Jaka jest przyszłość Bitcoina, czyli komentarze ekspertów

19 marca, 2024 Wyłączono przez Dawid
Jaka jest przyszłość Bitcoina, czyli komentarze ekspertów

Chociaż od premiery Bitcoina minęło już niemal 15 lat, kryptowaluta wciąż zaskakuje i wprowadza wiele niepewności – nawet wśród naprawdę doświadczonych inwestorów. Dzisiaj Bitcoin bije kolejne rekordy, a specjaliści prześcigają się w kolejnych prognozach. W bieżącej publikacji poznamy przewidywania najpopularniejszych ekspertów i fachowców z sektora finansów. Zatem, jaka przyszłość czeka kryptowalutę, która zrewolucjonizowała cyfrowy świat finansów?

Powrót do początków

Aby zrozumieć znaczenie i skalę przepowiedni specjalistów na temat popularności Bitcoina, warto przypomnieć sobie również początki. Szacuje się bowiem, że w dniu premiery na giełdzie Mt.Gox, wskaźnik BTC/USD wynosił zaledwie 0,063.

Aktualnie, kurs Bitcoina zanotował ponad 46 punktów procentowych wzrostu od początku roku i ponad 176 punktów procentowych na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Takie porównanie doskonale pokazuje, jak dynamiczny i żywy jest to proces.

Jednocześnie, te imponujące wyniki stanowią silny fundament do przewidywania dalszych wzrostów w tym obszarze. Warto zatem podkreślić głosy kilku ekspertów!

Robert Kiyosaki

Jednym z nich jest właśnie Robert Kiyosaki, czyli amerykański biznesmen, a także autor wielu poczytnych lektur motywacyjnych. Ostatnie notowania Bitcoina nie umknęły również uwadze tytułowego bohatera, który za pośrednictwem jednej z platform społecznościowych wyraził własną opinię na temat nadchodzących skłonności kryptowaluty.

Według inwestora, Bitcoin może osiągnąć wartość nawet 100 tysięcy dolarów. Co więcej, ten pułap powinien zostać osiągnięty już do czerwca bieżącego roku, a to oznacza wzrost o kolejne kilkadziesiąt procent!

Należy jednak zaakcentować, że Robert Kiyosaki jest zwolennikiem kryptowaluty. Zatem, czy w przestrzeni publicznej znajdziemy także inne głosy, które potwierdzałyby tak śmiałe przewidywania?

Hunter Horsley

Kolejnym specjalistą, który wyraził swoje zdanie na temat przyszłości Bitcoina, jest właśnie Hunter Horsley. Ekspert pełni funkcję dyrektora generalnego jednego z największych funduszy indeksowych kryptowalut, a jego przewidywania stanowczo przekraczają nadzieje wcześniej przytoczonego inwestora. Dlaczego?

Hunter Horsley twierdzi bowiem, że w niedalekiej przyszłości wartość kryptowaluty może wzrosnąć ponad czterokrotnie, osiągając poziom 250 tysięcy dolarów. Specjalista podkreśla jednocześnie dojrzewające zainteresowanie inwestorów względem rynku cyfrowych walut, co może być głównym motorem napędowym dla ceny 250 tysięcy dolarów za Bitcoin.

To jednak nie koniec ciekawych przemyśleń ze strony znawcy. Hunter Horsley deklaruje również, że Bitcoin stanie się silnym narzędziem do dywersyfikowania portfela inwestycyjnego. Tak silnym, że kryptowaluta będzie mogła rywalizować z rynkiem złota, a nawet całkowicie zdominować ten sektor!

Samson Mow

Finalnym przykładem jest Samson Mow, dyrektor generalny JAN3 – firmy zajmującej się właśnie rynkiem kryptowalut. W tym przypadku specjalista nawiązał do zdecydowanie dłuższej perspektywy, a sama prognoza przedstawia nadzwyczajny wskaźnik wzrostu.

Samson Mow przewiduje, że w ciągu 5 lat Bitcoin osiągnie wartość 1 miliona dolarów. Przytoczone komentarze ekspertów pokazują zatem zmienną dynamikę zmian oraz ostatecznych rezultatów, ale także pewien element wspólny – bezwzględny progres wartości Bitcoina!