Polscy producenci mrożonek – które marki są polskie?

30 maja, 2023 Wyłączono przez Dawid
Polscy producenci mrożonek – które marki są polskie?

Mrożonki cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich konsumentów. Wg raportu GfK wartość rynku mrożonek przekroczyła 1,8 mld w skali roku, 60% tej kwoty stanowią mrożone warzywa i dania gotowe. Polscy konsumenci rzadziej wybierają mrożone owoce. Wg danych panelu przeciętny Polak kupuje mrożonki 14 razy w roku.

Polscy konsumenci kochają mrożonki. Największą popularnością cieszą się zupy i różnorodne mieszanki warzywne. Jak podaje GfK, drugim niemal tak samo częstym wyborem jest pizza i inne dania gotowe. Wzrost cen spowodowanych inflacją sprawił, że klienci coraz częściej wybierają mrożonki z dyskontów. Które polskie marki produkują mrożonki?

Które polskie marki produkują mrożonki?

Każdy z nas kupuje mrożone warzywa, owoce, a nawet dania gotowe. Gdy wybierasz te produkty, to wspierasz polską gospodarkę. Które polskie marki produkują mrożonki?

Abramczyk

Firma zajmuje się importem, przetwórstwem i sprzedażą wyrobów rybnych i owoców morza w tym m.in. mrożonek. Przedsiębiorstwo powstało w 1989 roku i początkowo zajmowało się wyłącznie eksportem towarów z Europy Zachodniej. W 1994 roku marka rozszerzyła PKD o import i przetwórstwo rybne.  

Bistro

Właścicielem marki jest Iglotex.  W ofercie marki są: pizza i zapiekanki.

Dantex

Rodzinna firma powstała w 1995 roku. Przedsiębiorstwo produkuje ekologiczne mrożonki leśnego pochodzenia. W ofercie brandu są: mrożone grzyby leśne i uprawne, owoce leśne i uprawne.

Dobrowit

Marka mrożonek produkowana dla polskiej sieci dyskontów Polomarket.

Fantasy Food sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo powstało w 1991 roku. Od 2000 roku spółka ma w 100% polski kapitał (jest trzech udziałowców). W asortymencie brandu są m.in. pizza, zapiekanki i inne produkty mrożone.

Frozen Foods

Producent mrożonych owoców i warzyw. Produkty sprzedawane są w kraju oraz na terenie UE. W ofercie brandu są wyłącznie produkty mrożone: biała cebula, czerwona cebula, por, dynia i truskawki.

Froster

Polska marka stworzona z myślą o odbiorcach poszukujących wysokiej jakości różnorodnych produktów mrożonych: warzyw i ziół. Firma zajmuje się również liofilizacją produktów żywnościowych.

Fructodor

Marka działająca od 1989 roku w Bolimowie. W przedsiębiorstwie produkowane są mrożone owoce i warzyw. Swoje wyroby eksportuje do krajów Unii Europejskiej i Ameryki Północnej. Sukcesywnie zwiększa swój asortyment.

Gomar Pińczów sp. z o.o.

Rodzinna firma, która powstała w 1992 roku w Lipsku. Zajmuje się przetwórstwem owocowo-warzywnym. Początkowo w ofercie marki były wyłącznie mrożonki. Obecnie w asortymencie brandu są różnorodne przetwory warzywne i owocowe.

Iglotex

Marka została założona w 1983 roku przez Tadeusza i Małgorzatę Włodarczyków. Zajmuje się produkcją różnorodnych mrożonek, np. mieszanek warzywnych, pierogów, klusek i lodów.

Jawo

Polski producent mrożonek został stworzony w 1992 roku przez grupę przyjaciół. W ofercie brandu są mrożone dania, np. uszka, pierogi i pyzy. Asortyment marki eksportowany jest m.in. do krajów UE.

Karex

Marka działa od 1990 roku, zajmuje się głównie skupem i mrożeniem grzybów i owoców leśnych. Od ponad dwóch dekad produkty brandu eksportowane są do krajów Europy Zachodniej.

