Firma River Island

11 kwietnia, 2023 Wyłączono przez Edytor2
Firma River Island

Firma River Island to brytyjska marka odzieżowa. Jej korzenie sięgają roku 1948, gdy bracia Lewis zainicjowali niekonwencjonalną sprzedaż wełnianych swetrów na wschodnich bazarkach Londynu. Ich przedsięwzięcie przekształciło się w pionierską markę, Lewis Separates, z pierwszymi sklepami, które szybko stały się miejscem spotkań dla młodzieży i przedstawicieli kultury pop. Marka zdobyła kultowy status, inspirując styl Londyńczyków z różnych dzielnic. W 1965 roku Lewis Separates zmieniło nazwę na Chelsea Girl, odzwierciedlając ducha szalonych lat 60. Kolejna przemiana nastąpiła w 1988 roku, kiedy to Chelsea Girl przyjęło obecną nazwę – River Island.

Odzież River Island – stacjonarnie i online

Marka River Island to obecnie globalny gracz, posiadający ponad 300 sklepów stacjonarnych na całym świecie, a także działający w ponad 100 krajach w Europie, Amerykach i Azji poprzez sprzedaż online. Marka oferuje unikalne spojrzenie na modę, które jest zrozumiałe dla wszystkich, bez względu na kulturę czy lokalne upodobania.

Firma River Island – czym się wyróżnia?

Odzież River Island emanuje niepowtarzalnym stylem, który wyraża się poprzez lokalne akcenty i oryginalne kombinacje. Zdjęcia dziewczyn prezentujących ubrania tej marki z całego świata bez wątpienia potwierdzają, że to właśnie te lokalne inspiracje dodają uniwersalnemu językowi mody marki tego czegoś, co jest jednocześnie indywidualne, stylowe i ponadczasowe. River Island kontynuuje swoją niezwykłą podróż przez świat mody, pozostając wiernym korzeniom, które zapoczątkowały jej historię ponad siedemdziesiąt lat temu.

Czy właściciel marki posiada polski kapitał?

River Island to jedna z czołowych angielskich marek odzieżowych na świecie z ponad 50-letnim doświadczeniem.

Wpis zamieścił/a:

Wiola

Źródło danych:

http://www.riverisland.com

Zobacz także: Stylizacje dla różnych typów sylwetek