Komputer Mac jako idealne narzędzie do pracy

11 lipca, 2023 Wyłączono przez Dawid
Komputer Mac jako idealne narzędzie do pracy

Utarło się, że komputery Mac są idealnym wyborem w przypadku kreatywnych profesjonalistów. Jaką przewagę nad komputerami PC mają laptopy oraz jednostki centralne od Apple? Jeśli jesteś grafikiem, montażystą bądź specjalistą od efektów specjalnych i szukasz komputera, na którym mógłbyś dobrze wykonywać swoją pracę to powinieneś zdecydować się na zakup sprzętu od Apple.

Komputery Mac do pracy – polecane modele

Zacznijmy od tego, że w ofercie giganta z Cupertino znajdziesz zarówno komputery stacjonarne (Mac Studio, Mac Mini), jak i laptopy (MacBook’i). To co wyróżnia urządzenia marki to: autorskie procesory i oprogramowanie. Zarówno komputery, jak i smartfony czy smartwatche są oparte na autorskim systemie producenta. Ma to niebywały wpływ na szybkość ich pracy – urządzenia nawet po kilku latach intensywnej eksploatacji pracują równie wydajnie jak w dniu ich zakupu. Jaki komputer najlepiej sprawdzi się w pracy? Zobacz rekomendowane przez nas modele!

Apple Mac Studio 

Apple Mac Studio, wyróżnia się doskonałą specyfikacją techniczną oraz eleganckim wyglądem. Sprzęt zapewnia ogromną wydajność za sprawą zastosowanych procesorów M1 Max, M2 Max oraz M1 Ultra i M2 Ultra. Wydajny procesor doskonale sprawdzi się w przypadku grafików komputerowych, montażystów wideo czy specjalistów od efektów specjalnych i muzyki. 

Charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. Ma kształt kwadratu o wysokości 9,5 centymetra oraz 19,7 centymetrów długości. Zależnie od wersji, na którą się zdecydujesz, jego waga wynosi 2,7 bądź 3,6 kilogramów. W obudowie znajdziesz 12 portów, w tym: USB-A, USB-C, Thunderbolt 4, SDXC, gniazdo słuchawkowe i Ethernet. Na komputerze zainstalowano system macOS. Urządzenie bezproblemowo obsługuje rozdzielczość

Apple Mac Studio zarówno w wersji M1 i M2 jest dostępny pod linkiem: https://lantre.pl/komputery-apple-mac/mac-studio-408.html

Apple Mac mini

Apple Mac mini, to mniejszy komputer mniejszy od Apple Mac Studio. Różni się wysokością, która wynosi 3,6 centymetrów. Chcąc korzystać z technologii Apple Silicon należy wybrać model wyposażony w czip M1, M2 bądź M2 Pro. 

Mac mini M1 jest obecnie najtańszym komputerem wykorzystującym procesor od Apple. Dysponuje pamięcią operacyjną w ilości 8 bądź 16 GB (w zależności od wariantu, na który się zdecydujesz). Pojemność dysku może natomiast wynosić od 256 GB do 2 TB. W 2023 odbyła się premiera następcy modelu M1. 

Na rynku pojawił się Mac mini M2, dostępny również w wersji Pro. Oferuje 8-rdzeniowy procesor (w przypadku wersji Pro dziesięcio- bądź dwunastordzeniowy) oraz 10-rdzeniową GPU (w wersji Pro rdzeni może być 16 lub 19). Przepustowość pamięci wynosi natomiast 100 GB/s (w wersji Pro 200 GB/s). Komputer oferuje również obsługę kodeków ProRes, pamięć operacyjną do 32 GB oraz do 8 TB przestrzeni dyskowej.

Apple Mac mini można znaleźć w ofercie e-sklepu, pod linkiem: https://lantre.pl/komputery-apple-mac/mac-mini-69.html

O czym należy pamiętać decydując się na zakup komputera stacjonarnego od Apple?

Chcąc dokonać zakupu komputera stacjonarnego od Apple należy pamiętać o zakupie niezbędnych akcesoriów oraz monitora. Jeśli zdecydujesz się na bezprzewodowe akcesoria Magic (myszkę, klawiaturę oraz gładzik) unikniesz na biurku nieporządku powodowanego przez kable. Zastanawiając się nad wyborem monitora warto rozważyć zakup Studio Display. Ma 27 cali i wyświetlacz Retina 5K. Wyposażono go w szerokokątną kamerę umożliwiającą udział w wideokonferencjach czy przeprowadzanie wideorozmów. Monitor jest dostępny w wersji ze szkła nanostrukturalnego (powłoką antyodblaskową).

Apple MacBook

Laptopy MacBook są dostępne w wersji Pro oraz Air. Niezależnie od tego, który model chcesz zamówić możesz to zrobić pod linkiem: https://lantre.pl/komputery-apple-mac.html. Wersja Pro zapewnia maksymalną wydajność i funkcjonalność. Z powodzeniem można wykorzystywać ją do wykonywania projektów graficznych, montażu materiałów wideo czy rozrywki. MacBook Air jest natomiast urządzeniem uniwersalnym, który dzięki niewielkim rozmiarom jest wygodny w transporcie. Dysponuje wydajną baterią umożliwiającą komfortową pracę bez konieczności podłączania go do energii elektrycznej.

Czy warto wybrać sprzęt Apple do pracy?

Jeśli zależy Ci na dużej wydajności sprzętu i komforcie pracy, wybór komputera marki Apple jest dobrym rozwiązaniem. Dysponując innymi urządzeniami producenta bez najmniejszego problemu stworzysz z ich pomocą sprawnie funkcjonujący ekosystem, który może znacznie ułatwić Ci wykonywanie codziennych obowiązków.

 

Artykuł sponsorowany