Zamiatarki do różnych zastosowań

18 października, 2021 Wyłączono przez Dawid
Zamiatarki do różnych zastosowań

Jak wybrać odpowiednią zamiatarkę? Praktyczne i wydajne zamiatarki przemysłowe do różnych zastosowań to urządzenia, które pomagają w utrzymaniu czystości na terenie obiektów wielkopowierzchniowych oraz dużych placów. W tym artykule odpowiadamy na pytanie, jak wybrać odpowiednią zamiatarkę?

Co to jest zamiatarka i jakie ma zastosowania?

Nowoczesna zamiatarka elektryczna lub spalinowa to sprzęt wyposażony w szybkoobrotowe miotły. Elementy czyszczące usuwają zabrudzenia z powierzchni płaskich i kierują je do specjalnego zbiornika. Maszyny pozwalają na szybkie i dokładne oczyszczanie terenu z drobnego kurzu, piasku, trawy czy liści, jak również kamieni oraz większych śmieci. Zamiatarka chodnikowa doskonale radzi sobie z czyszczeniem zróżnicowanego spektrum powierzchni i dokładnie usuwa zanieczyszczenia z kostki brukowej, asfaltu oraz cementu.

Zamiatanie posadzek w halach magazynowych i galeriach handlowych to zadania, w których realizacji pomogą wydajne zamiatarki spalinowe i elektryczne. Efektywność pracy z zastosowaniem tych urządzeń jest wielokrotnie wyższa w porównaniu do sprzątania przy pomocy tradycyjnej miotły. W zależności od metrażu terenu warto wybrać sprzęt wyposażony w kosz na zanieczyszczenia o odpowiedniej pojemności. Istotna jest również szerokość robocza szczotki. Im większa, tym szerszy pas oczyścimy podczas jednego przejścia.

Typy zamiatarek

Na rynku dostępne są 3 typy zamiatarek: spalinowe, ręczne oraz akumulatorowe. Poszczególne rodzaje maszyn różnią się wydajnością, funkcjonalnością, zastosowaniem i ceną. Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy każdej ze wspomnianych kategorii sprzętu.

Zamiatarki spalinowe – przy profesjonalnych pracach budowlanych

Specjalistyczne zamiatarki spalinowe są wykorzystywane przy profesjonalnych pracach budowlanych. Urządzenia posiadają wydajne silniki wysokoprężne lub benzynowe, które efektywnie napędzają system mioteł wysokoobrotowych. Dużą zaletą tego rodzaju maszyn zamiatających jest niezależność od źródła zasilania. Sprzęt może być eksploatowany w miejscach bez dostępu do energii elektrycznej.

STIGA SWS 800 GE Zamiatarka 80cm z rozruchem elektrycznym fot. agro-metal.com.pl

Do pracy wystarczy odpowiedni zapas paliwa. Wyposażona w napęd spalinowy zamiatarka przemysłowa może również służyć jako odśnieżarka w okresie zimowym, dzięki zastosowaniu dedykowanego pługa. Sprzęt jest także kompatybilny z dmuchawami do liści, co umożliwia jego wykorzystanie do usuwania z posesji opadających liści. Praca z użyciem zamiatarki spalinowej jest zdecydowanie wydajniejsza w porównaniu z manualnym oczyszczaniem terenu i nie wymaga stosowania dużej siły fizycznej.

Zamiatarki ręczne – do mało wymagających zadań

Porządkowanie niewielkich hal magazynowych czy terenów przyległych do posesji to mało wymagające zadania, w których idealnym rozwiązaniem są zamiatarki ręczne. Urządzenia są wyposażone w wydajne systemy zamiatania, umożliwiające efektywne oczyszczanie powierzchni o metrażu ok. 1000-2000 m2. Dokonując wyboru maszyny, warto zwrócić uwagę na obecność bocznych szczotek, wspomagających pracę przy krawężnikach czy ścianach. Praktyczna zamiatarka do liści i trawy sprawdzi się również podczas sprzątania po budowie lub remoncie.

STIHL Zamiatarka ręczna fot. agro-metal.com.pl

Sprzęt powinien być wyposażony w system wymiennych szczotek, dzięki czemu sama maszyna posłuży przez wiele lat. Dobrym rozwiązaniem jest wybór urządzenia z kilkoma szczotkami walcowymi, co podwyższa skuteczność oczyszczania zagłębień oraz nierówności. Maszyny stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych, manualnych technik sprzątania.

Zamiatarki akumulatorowe – cicha i komfortowa praca

Trzeci rodzaj maszyn zamiatających, o których chcemy wspomnieć, to zamiatarki akumulatorowe. Cicha i komfortowa praca to jedne z zalety tych urządzeń. Sprzęt jest wyposażony w akumulator, co sprawia, że nie wymaga stałego podłączenia do źródła zasilania. Na rynku dostępne są zarówno maszyny ręczne z zasilaniem bateryjnym, jak i duże, samojezdne zamiatarki akumulatorowe z wygodnym fotelem i panelem operatorskim. Urządzenia należące do tej kategorii są z powodzeniem stosowane do czyszczenia terenów zewnętrznych, jak również powierzchni wewnętrznych.

Zamiatarka Karcher KM 90/60 R Bp Adv Karcher fot. agro-metal.com.pl

Zastosowanie silnika elektrycznego sprawia, że nie emitują hałasu, ani spalin. Ich wydajność powierzchniowa na poziomie ok. 5000 m2/h pozwala na szybkie i dokładne oczyszczanie posadzek w halach magazynowych czy galeriach handlowych. Maszyny mogą posiadać też system bezkurzowego zamiatania.

Profesjonalne urządzenia znajdziesz w AGRO-METAL

Komfort pracy i intuicyjna obsługa to jedne z wielu zalet nowoczesnych zamiatarek ręcznych, spalinowych oraz akumulatorowych. Jeżeli poszukujesz rzetelnego wsparcia w doborze maszyny oraz szerokiego wyboru sprzętu do zamiatania, to powinieneś zainteresować się ofertą sklepu internetowego AGRO-METAL! Dlaczego warto skorzystać z ich asortymentu?

  • Dostęp do wysokiej klasy maszyn uznanych marek Stiga, Cedrus, Karcher czy Stihl.
  • Specjalistyczne wsparcie w wyborze sprzętu dopasowanego do Twoich potrzeb.
  • Wieloletnie doświadczenie w branży profesjonalnych maszyn czyszczących.

Warto wspomnieć, iż w ofercie sklepu AGRO-METAL znajdziesz urządzenia wyposażone w szereg udogodnień, usprawniających proces czyszczenia: boczne szczotki, pojemne zbiorniki na odpady czy opcjonalne pługi śnieżne. Skontaktuj się z przedstawicielem handlowym i wybierz zamiatarkę przemysłową lub chodnikową dostosowaną do Twoich wymagań!