|

Sprawdzaj co jest polskie z aplikacją Polskie Marki! bit.ly/pobierzpolskiemarki

Polfa Tarchomin S.A.

Czy firma Polfa Tarchomin S.A. posiada polski kapitał?

Początki fabryki w Tarchominie związane są z rozwojem przemysłu chemicznego w Warszawie. Spółka zawiązana przez Ludwika Hirschmanna i Jana Chryzostoma Kijewskiego dostała w 1823 r. pozwolenie na wyrób artykułów chemicznych i uruchomiła Fabrykę Płodów Chemicznych mieszczącą się przy ulicy Solec 2920. Tak powstała pierwsza fabryka, której produkty znalazły się w aptekach.
Fabryka podążając z biegiem czasu przekształciła się w firmę.
Zakład przetrwał okres ekonomicznych zawirowań na początku lat dziewięćdziesiątych. Produkowano wówczas 73 leki w ponad 200 różnych formach i dawkach a także 11 leków weterynaryjnych. Prowadzono też syntezy chemiczne i biochemiczne. Wprowadzono światowe standardy produkcji. Wytwarzanie odbywa się zgodnie z zasadami GMP (Good Manufacturing Practice).

W roku 1994 Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne „Polfa” przekształcone zostały w jednoosobową spółkę skarbu państwa.

W 2004 roku powstał Polski Holding Farmaceutyczny, w skład którego weszły: Polfa Pabianice S. A., Polfa Tarchomin S. A., Polfa Warszawa S. A.

Od 13 listopada 2013 r. akcje Polfy Tarchomin S.A., na podstawie umowy zawartej z Polskim Holdingiem Farmaceutycznym, przekazane zostały do Ministerstwa Skarbu Państwa, a PHF uległ rozwiązaniu. Obecnie 85,69% akcji stanowi własność MSP, pozostała część należy do pracowników Spółki.

Kraj pochodzenia kapitału firmy:

Polska

Akcjonariat/Właściciele:

Co jeszcze warto wiedzieć o firmie Polfa Tarchomin S.A.?


Adres firmy:
Polfa Tarchomin S.A. ul. A. Fleminga 2 03-176 Warszawa
Źródło danych:
www.polfa-tarchomin.com.pl
Wpis dodał/a:
Sdanis
Marki należące do firmy Polfa Tarchomin S.A. :

Te informacje są przydatne? Podziel się nimi ze swoimi znajomymi!


Sklep Wspieram Rozwój PL