Kartony do przeprowadzki – skąd je wziąć?

22 lutego, 2023 Wyłączono przez Edytor2
Kartony do przeprowadzki – skąd je wziąć?

Podczas przeprowadzki jest mnóstwo spraw do załatwienia, nic więc dziwnego, że wiele osób lekceważy kwestię wyboru odpowiednich akcesoriów do pakowania. Najczęściej kończy się na wykorzystaniu używanych kartonów po różnego rodzaju towarach. Tymczasem przygotowanie odpowiednich pudełek z wyprzedzeniem może znacznie ułatwić cały proces pakowania i przewozu rzeczy. Sprawdź jakie kartony wybrać i gdzie można je kupić.

Tanie kartony do przeprowadzki

Jeśli szukasz dobrej jakości pudełek do przeprowadzki w rozsądnej cenie, najlepiej przejrzeć oferty zamieszczane w Internecie. Gdy kupujesz bezpośrednio u producenta, możesz zazwyczaj liczyć na nieco niższą cenę niż u pośredników. Co więcej, dzięki wyszukiwarce szybko znajdziesz najbardziej atrakcyjne cenowo oferty. Ponadto niektórzy producenci ustalają politykę cenową powiązaną z wielkością zamówienia. Jeśli kupujesz kilkadziesiąt opakowań, zapłacisz mniej niż w przypadku zakupu pojedynczych sztuk.  Pamiętaj jednak, że cena nie powinna być jedynym kryterium wyboru. Liczy się również jakość. Jeśli zainwestujesz w lepsze kartony do przeprowadzki, będzie można złożyć je i przechowywać w piwnicy, a w razie potrzeby – wykorzystać ponownie. Za dobrej jakości karton przeprowadzkowy zapłacisz od kilku do kilkunastu złotych. Cena zależy oczywiście od rozmiaru opakowania. Zamiast kompletować pudełka samodzielnie, możesz również zamówić gotowy zestaw przeprowadzkowy, dzięki czemu zaoszczędzisz mnóstwo czasu.

Duże kartony do przeprowadzki z uchwytami

Wiele osób może wątpić w sens zamawiania specjalnych pudełek przeprowadzkowych, skoro rzeczy można umieścić w każdym, zwykłym kartonie klapowym. Oczywiście, tradycyjne pudełka też spełnią swoją podstawową funkcję, ale modele zaprojektowane z myślą o przeprowadzkach zawierają kilka dodatkowych elementów. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na uchwyty. Przenoszenie olbrzymich pakunków nie jest łatwe. Ciężkie opakowania mogą przez przypadek wyślizgnąć się z rąk. Uchwyty znacznie ułatwiają załadunek i rozładunek kartonów. Co więcej, duże modele opakowań przeprowadzkowych zawierają nawet dwie pary uchwytów, dzięki czemu pudełko może być przenoszone przez dwie, a nawet cztery osoby. Kolejna zaleta takich kartonów to nadruk w postaci ikonek. Nie trzeba nawet opisywać zawartości, wystarczy zaznaczyć pole przy odpowiednim obrazku, żeby od razu wiedzieć co znajduje się w środku i ustawić pakunek od razu w pomieszczeniu docelowym. Do zamykania pudełek przeprowadzkowych nie trzeba używać taśmy klejącej, co także znacznie przyspiesza pakowanie.

OLX kartony do przeprowadzki

Wiele osób uważa, że wykorzystanie używanych pudełek np. po towarach przywożonych do sklepów lub pozyskanych z serwisów ogłoszeniowych, to dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Tymczasem takie rozwiązanie może dodatkowo utrudnić przeprowadzkę. Po pierwsze, nie mamy pewności z ilu warstw tektury wykonano opakowanie ani co w nim przewożono. Nie możemy zatem ocenić wytrzymałości konstrukcji. Może się więc okazać, że takie opakowanie po prostu rozpadnie się podczas przenoszenia rzeczy, a jeśli zawartość zostanie uszkodzona, stracimy pieniądze. Ponadto, na używanych kartonach często umieszczone są taśmy i etykiety, które utrudniają oznaczanie zawartości. O wiele bezpieczniej i wygodniej korzystać z nowych pudełek.

Ile kosztuje karton do przeprowadzki

Jeśli decydujesz się na zakup profesjonalnych akcesoriów do pakowania, trzeba będzie przeznaczyć na nie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Ostateczna kwota zależy od tego, jakich opakowań potrzebujesz i ile trzeba ich kupić. Przy składaniu większego zamówienia cena za sztukę będzie nieco niższa. W większości przypadków można też odliczyć sobie koszty dostawy – ta przeważnie jest darmowa przy zakupach powyżej określonej kwoty. Pamiętaj, że jeśli zakupisz dobrej jakości kartony z podwójnymi ściankami, będzie można wykorzystać je ponownie podczas kolejnej przeprowadzki albo po prostu do przechowywania rzeczy w piwnicy lub przewożenia jakichś pojedynczych przedmiotów np. na działkę. To jednorazowy wydatek, ale kartony mogą służyć przez lata.

Dobrej jakości kartony przeprowadzkowe w rozsądnych cenach, możesz zamówić online, na stronie producentów opakowań. W e-sklepach znajdziesz także inne akcesoria do pakowania: wypełniacze, taśmy czy folie, więc możesz złożyć zbiorcze zamówienie, oszczędzając pieniądze za wysyłkę.

Artykuł sponsorowany