Najlepiej rokujące startupy z polskim kapitałem

7 września, 2023 Wyłączono przez Dawid
Najlepiej rokujące startupy z polskim kapitałem

Ubiegły rok był trudny dla polskich przedsiębiorców m.in. z powodu inflacji i wojny na Ukrainie. Wydarzenia te, choć negatywnie wpływały na stan gospodarki, to nie zatrzymały dynamicznego rozwoju wielu rodzimy startupów. Wśród nich jest wiele innowacyjnych marek, które wspierane są głównie przez Aniołów Biznesu. Które z nich mają polski kapitał?

Które polskie startupy warto znać?

Polska jest coraz częściej uważana za centrum innowacji i przedsiębiorczości. Dlatego nikogo nie dziwi fakt, że polskie startupy są rozpoznawalne na zagranicznych rynkach. Poniżej przedstawiam listę wybranych startupów z polskim kapitałem.

Brainly

Start-up powstał w 2009 roku i od tamtej pory cieszy się coraz większą popularnością wśród internautów – stał się jedną z największych platform społecznościowych dedykowaną dla uczniów, nauczycieli i rodziców do wzajemnej nauki.

Booksy

Startup założony w 2014 roku. Bardzo szybko stał się wiodącą platformą do rezerwacji usług. Obecnie z aplikacji mobilnej tegoż startupu korzysta ponad 10 mln użytkowników w 100 krajach.

Creamfinance

Została uruchomiona w 2012 roku. Przeznaczona jest do pożyczek osobistych. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych algorytmów ocenia i punktuje użytkowników.  

Diagendo

Umożliwia skuteczną diagnostykę endometriozy, dzięki wykorzystaniu techniki qRT-PCR. Wynik dostępny jest już w ciągu 48h.

DocPlanner

Platforma internetowa do rezerwacji wizyt lekarskich. Startup założony został w 2012 roku i od tamtej pory jest jednym z najszybciej rozwijających się startupów opieki zdrowotnej w Europie. Obecnie z platformy korzysta 30 mln pacjentów z 15 krajów.

Estimote

Startup technologiczny, który specjalizuje się w śledzeniu lokalizacji. Obecnie brand jest wiodącą firmą w tej dziedzinie. Współpracuje z takimi klientami jak Amazon, czy Coca-Cola.

Foodsi 

Początkowo aplikacja miała zapobiegać marnowaniu jedzenia. Obecnie zapobiega w wyrzucaniu innych produktów takich jak: kwiaty, kosmetyki czy karma dla zwierząt. Liczba punktów współpracujących z aplikacja przekracza 3500.

Infermedica

Startup istnieje od 2012 roku. Od początku tworzy rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję do wstępnej diagnostyki medycznej. Współpracuje z wiodącymi firmami w sektorze healthtech.

Giganci Programowania

Jeden z nielicznych polskich startupów, który otrzymał nagrodę Aulerów. Marka prężnie działa na polskim rynku i powoli rozpoczyna ekspansję rynku zagranicznego.

HiPets

Właścicielką jest Dorota Rymaszewska, obecnie z tego narzędzia korzysta ponad 150 tys. właścicieli czworonogów. HiPets jest tzw. marketplace dla właścicieli czworonogów i różnych specjalistów z branży opieki nad zwierzętami. Dzięki HiPests można zarezerwować wizytę swojego pupila u specjalistów bez wychodzenia z domu.

inStreamly

Automatyzuje pozycjonowanie marki w streamie. Kampanie tego startupu mają lepsze wyniki w CTA.  W 2022 roku ten startup stał się bardzo popularny, co powoduje, że zaczyna rozwijać się również na rynkach zagranicznych.

LaboPlus

Startup jest twórcą LabTest Checker narzędzia przeznaczonego do automatycznej analizy wyników badań laboratoryjnych.

Nethone

Startup, który pomaga chronić fundusze internautów. Brand specjalizuje się w cyberbezpieczeństwie i zapobieganiu defraudacjom w czasie płatnościom elektronicznym.

Ramp

Marka powstała w 2018 roku w Warszawie. Jest platformą wykorzystywaną do wymiany kryptowalut wykorzystującą zdecentralizowane mechanizmy depozytowe.

ReQiu

Narzędzie umożliwiające ocenę osobowości poprzez grę komputerową. Sprawdzi się podczas procesów rekrutacji czy corocznych ocen pracowników.

Tylko

Startup meblarski specjalizuje się w półkach. Powstał w 2015 roku i od tamtej pory jest jednym z najpopularniejszych startupów meblowych.

XTPL

Polski technologiczny startup, który opracował nowoczesną technologię umożliwiającą bardzo dokładne drukowanie nanomateriałów. Jest to połączenie zalet tradycyjnej drukarki z zaawansowaną technologią.

Zonifero

System ułatwiający zarządzanie biurem i optymalizujący pracę. System jest kompatybilny z czujnikami IoT, które monitorują aktywności budynku w czasie rzeczywistym. Dzięki temu można zmniejszyć koszty eksploatacji budynku.

Oczywiście startupów w Polsce jest znacznie więcej. W zestawieniu ujęłam te, które moim zdaniem podbiją świat swoimi rozwiązaniami. 

 

 

Autor: Brygida Konopka- König