Ile kosztuje wysłanie paczki do Szwecji?

18 października, 2021 Wyłączono przez Dawid
Ile kosztuje wysłanie paczki do Szwecji?

Szwecja jest dużym krajem skandynawskim, należącym do Unii Europejskiej. Ten fakt sprawia, że pomimo oddalenia od centrum kontynentu obowiązują w nim podobne reguły, jak w pozostałych państwach członkowskich. Ma to szczególne znaczenie w kontekście podróżowania oraz transportu kurierskiego. Przewóz paczek do Szwecji oferuje obecnie kilka znanych firm, które dostarczają paczki do adresata w atrakcyjnych cenach.

Wysyłka paczki do Szwecji – wygodnie i bez wychodzenia z domu

 

Nowoczesne technologie zagościły już w każdej dziedzinie produkcji i usług, w tym również w branży przewozów kurierskich. Dlatego nadanie paczki do Szwecji nie jest żadnym problemem, nie wymaga czasu ani wysiłku. Chcąc dostarczyć bliskim czy znajomym w tym kraju prezentu lub rzeczy osobiste, można to zrobić z własnego wygodnego fotela. Wyjście z domu nie byłoby konieczne, gdyby nie potrzeba zakupu prezentu i zorganizowania odpowiednich opakowań.

 

Przewóz paczek do Szwecji jest organizowany w systemie „door-to-door”. W praktyce oznacza to, że kurier przyjeżdża po przesyłkę do domu nadawcy. W większości firm przewozowych nie trzeba nawet wypełniać i drukować etykiet adresowych, gdyż pracownik przywozi je ze sobą. Odebrana od nadawcy tania paczka do Szwecji jest dostarczana bezpośrednio pod drzwi adresata. Co ciekawsze, zazwyczaj próba doręczenia jest podejmowana dwukrotnie lub też kurier dzwoni i umawia się na odbiór paczki. Pozwala to wyeliminować sytuację, gdy adresat zastaje w skrzynce awizo.

Gdzie nadawać tanie paczki do Szwecji?

 

Wygodne nadawanie przesyłek online z pewnością jest dużym atutem usług kurierskich. Wysyłka paczki do Szwecji jest możliwa za pośrednictwem Euro Paka – https://www.euro-paka.pl/paczki-do-szwecji. Można w nim znaleźć też wiele cennych informacji oraz dowiedzieć się, ile kosztuje wysłanie paczki do Szwecji, jeszcze przed jej nadaniem. Opłata za usługę jest kompleksowa, a klient nie podnosi już żadnych dodatkowych kosztów. Co wchodzi w jej skład i na jakie korzyści może liczyć nadawca, zlecając wysłanie paczki do Szwecji?

 

Standardowymi elementami oferty są:

 

  • odbiór paczki przez kuriera i dostarczenie go do adresata (usługa od drzwi do drzwi),
  • transport na trasie Polska-Szwecja,
  • ubezpieczenie zawartości paczki do określonej kwoty,
  • obsługa transportu i kwestie formalne (np. drukowanie listów przewozowych i etykiet adresowych, wysyłanie informacji do klienta mailem lub SMS),
  • określony czas realizacji usługi (w danym standardzie i cenie),
  • możliwość śledzenia trasy przesyłki na stronie internetowej lub w aplikacji.

 

Standardowa oferta większości firm kurierskich jest podobna. Elementem, który może się zmieniać, jest wysokość kwoty ubezpieczenia, do której klient może liczyć na odszkodowanie. Jeśli wartość przesyłki jest wyższa, musi on sam dodatkowo ją ubezpieczyć. Dlatego wybierając kuriera, warto zwrócić na to uwagę. Koszt nadania paczki do Szwecji zależy od jej wymiarów i wagi. Ceny za usługi wahają się od około 100 do około 150 zł.

 

Ile idzie paczka ze Szwecji do Polski?

 

Szwecja jest nie tylko krajem leżącym na ”uboczu” Europy, ale ma też dużą powierzchnię. Ponadto z kontynentem jest połączona tunelem o ograniczonej przepustowości. Dlatego dotarcie do miejscowości leżących na dalekiej północy wymaga sporo czasu. Stąd też czas realizacji usługi kurierskiej jest nieco dłuższy niż w przypadku innych krajów Europy.

 

Firmy przewodowe uwzględniają też spory margines czasowy na ewentualne przestroje i problemy w trasie. Ile idzie paczka ze Szwecji do Polski lub z Polski do Szwecji? Standardowo jest to 4-6 dni roboczych. W praktyce oznacza to, że jedynie wysyłka w poniedziałek daje szansę na dostarczenie paczki do Szwecji w tym czasie. Nadanie jej w innych dniach tygodnia obejmuje również weekend, a więc realizacja usługi będzie trwać minimum 7 dni.

 

Artykuł sponsorowany