Stal z hurtowni w procesie budowy – jakie są korzyści ze współpracy?

21 czerwca, 2023 Wyłączono przez Dawid
Stal z hurtowni w procesie budowy – jakie są korzyści ze współpracy?

Stal to materiał bardzo mocny, wytrzymały na obciążenia dynamiczne i szoki udarnościowe, posiadający przy tym bardzo dobre właściwości antykorozyjne. Wynaleziona w drugiej połowie XIX wieku produkcja stali na skalę przemysłową zrewolucjonizowała przemysł budowlany i maszynowy. Dlaczego ten surowiec jest tak istotnym elementem praktycznie każdej konstrukcji budowlanej? Jakie korzyści wynikają ze współpracy z hurtowniami stali? Sprawdźmy!

Asortyment współczesnych hurtowni stali

Współcześnie funkcjonujące na rynku hurtownie stali dysponują bogatym asortymentem wyrobów, których celem jest zaspokojenie potrzeb wielu klientów. Tych z kolei można podzielić na odbiorców indywidualnych oraz hurtowych. 

W pierwszym przypadku będą to najczęściej zamówienia jednorazowe, dopasowane do indywidualnych oczekiwań klienta. W drugim zaś nawiązywana jest długotrwała współpraca na sprzedaż artykułów hutniczych dla deweloperów lub firm zajmujących się realizacją różnego rodzaju przedsięwzięć budowlanych. 

Hurtownie metalowe oferują zdywersyfikowane rozwiązania sprzedażowe, które mają zastosowanie przede wszystkim w budownictwie. Są to:

  • pręty o przekroju okrągłym, kwadratowym lub płaskim, które są wykonywane ze stali kwasoodpornej, żaroodpornej i nierdzewnej – charakteryzują się dużą odpornością na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych,
  • blachy kwaso- i żaroodporne produkowane wg technologii gorąco- i zimnowalcowania – posiadają zróżnicowaną powierzchnię (płaską lub ryflowaną),
  • płaskowniki stanowiące podstawowy materiał w budownictwie jako element konstrukcyjny i wspierający,
  • rury ze szwem lub bez szwu, dostępne w zróżnicowanej średnicy i wykonywane najczęściej ze stali kwaso- i żaroodpornej,
  • pozostałe kształtowniki o zróżnicowanym przekroju typu „L”, „T”, „U”.

Jednak, gdzie kupić stal na budowę o najwyższej jakości wykonania? Co jest istotne przy wyborze stali przeznaczonej na budowę? Postawić na sprzedaż detaliczną, czy wręcz przeciwnie – hurtową?

Wyroby stalowe dostępne w hurtowniach

Wyroby hutnicze oferowane są przez detaliczne sklepy stacjonarne i internetowe, składy budowlane lub niekiedy większe markety ogólnobudowlane. W tym konkretnym przypadku asortyment wyrobów jest dość mocno ograniczony i trudno tutaj mówić o długotrwałej współpracy w zakresie stałych, elastycznych, a przede wszystkim zindywidualizowanych dostawach. 

Hurtownie stali mają do zaoferowania znacznie więcej, szczególnie na etapie prac budowlanych. Dla przykładu, na stronie internetowej Moris.eu zaimplementowano nowoczesne rozwiązanie w formie platformy eCommerce. Oferuje ona przyjazny dla użytkownika interfejs sprzedażowy, gdzie można wybrać odpowiedni asortyment hutniczy o pożądanych właściwościach chemiczno-mechanicznych, profil konkretnego wyrobu stalowego, jego długość, grubość lub średnicę i na koniec porównać ceny dostępnych produktów.

Współcześnie funkcjonujące hurtownie stali powinny być kompetentnym i wieloletnim partnerem biznesowym dla firm budowlanych. Będzie to możliwe dzięki zapewnieniu ciągłości dostaw oferowanych wyrobów hutniczych, powtarzalnych co do składu chemicznego i wymiarów. Z hurtowniami współpracują głównie duże przedsiębiorstwa budowlane, które potrzebują regularnych dostaw na odpowiedni czas.

Proces budowy z wykorzystaniem stali a opcje transportowe

Współczesne hurtownie stali oferują elastyczne opcje transportowe na zakupione produkty w Polsce. Ich specyfika i wymagania klientów powinny być dopasowane do indywidualnego zamówienia. Dla odbiorcy wyrobów stalowych, który współpracuje z hurtowniami metalowymi liczy się przede wszystkim krótki czas realizacji zlecenia na zakup artykułów hutniczych.

Jest to możliwe, dzięki odpowiedniej dostępności floty transportowej oraz automatyzacji procesu pakowania i ładowania towaru. Bardzo często wykorzystywane są specjalistyczne samochody dostawcze, które odpowiednio zabezpieczają stal przeznaczoną na budowę przed uszkodzeniem.

 

Artykuł sponsorowany