Marka Milka

13 lutego, 2023 Wyłączono przez Edytor2
Marka Milka

Milka to renomowana marka słodkości stworzona przez utalentowanego cukiernika Philippe’a Sucharda, wyłaniająca się jako jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek delikatesów czekoladowych w całej Europie. Milka jest częścią koncernu Mondelēz.

Marka Milka – co warto o niej wiedzieć?

Nazwa tej wyjątkowej marki pochodzi z połączenia dwóch magicznych słów: Milch i Kakao, niemieckich odpowiedników słów „mleko” i „kakao”. To właśnie zięć Philippe’a Sucharda, Carl Russ-Suchard, ożywił markę Milka w odległym 1901 roku. Od tamtej pory czekolada Milka powstaje w wytwórniach rozsianych po całym globie: od Lörrach w Niemczech, przez Bludenz w Austrii, aż po Belgrad w Serbii, Swoge w Bułgarii, Bratysławę na Słowacji, Braszów w Rumunii, Paraná w Brazylii, Jankowice w Polsce, a także Trostianeć na Ukrainie.

Opowieść legendarnej marki głosi, że jej nazwa wywodzi się od imienia słynnej chorwackiej śpiewaczki operowej, Milki Trniny. Podobno Milka Trnina przybyła do Austrii, gdzie na swojej drodze spotkała szwajcarskiego przedsiębiorcę, Carla Russ-Sucharda. Fascynacja pięknem i głosem Milki skłoniła go do nazwania swojej wyjątkowej czekolady właśnie jej imieniem.

Wizytówką firmy jest logo przedstawiające fioletowo-białą krowę rasy simentalskiej na tle malowniczych Alp.

Ambasadorem marki, który w przeszłości promował jej produkty, był niemiecki skoczek narciarski Martin Schmitt. Po zakończeniu jego kariery, na czele reklam Milki stanął inny utalentowany niemiecki skoczek narciarski, Andreas Wellinger.

Marka Milka – oferta

Milka nie kończy się jedynie na czekoladach. Jej bogata oferta obejmuje również pyszne ciastka, batoniki oraz wykwintne praliny, spełniając najwyższe oczekiwania smakoszy na całym świecie.

Czekolady Milka smaki

Wszechstronność smakowa czekolad Milka bez wątpienia przynosi przyjemność każdemu podniebieniu. W ich bogatym asortymencie znajdują się klasyki takie jak Milka mleczna, zachwycająca swoją kremową konsystencją i intensywnym smakiem kakao. Miłośnicy połączenia czekolady z chrupiącymi kawałkami herbatników znajdą wśród propozycji także Milka Oreo, gdzie harmonijne połączenie dwóch ikonicznych smaków tworzy niezapomnianą kompozycję. Dla tych, którzy pragną czegoś wyjątkowego, powstała czekolada Milka o smaku toffi, rozpływająca się w ustach słodycz z subtelnym akcentem karmelu. Natomiast dla miłośników owocowych akcentów, doskonałym wyborem będzie Milka malinowa, łącząca intensywny smak malin z kremową czekoladą. Na koniec, dla tych, którzy cenią sobie chrupkość orzechów, nie może zabraknąć Milki z orzechami, gdzie delikatna czekolada otacza chrupiące orzechy, tworząc niepowtarzalną kompozycję smakową.

Czy właściciel marki posiada polski kapitał?

Milka to istniejąca od 1901 r. marka czekolady cukiernika Philippe’a Sucharda. Jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek wyrobów czekoladowych w Europie. Należy do koncernu Mondelez.

Wpis zamieścił/a:

Wiola

Źródło danych:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Milka_(czekolada)

Zobacz także: Jak upiec brownie?