Polskie kosmetyki – top 45 marek

10 lipca, 2023 Wyłączono przez Dawid
Polskie kosmetyki – top 45 marek

Wg szacunkowych prognoz wartość rynku kosmetyków w Polsce w 2023 roku przekroczy 31 mld zł. Zgodnie z prognozami PMR wartość rynku kosmetycznego w 2023 wzrośnie o 6,2% w ujęciu nominalnym, lecz realna dynamika może być ujemna -0,8%. Choć większy udział w rynku kosmetycznym mają zagraniczne marki, to świadomość konsumentów wzrasta i coraz więcej osób wybiera produkty rodzimych marek. Które polskie brandy produkują kosmetyki?

Które polskie marki produkują kosmetyki?

Poniżej przedstawiam zestawienie wybranych marek produkujących kosmetyki ze 100% polskim kapitałem.

4 Szpaki

Polska rodzinna mydlarnia powstała w 2015 roku. Została założona przez Magdalenę Łotowska-Kudaszewicz i Tomasza Kudaszewicz. W ofercie brandu są m.in. mydła i szampony w kostce.

Achem

Polska firma działająca od 1986 roku. Produkuje chemię gospodarczą i kosmetyki. Przedsiębiorstwo jest właścicielem takich marek jak: Achem, Gucia, Ms. Windows, Świder, Zosia Samosia, Top Ługa, Wirek, Unisept i WC brzask.

Ava Laboratorium

Jest jedną z najstarszych polskich firm kosmetycznych. Została założona w 1961 roku. Jako jedna z nielicznych w naszym kraju ma licencję na wyrób kosmetyków ekologicznych. W ofercie marki są różnorodne kosmetyki do twarzy, ciała oraz dla mężczyzn.

Barwa

Jedna z najpopularniejszych polskich marek kosmetycznych rozpoczęła działalność jako Spółdzielnię BARWA w Krakowie. Początkowo produkowała ozdoby choinkowe, które były eksportowane (głównie USA). Od lat 60. XX wieku marka produkuje chemię gospodarczą, a od 70. XX wieku kosmetyki. Brand produkuje kilka linii kosmetyków m.in. Barwa Ziołowa, Barwa Siarkowa oraz Perfect House.

Bell

Znana polska marka kosmetyczna. Produkująca kosmetyki od ponad 35 lat. W ofercie marki jest różnorodna kolorówka m.in. pomadki, pudry do twarzy, tusze do rzęs i kredki oraz lakiery do paznokci.

Be organic

Marka stworzona przez matkę i córkę w 2015 roku z miłości do ekologicznych i naturalnych rozwiązań. W ofercie brandu są kosmetyki do twarzy i ciała.

Bielenda

Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek kosmetyków. Założona w 1990 roku. Obecnie w ofercie brandu jest ponad 400 kosmetyków do twarzy i ciała.

Delko

Marka działa na rynku od 1995 roku. Od 2009 roku notowana w GPW w Warszawie. Producent kosmetyków, chemii gospodarczej oraz artykułów higienicznych. W skład grupy Delko wchodzą takie marki jak: Blue, Delicato, Biały Miś, Filip, Oskar, Teak, Delko Professional, Grani, Volt 2000, Pan Ogrodnik, Domowy, Ciasteczko, Excellent Coffee, Halia, Nasz Plon, Ollo, Źródlany Dar, Łasuch.

Dalia

Polska marka kosmetyczna działająca od 1998 roku. Produkuje kosmetyki do włosów, twarzy i ciała. W ofercie brandu są również kosmetyki do makijażu oraz lakiery do paznokci.

Dramers

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek za granicą. Produkuje chemię gospodarczą oraz kosmetyki od ponad 25 lat. W portfolio Dramers są takie marki jak: Look Expert, Professional Style, 4seasons, Brait, Jean Marc.

Dr Irena Eris

Przedsiębiorstwo zostało założone przez Irenę Eris oraz Henryka Orfingera w 1983 roku. Grupa Dr Irena Eris rozpoznawana na całym świecie. W skład grupy wchodzą takie marki jak: Dr Irena Eris, Lirene, Under Twenty, Pharmaceris, Emotopic. W ofercie brandu są również OCT (leki bez recepty) oraz kosmetyki uzdrowiskowe.

