Marka Dunlop

7 grudnia, 2022 Wyłączono przez Edytor2
Marka Dunlop

Marka Dunlop
brak

Kategorie marki:

Opony

Dunlop Tyres to renomowana marka opon, należąca obecnie do japońskiego giganta przemysłowego, Sumitomo Rubber Industries. Jej historia sięga daleko wstecz, a początki sięgają roku 1888, kiedy to John Boyd Dunlop opatentował rewolucyjne pneumatyczne opony rowerowe.

Marka Dunlop: Początki sukcesu

Pierwsze sukcesy Dunlopa przyszły szybko, gdy cyklista Willie Hume triumfował na zawodach, korzystając z nowych opon. To sprawiło, że fabryka Dunlop musiała błyskawicznie zwiększyć swoją produkcję. Mimo anulowania patentu Dunlopa po dwóch latach, firma rozwijała się dynamicznie, otwierając filie w USA, Europie i Australii.

Innowacje i rewolucje

W XX wieku Dunlop stał się pionierem produkcji opon samochodowych i związał swoją nazwę z sukcesami w sporcie motorowym. Laboratoria firmy znalazły przyczynę zjawiska aquaplaningu, co doprowadziło do opracowania nowatorskich bieżników, rewolucjonizujących rynek opon.

Technologiczne wyzwania

Dzięki ciągłemu doskonaleniu technologii produkcji, Dunlop wprowadził na rynek nową generację opon letnich i zimowych, opartych na technologii RunOnFlat, umożliwiającą bezpieczne przejechanie nawet po utracie powietrza.

Marka Dunlop: Obecność na arenie międzynarodowej

Większościowy udział w Dunlop posiada Goodyear Tire and Rubber Company. Marka ta odgrywa kluczową rolę w różnych dyscyplinach motorsportu, od rajdów po wyścigi długodystansowe, a także jest głównym dostawcą opon do legendarnej 24-godzinnej Le Mans. Opony Dunlop to historia ciągłych innowacji i nieustannego dążenia do doskonałości w świecie motoryzacji.

Czy właściciel marki posiada polski kapitał?

Dunlop jest jednym z wiodących na świecie producentów, a także sprzedawców opon do samochodów osobowych, komercyjnych i motocykli.

Wpis zamieścił/a:

Wiola

Źródło danych:

http://www.dunlop.eu/dunlop_plpl/tire-label-homepage.jsp

Zobacz także: Sezonowa wymiana opon