Polonia 1

25 marca, 2023 Wyłączono przez Edytor2
Polonia 1

Polonia 1 to jedna z najstarszych obecnie istniejących komercyjnych stacji telewizyjnych w Polsce. Założono ją w 1992 roku, a oficjalnie nadaje program od 7 marca 1993. Początkowo składała się z sieci 12 (krótko 13) lokalnych stacji w większych miastach, które emitowały program drogą naziemną, a następnie przekształciła się w niekodowany kanał satelitarny, nadal dostępny do dziś. Inicjatorem tej telewizji był sardyński biznesmen Nicola Grauso, związany z byłym premierem Włoch Silvio Berlusconim. Obecnie program Polonii 1 produkuje spółka Polcast Television. Jest ona częścią grupy Media 5, operującej na podstawie włoskiej koncesji z siedzibą w Mediolanie.

Stacja była pionierem w Polsce, wprowadzając bloki reklamowe oraz pasmo prime time do swojej ramówki. Szybko zdobyła uznanie widowni, osiągając ponad dwudziestoprocentową oglądalność tuż po starcie. Kanał słynął również z programów dedykowanych dzieciom i młodzieży. W latach 1996–2018 czas antenowy był dzielony z kanałem teleshoppingowym Top Shop.

Polonia 1 – gdzie oglądać?

Obecnie Polonia 1 program jest dostępny w sieciach kablowych na terenie całej Polski, a także na platformach Polsat Box i Platforma Canal+. Stacja osiąga zasięg wynoszący 17,8 miliona widzów na obszarze Polski, co stanowi ponad 53% gospodarstw domowych w kraju. Od 1 maja 2020 roku Polonia 1 nadaje również w jakości HD.

Jeśli chcesz śledzić program Polonii 1, możesz skorzystać z różnych platform, w tym Polsat Box, Platforma Canal+, a także na oficjalnej stronie stacji, gdzie dostępne jest również oglądanie Polonia 1 online. Odkryj fascynujący świat Polonii 1 i bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami, a także programami tej popularnej stacji telewizyjnej.

Czy właściciel marki posiada polski kapitał?

Polonia 1 to najstarsza obecnie istniejąca polska komercyjna telewizja, utworzona w 1992 roku, oficjalnie nadająca program od 7 marca 1993.

Wpis zamieścił/a:

Wiola

Źródło danych:

http://polcast.tv/