Eveline Cosmetics

Polska marka kosmetyczna, której produkty dostępne są w sprzedaży od ponad 30 lat. W ofercie marki są kosmetyki do twarzy i ciała i make-upu.

Inglot

Polska marka znana z wysokiej jakości kosmetyków do wykonywania make-upu oraz lakierów do paznokci.

Joanna

Marka założona w 1982 roku. Początkowo produkowano wyłącznie kosmetyki do pielęgnacji włosów. Od 2007 roku w ofercie brandu są produkty do pielęgnacji ciała, włosów, depilacji, dla mężczyzn oraz linia wegańska.

LA RIVE

Znana polska marka produkująca wody perfumowane i toaletowe zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Powstała w 2003 roku. Produkty marki znane są na rynku polskim i zagranicznym (w 50 krajach).

Lirene

Marka produkująca i tworząca kosmetyki od ponad 10 lat. Produkty przeznaczone są do stosowania do ciała, twarzy oraz specjalna linia dla mężczyzn.

Marion

Założona przez Waldemara Ostrowskiego w 1991 roku. W ofercie brandu są kosmetyki do twarzy, ciała i do włosów.

Nacomi

Polski producent kosmetyków do ciała, twarzy i włosów. W ofercie brandu są również dermokosmetyki, kremy SPF, maski i peelingi. Produkty dostępne są w drogeriach oraz w sklepie internetowym marki.

Oceanic

Lider polskiego rynku kosmetycznego. Marka powstała w 1982 roku. Specjalizuje się w produkcji kosmetyków AA, czyli dla skóry wrażliwej lub z tendencją do alergii.

PharmaCF

Polska marka założona w 1993 roku. Zajmuje się produkcja kosmetyków. Do najbardziej znanych linii marki należą: cztery Pory Roku, Missy, Venus, Seria kwiatowa, Dermafresh, Korsarz, Bond, Football, No 36, Fri, Baybay.

Pollena

Marka z ponad 60-letnią tradycją. Ta znana polska marka zajmuje się produkcją chemii gospodarczej i kosmetyków. Do linii tej marki zalicza się: Biały Jeleń, Dzidziuś, Luxella, bhp, Impet, FF, Reiner, 83 enzymat.

Skarb Matki

Mała rodzinna marka zajmująca się produkcją kosmetyków dla niemowląt i małych dzieci oraz kobiet w ciąży i młodych mam. Produkty brandu dostępne są na rynku od 1947 roku.

Semilac 

Polski producent kosmetyków do manicure’u w ofercie marki są m.in. lakiery hybrydowe, żele UV, płyny, preparaty i lampy.

Świt Pharma

Firma produkująca kosmetyki od 1944 roku. Jest jedną z najszybciej rozwijających się firm handlowo- usługowych w kraju. W asortymencie marki są kosmetyki do ciała i twarzy.

Uroda Polska

Wcześniejsza nazwa Bi-es Polska powstała 1996 roku. Jest producentem kosmetyków zapachowych takich jak m.in. różne rodzaje dezodorantów, wody toaletowe, płyny po goleniu, Obecnie produkowane są jeszcze kosmetyki do twarzy i męska linia Makler.

Wibo

Polska marka zajmująca się produkcją kosmetyków do make-upu. Najpopularniejszymi produktami brandu są preparaty do pielęgnacji paznokci. W ofercie są również kosmetyki do ciała, twarzy i wykonania make-up’u.

Ziaja

Marka została założona w 1989 roku. W ofercie brandu są kosmetyki i dermokosmetyki dostępne w kilku liniach takich jak: ziaja, ziaja med, ziaja pro i wegan. W asortymencie marki są również kosmetyki dla dzieci i mężczyzn.

 

Autor: Brygida Konopka- König

 

Zobacz też:

Jak skutecznie znajdować pracowników tymczasowych?