w prosty sposób można obniżyć o co najmniej 15 zł);

- opcja dodatkowego doładowania w sieci Plus nawet do 85 zł.

Otwórz darmowe konto w PLUS Banku

Nasze rekomendacje

Wybór konta to bardzo indywidualna sprawa. Każdy powinien sam ocenić na czym mu najbardziej zależy. Wszystkie powyższe oferty posiadają darmowe prowadzenie rachunku, kartę, przelewy oraz wypłaty z konkretnych bankomatów. Z przedstawionych powyżej ofert najbardziej polecamy:

Konto za Zero (PKO BP) ze względu na bardzo dużą dostępność placówek i bankomatów oraz bezodsetkowy debet do 1 000 zł, który zapewnia nam dodatkowe środki gdy będziemy ich potrzebować.

Konto Wyższej Jakości (Alior Bank) ze względu na darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na Świecie oraz bezpłatne przelewy natychmiastowe i zagraniczne.

 

Autor: Adam Stankiewicz

sklep Wspieram Rozwój PL


Inne artykuły, które mogłyby Cię zainteresować:
lista polskich banków

Które banki wciąż możemy nazywać polskimi? - zdecydowana większość działających w Polsce banków jest w rękach kapitału zagranicznego. Na całe szczęście, nie wszystkie.

które browary są polskie

Polskie browary - kto za nimi stoi? - analiza dotycząca rynku piwa w Polsce.

Użytkownik Ali Baba 2016-11-03 02:44:07 IP: 95.160.153.*
ZAPOMNIELIŚCIE O BANKACH SPÓŁDZIELCZYCH W POLSCE...JEST ICH PODOBNO OKOŁO 400..!! ONE TEŻ NIE SĄ OD MACOCHY.. PS O SKOKACH JUŻ NIE WSPOMINAM..CHYBA NIE SĄ SPÓŁDZIELCZE...ALE MOJA ZNAJOMA B. JE CHWALI../ KREDYTY JAK I % WKŁADÓW/.
Użytkownik Irek 2016-11-27 22:38:42 IP: 83.27.79.*
Właśnie spółdzielczych jest masa tylko ludzie do nich nie chodzą bo mają mało placówek.
Użytkownik DartAnian 2016-12-05 16:35:17
Nie zapomnieliśmy:
"Warto wziąć pod uwagę także ofertę lokalnych banków spółdzielczych, ale dla większej przejrzystości w tym artykule uwzględniłem tylko tradycyjne, ogólnopolskie banki."

Artykuł stałby się mało praktyczny, bo ciężko wymagać by mieszkaniec Gdańska zainteresował się ofertą banku spółdzielczego z Krakowa.
Użytkownik M 2016-12-31 07:53:30 IP: 188.146.91.*
Konto za prawdziwe zero jest w smart banku, teraz nest banku. Właścicielem kiedyś był Polak, ale teraz.. Żadnych przymusowych płatności itp. Tylko trochę historia kuleje, muszę napisać, by poprawili system, ale to mały kłopot.
Użytkownik alr 2018-01-12 14:13:19 IP: 79.191.171.*
Do "M":

Nest Bank S.A. - zastąpił Bank Smart, BIZ Bank i FM Bank.
Teraz brak polskiego kapitału. Własność Brytyjczyków.

Na wspieramrozwoj.pl jest jego opis ;)
Użytkownik Claudia Klein 2020-08-17 07:36:05 IP: 37.233.99.*
Witam, Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym.

Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą przez | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie.

Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych.

Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było dużym problemem. Dla osób fizycznych, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki pod zastaw kapitału w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa procentowa, niewystarczające zabezpieczenia, wskaźnik zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub inne przyczyny.

Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz otrzymać pożyczkę i sfinalizować swoje transakcje zawsze i wszędzie, gdzie tego potrzebujesz.

Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij e-mail do | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 |.

Możesz nas łatwo sprawdzić na naszej stronie internetowej poprzez:
https://spotlightglobalfin.wixsite.com/financial

Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę.

Twoja wolność finansowa jest w Twoich rękach!

Przepisz kod z obrazka

627dcba8be432bf1aa5c532c2bf756f5