Polfa S.A.

16 listopada, 2022 Wyłączono przez Dawid
Polfa S.A.

Czy firma Polfa S.A. posiada polski kapitał?

POLFA S.A. rozpoczęła działalność handlową jako samodzielny podmiot Grupy Chemicznej Ciech w 2002 roku (wówczas pod nazwą Ciech Polfa Sp. z o.o.). Jednakże początki naszej Spółki sięgają roku 1945, kiedy to w ramach struktur firmy Ciech , jako odrębne Biuro, zajmowała się eksportem/importem leków oraz substancji farmaceutycznych. Ciech S.A. to firma o kilkudziesięcioletniej tradycji w działalności handlowej na rynkach zagranicznych i rynku krajowym, głównie w branży chemicznej i farmaceutycznej.

BM Medical S.A. powstała na początku 2009 roku jako wynik poszukiwań urządzeń medycznych, które mogłyby podnieść skuteczność i komfort codziennego podawania insuliny przez osoby cierpiące na cukrzycę. Wprowadzała na rynek polski innowacyjne urządzenia medyczne jak I-port czy InsuJet.  BM Medical S.A. była spółką notowaną na giełdzie NewConnect.

BM Medical S.A. zmieniła swoją nazwę na POLFA S.A., a następnie 31 grudnia 2012 roku połączyła się ze spółką Polfa Sp. z o.o. tworząc nowy podmiot o nazwie POLFA S.A., który pod taką nazwą notowany jest na New Connect.

Kraj pochodzenia kapitału firmy:

Cypr

Akcjonariat/Właściciele:

Dark Tiestado Holdings Limited, Ketys Investments Sp. z o.o., Rafał Bednarczyk

Co jeszcze warto wiedzieć o firmie Polfa S.A.?

Obecnie akcjonariat przedstawia się następująco: Dark Tiestado Holdings Limited ok. 56% Bednarczyk Rafał ok. 11% Ketys Investments Sp. z o.o. ok. 21% Wedle informacji z sieci cypryjska spółka mająca większość udziałów to „podmiot blisko powiązany z Prezesem Spółki”, co może sugerować, że spółkę kontroluje polski kapitał, za pomocą spółki stworzonej w celu optymalizacji podatkowej.

Adres firmy:

Polfa S.A. ul. Marii Konopnickiej 6, 2 piętro 00-491 Warszawa

Źródło danych:

www.polfa.eu

Wpis dodał/a:

Sdanis

Marki należące do firmy Polfa S.A. :