Jak znaleźć bezpieczną pracę w Holandii?

30 sierpnia, 2023 Wyłączono przez Dawid
Jak znaleźć bezpieczną pracę w Holandii?

Wyjazd do pracy do Holandii może być dobrym pomysłem. Decydując się na tymczasową emigrację zarobkową, trzeba jednak przede wszystkim zadbać o swoje bezpieczeństwo. Najważniejsze jest znalezienie zatrudnienia w sprawdzonej firmie. Jak to zrobić?

Praca w Holandii – czy warto?

Każdego roku na wyjazd do Holandii w celach zarobkowych decyduje się wiele Polaków. Tymczasowe zatrudnienie się w tym kraju może mieć wiele zalet. Po pierwsze, pozwala sobie dorobić. Wynagrodzenia w Królestwie Niderlandów wypłaca się w euro, przez co są znacznie wyższe niż w Polsce. Zaletą prący w Holandii jest też szansa na zdobycie ciekawych doświadczeń, poznanie nowych ludzi, naukę języka obcego czy wreszcie zobaczenie nowych miejsc. Taki wyjazd bywa więc opłacalny, nie tylko ze względów finansowych.

Wyjazd do pracy do Holandii przez agencję 

Znalezienie zatrudnienia w Królestwie Niderlandów nie jest szczególnie trudne. Już po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową frazy „praca Holandia” wyświetlają się dziesiątki stron z ofertami. Zamiast jednak otwierać je „na oślep”, lepiej podejść do poszukiwań metodycznie i z rozsądkiem. Dzięki temu można zapewnić sobie większe bezpieczeństwo.

W przypadku wyjazdu do pracy do Holandii (a także do innych krajów), najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług agencji zatrudnienia. Takie przedsiębiorstwa specjalizują się w wysyłaniu pracowników za granicę. Mają więc duże doświadczenie, a przy tym często współpracują z dużymi zagranicznymi firmami. Gwarantują też legalność zatrudnienia.

Dodatkowo zwrócenie się do agencji ma inne zalety. Tego typu podmiot dba o wszystkie formalności – nie trzeba więc samemu martwić się kwestiami związanymi z umową, ubezpieczeniem itp. Ponadto agencja często organizuje transport za granicę. Może też pomóc w znalezieniu lokum w Holandii w dogodnej cenie lub wręcz zapewnić darmowe zakwaterowanie.

Oczywiście decydując się na pracę w Holandii przez agencję, należy postawić na sprawdzoną i rzetelną firmę. Zawsze trzeba wcześniej upewnić, czy dany podmiot figuruje w KRAZ (Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia). Najlepiej wybrać firmę, która od dawna wysyła pracowników do Holandii. Dobrze jest też poczytać opinie na jej temat w internecie. W ten sposób zyskuje się pewność, że podejmuje się współpracę z dobrą agencją.

Szukanie ofert na portalach z ogłoszeniami – o czym pamiętać?

Oczywiście można też poszukać pracy w Holandii na własną rękę. Na wielu portalach z ogłoszeniami znajdują się oferty zatrudnienia w Królestwie Niderlandów. Trzeba jednak zachować ostrożność. Należy sprawdzić każdą firmę, która publikuje interesujące nas ogłoszenie. Podstawa to zweryfikowanie, czy jest ona wpisana do CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacji o Działalności Gospodarczej) oraz czy ma REGON.

Osoby, które znają język obcy, mogą poszukać pracy w Holandii na zagranicznych stronach. Warto skorzystać np. ze sprawdzonego europejskiego portalu EURES.

 

Artykuł zewnętrzny