Ranking wybranych polskich marek budowlanych – część 2

16 kwietnia, 2024 Wyłączono przez Brygida
Ranking wybranych polskich marek budowlanych – część 2

Prezentujemy polskie marki budowalne w 2. części poprzedniego artykułu.

Klimosz

Polski producent kotłów C.O. i pomp ciepła. W ofercie marki można znaleźć również bufory oraz zestawy do rozbudowy.

Kost-Bet K. P. Matyja sp.k.

Marka powstała w 1998 roku jako rodzinna firma. Od początku zajmuje się produkcją kostki brukowej i galanterii betonowej. W asortymencie brandu można znaleźć także systemy ogrodzeń betonowych.

Krat-Met Dariusz, Przemysław i Helena Szymaniuk sp.j.

Marka istniejąca na rynku od ponad 50 lat. Zajmuje się produkcją drzwi wejściowych stalowych i aluminiowych, stolarki okiennej, a także bram garażowych.

Mirox

Marka została założona w 1988 przez Marka i Barbary Piechockich. Od początku zajmuje się produkcją okien PCV. Obecnie w ofercie brandu można znaleźć m.in. rolety zewnętrzne, żaluzje fasadowe, jak też różnorodne akcesoria do drzwi i okien.

Migas-door

Polski producent bram garażowych, przemysłowych i ogrodzeniowych. Produkty brandu dostępne są od 1993 roku.

MFO S.A.

Polski producent zimnogiętych profili stalowych. Produkty brandu eksportowane są do 50 krajów.

Opoczno

Początki marki sięgają 1888 roku i od początku istnienia zajmowała się produkcją płytek ceramicznych. Kafelki tej marki  doceniane  są także na rynku zagranicznym.

Paradyż

Polska rodzinna firma, której produkty doceniane są przez konsumentów od ponad 30 lat. W ofercie brandu można znaleźć różnorodne płytki ceramiczne.

Parkiet Hajnówka

Polski producent podłogi drewnianej z dębu i jesionu. Wyroby produkowane są wyłącznie z certyfikowanego drewna sprawdzanego z Belgii, Holandii i Ukrainy.

Pater Firma A.E. Daniluk sp.j.

Firma założona w 1976 roku przez Andrzeja Daniluka. W ofercie brandu jest kostka brukowa, elementy ściekowe, a także mała architektura.

Pekabex Bet S.A.

Polski producent prefabrykatów. Jest również generalnym „wykonawcą i deweloperem z bogatym doświadczeniem w projektowaniu, produkcji, montażu, jak i kompleksowych usługach budowlanych i inwestycyjnych”.

Petecki

Marka została założona w 1995 roku przez Edytę i Ignacego Peteckich.  W asortymencie brandu jest stolarka okienna i drzwiowa, a także bramy i rolety.

Pol-Skone

Marka powstała w 1990 roku i od początku istnienia zajmuje się produkcją stolarki drzwiowej. Obecnie w asortymencie marki można znaleźć również stolarkę okienną, akcesoria, a ponadto drzwi specjalne.

Porta

Polska marka zajmująca się produkcją stolarki drzwiowej od 1992 roku. Produkty marki sprzedawane są również w 43 krajach na całym świecie.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Centrum Sp. z o.o.

Polska marka założona w 1985 roku przez braci bracia Henryka i Bogusława Popiela. Zajmuje się produkcją umywalek, wanien, brodzików, a także zlewozmywaków kuchennych.

Przedsiębiorstwo Produkcji Materiałów Budowlanych NIEMCE S.A.

Początki marki PPMB Niemce S.A. sięgają 1972 roku. Brand zyskał popularność dzięki bloczkom silikatowym pod marką UNISIL.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mar-Tom Sp. z o.o.

Marka powstała w 1999 roku i od początku istnienia zajmuje się produkcją drzwi zewnętrznych. Jest to polska rodzinna firma.

Sonarol sp.j. Najda

Marka powstała w 1997 roku i początkowo zajmowała się produkcją części do maszyn rolniczych. Obecnie w asortymencie przedsiębiorstwa można dodatkowo znaleźć stolarkę okienną i drzwiową oraz styropian.

Tubądzin

Polski producent płytek ceramicznych wyznaczający trendy od ponad 40 lat. „Obecnie Grupa Tubądzin sprzedaje swoje produkty także w 70 krajach na całym świecie.

Vox

Polska marka powstała w 1989 roku. W ofercie brandu można znaleźć takie artykuły jak: meble, drzwi, panele podłogowe i listwy przypodłogowe, panele dekoracyjne, a także okładziny elewacyjne i akcesoria.

Zdrojewscy Sp. z o.o. sp.k.

Marka powstała w 1996 roku. Zajmuje się głównie „produkcją wibroprasowanych elementów betonowych takich jak: kostka brukowa, obrzeża, krawężniki drogowe, bloczki betonowe, pustaki Alfa, kręgi, studnie, nadproża, płyty drogowe, płyty „yombo”, płyty meba, trelinka, stropy teriva typu: teriva I, teriva I bis, teriva III oraz elementy architektury ogrodowej”.

 

Gdy kupujesz materiały budowlane, to wspieraj polską gospodarkę i kupuj produkty marek ze 100% polskim kapitałem.