Maków S.A.

Polski producent i eksporter mrożonych owocowych i warzyw z ponad 40-letnim doświadczeniem. Marka w 2013 otrzymała tytuł: „Perły Powiatu Radomskiego”.

Maximo

Rodzinna firma produkująca mrożonki. Powstała w 1997 roku. Stale poszerza asortyment mrożonek. Aktualnie w ofercie brandu są m.in. pierogi, kluski śląskie, pyzy, krokiety, knedle i naleśniki.

Mika

Marka powstała w 1993 roku, a właścicielem jest Kazimierz Mikołajczyk. Przedsiębiorstwo zajmuje się głównie mrożeniem owoców i warzyw. Specjalizacją brandu jest przetwórstwo owoców leśnych.

Multi Frozen

Właścicielem marki jest firma Multi-Smak działająca od ponad 20 lat na rynku przetwórstwa owocowo-warzywnego. Od 2015 roku produkowane są mrożone owoce i warzywa.

Nordis

Polska marka obecna na rynku od 1968 roku. W asortymencie brandu jest obecnie ponad 100 różnych produktów mrożonych: lody, owoce i warzywa oraz dania gotowe.

P.P.Ch. i P.R.S. „Anita”

Polska marka zajmująca się produkcją chłodniczą i przetwórstwem rolno- spożywczym. Firma działa od 1993 roku. Początkowa zajmowała się wyłącznie produkcją lodów przemysłowych. Od 1998 roku produkuje mrożoną żywność.

Pamapol S. A.

Spółka dominująca w Grupie Pamapol Logistic sp. z o.o. początki brandu sięgają 1934 roku, gdy powstały Zakłady Przetwórstwa Owocowo- Warzywnego w Kwidzynie. Warzywa konserwowe i mrożone zostały wprowadzone do oferty w 2005 roku.

Poltino

Marka zajmują się przetwórstwem owocowo-warzywnym. W ofercie przedsiębiorstwa są m.in. mrożonki, zagęszczone soki jabłkowe, syropy owocowe.

Produkcja Żywności- Mrożonki

Rodzinna firma powstała w 1992 roku. Od początku działalności zajmuje się produkcją wyrobów mącznych z nadzieniem. Wszystkie produkty wyrabiane są ręcznie, a następnie mrożone.

Proste Historie

Marka produkowana przez firmę Iglotex. W ofercie brandu są m.in. warzywa na patelnię, zupy, pierogi, kluski, dania dla wegan.

Real S.A.

Przedsiębiorstwo powstało w 1990 roku. Od początku działalności spółki skupiona jest wyłącznie na przetwórstwie owoców i warzyw. Obecnie Real S.A. jest jedną z najbardziej znanych marek w sektorze mrożonek.

Rolmax

Rodzina firma, która powstała w 1990 roku. W ofercie marki jest duży wybór gotowych dań mrożonych m.in. garmażeryjnych, warzyw panierowanych, kulinarno- mącznych.

Słoneczny Ogród

Właścicielem marki jest Chłodnia Białystok S.A., w ofercie brandu są mrożone warzywa i owoce oraz dania gotowe.

Smak

Polska marka zajmująca się przetwórstwem owocowo-warzywnym. Od 2009 roku jest częścią grupy Prymat. Firma cały czas poszerza swój asortyment. Obecnie w ofercie marki są różnorodne mrożonki i przetwory warzywne.

Unifreeze

Polski producent żywności mrożonej z Miesiączkowa. W asortymencie brandu są m.in. mrożone warzywa i mieszanki owocowe, zupy, dania na patelnię.

Mrożonki ze względu na łatwość i szybkość w przygotowaniu są częstym wyborem Polaków. Dlatego wybierając te produkty, wspieraj rodzimych przedsiębiorców i kupuj to, co polskie. 

 

Autor: Brygida Konopka- König