Jak otworzyć skrzynkę gazową?

17 września, 2022 Wyłączono przez Dawid
Jak otworzyć skrzynkę gazową?

 

Zdarzają się sytuacje, w których otworzenie skrzynki gazowej może być koniecznością. Przykładowo po to, by uzyskać bezpośredni dostęp do licznika lub zaworu gazowego, a także podczas prac remontowych i konserwacyjnych. Ich otwarcie nie jest jednak takie łatwe, gdyż posiadają stosowne zabezpieczenia. Sprawdź nasz artykuł i dowiedz się jak je otworzyć.

Klucz do skrzynek gazowych – najprostsze rozwiązanie

Obecny w skrzynce gazowej zamek doskonale chroni ją przed dostępem niepowołanych osób. Jego otwarcie bez odpowiedniego klucza jest możliwe, jednakże w większości przypadków skończy się uszkodzeniem i koniecznością wymiany całości pojemnika. Istnieje jednak bardzo prosty sposób, by poradzić sobie z tym problemem. Wystarczy wyposażyć się w uniwersalny klucz do skrzynek gazowych.

Do zamków obecnych w skrzynkach pasuje zaledwie kilka rodzajów kluczy. Jest to konieczność, gdyż dzięki temu osoby zajmujące się ich konserwacją i naprawą mają do nich ułatwiony dostęp w razie sytuacji awaryjnych. Najczęściej spotykane zamki posiadają otwarcia kwadratowe, trójkątne, dwuskrzydłowe oraz inbusowe.

Oznacza to, że odpowiedni klucz do skrzynek gazowych znajdziesz w specjalistycznych sklepach przemysłowych i nie musisz dorabiać go specjalnie pod zamek znajdujący się w Twoim domu. Co więcej, wszystkie modele są dostępne w bardzo korzystnych cenach, więc ich zakup nie obciąży znacznie Twojego portfela.

Klucze stalowe do kurków gazowych – co warto wiedzieć?

Najczęściej spotykane zamki w skrzynkach gazowych są wyposażone w zamek trójkątny. Klucze tego typu występują jednak w wielu rozmiarach, dlatego przed dokonaniem zakupu upewnij się, że wybierasz prawidłowy model. Poszczególne egzemplarze mogą mieć od 7 do 9 milimetrów przekroju.

Pozostałe klucze stalowe do kurków gazowych mają bardziej wystandaryzowane rozmiary, więc nie powinieneś mieć wielkich kłopotów z dobraniem ich do swojej skrzynki. Jeżeli jednak nie jesteś pewien, w jaki dokładnie zamek jest ona wyposażona, możesz zdecydować się na klucz uniwersalny, który ma kilka różnych końcówek. To wybór, na który często stawiają profesjonalni gazownicy, którzy chcą być przygotowani na wszystko.

W większości przypadków klucz do skrzynek gazowych nie jest używany szczególnie często, ale jeżeli będziesz sięgać po niego więcej razy, warto pomyśleć o przedłużonej wersji. Jest ona zdecydowanie wygodniejsza w użytkowaniu, a równocześnie nie jest dużo droższa.

Uniwersalny klucz do skrzynek gazowych – gdzie kupić?

Jeśli szukasz kluczy stalowych do kurków gazowych o dobrej jakości i dostępnych w bardzo korzystnych cenach, to mamy świetne miejsce dla Ciebie. Odwiedź sklep przemysłowy Wobimat i zapoznaj się z ich internetową ofertą. Z pewnością znajdziesz tam modele, które będą pasować do Twojej skrzynki.

W razie jakichkolwiek wątpliwości możesz skontaktować się z działem obsługi klienta Wobimat i poprosić o porady w kwestii doboru odpowiedniego uniwersalnego klucza do skrzynek gazowych. Tamtejsi doradcy bardzo sprawnie i szybko pomogą Ci w zakupach!