Czy handel automatyczny przydaje się w inwestowaniu?

10 lipca, 2021 Wyłączono przez Edytor2
Czy handel automatyczny przydaje się w inwestowaniu?
Czy zastanawiałeś się, co ludzie mają na myśli, kiedy mówią o automatycznym handlu?

Termin ten ma kilka znaczeń. Typ handlu, o którym przeczytasz w artykule opiera się na algorytmach i programach komputerowych. Samodzielnie analizują one rynki finansowe. Inwestorzy zarządzają swoimi rachunkami maklerskimi z użyciem opcji automatycznego handlu. Dzięki temu robot będzie podejmował większość decyzji dotyczących kupna i sprzedaży. Niektóre z nich mogą być sterowane za pośrednictwem konta społecznościowego.

 

Inni traderzy wbudowują tylko kilka zleceń warunkowych w swoje konta, ale resztę pracy wykonują ręcznie. Pomiędzy tymi dwoma skrajnościami, istnieje wiele stopni automatyzacji handlu.

 

Zlecenia warunkowe

Złożenie zlecenia warunkowego jest bardzo proste. Inwestorzy tworzą jeden lub więcej parametrów dla realizacji zakupu lub sprzedaży w oparciu o wybrane sygnały.

Możesz ustawić różne formy reguł. Na przykład, gdy cena akcji spółki XYZ Corp wzrośnie powyżej 200-dniowej wykładniczej średniej kroczącej, kupisz akcje po cenie rynkowej. Następnie sprzedasz je, gdy cena spadnie poniżej 200-dniowej EMA. Tego rodzaju proste zasady mogą przybierać nieskończoną liczbę form. To, co je łączy, to fakt, że każda z nich jest samodzielnym poleceniem. Można je tworzyć i usuwać według własnego uznania. Zlecenia warunkowe są podstawą rynków papierów wartościowych online od ponad dwóch dekad.

Expert advisors

Programy typu expert advisor mogą w pełni zautomatyzować analizę i realizację zleceń w ramach rachunku. Warunkiem jest, aby platforma była zaprojektowana pod tym kątem. Firma brokerska musi mieć bezpośredni dostęp do rynków. Expert advisor może wykonywać bogaty zakres analizy technicznej z kupnem i sprzedażą. Podczas działania, nadal masz możliwość włączenia lub wyłączenia tej opcji w dowolnym momencie.

Co jeszcze oferują biura maklerskie?

Niektóre biura maklerskie pozwalają klientom na zaangażowanie w social i copy trading. To drugie jest podzbiorem pierwszego. Copy traderzy zapisują się za pośrednictwem domu maklerskiego, aby dokonywać identycznych zakupów i sprzedaży jak wyznaczony lider.

Możesz ustawić kopiowanie tak, aby wartości dolara były mniejsze, większe lub takie same jak kwoty lidera. Ogólnie rzecz biorąc, traderzy społeczni (którzy nie angażują się w kopiowanie lidera) często łączą siły na czatach i forach. Dokonują tam skoordynowanych zakupów konkretnych akcji. Dzielą się również wiedzą i wskazówkami na temat strategii.

handel automatyczny inwestowanie

Wady i zalety handlu automatycznego

Handel automatyczny nie jest dla każdego, ale świat online ma w jakimś stopniu wpływ również na wielu początkujących inwestorów. Zlecenia warunkowe są dość powszechne i często używane. Korzystanie z expert advisors i w pełni zautomatyzowanych platform transakcyjnych jest coraz bardziej popularne wśród mniej profesjonalnych entuzjastów tradingu. Chciałbyś przetestować działanie botów tradingowych? Sprawdź opinie o oil profit.

.Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju przedsięwzięcia przynoszącego zyski, istnieją plusy i minusy. Idą w parze z wykorzystaniem systemu automatycznego handlu, czy to prostych, pośrednich, czy złożonych wersji.

Oto lista za i przeciw

Plusy handlu automatycznego

  • Back testing może być wbudowany w proces, gdy większość decyzji podejmowanych jest w trybie autopilota.
  • Użytkownicy automatycznego handlu nie muszą się martwić, że ich emocje wpłyną na kupowanie i sprzedawanie papierów wartościowych. Kiedy robot lub zestaw reguł warunkowych przejmuje stery, nie ma szans na pochopne transakcje i impulsywne działania.
  • Przy zautomatyzowanym procesie inwestowania, o wiele łatwiej jest dokonywać szybkich zleceń. Dzieje się tak, ponieważ bot lub polecenie zlecenia warunkowego, natychmiast dokonuje zakupu lub sprzedaży. Realizacja nastąpi kiedy zostaną spełnione są warunki ustawione przez tradera.
  • Handel automatyczny jest szybkim rozwiązaniem na spójne nabywanie aktywów i ich sprzedaż, gdy nadejdzie odpowiedni moment.

Minusy handlu automatycznego

  • Ustawienie systemu opartego na testach wstecznych może być trudne i skończyć się dostarczeniem słabych wyników. W prawdziwym świecie, statystycznie testowane dane nie zawsze okazują się być zgodne z wynikami na papierze.
  • Nawet jeśli czujesz się bezpiecznie wiedząc, że wszystkie Twoje decyzje zostały zautomatyzowane, musisz monitorować program pod kątem mechanicznych usterek i awarii. Handel automatyczny nie jest układem typu „ustaw i zapomnij”. Ludzkie oczy są potrzebne, nawet jeśli są tylko po to, aby zerknąć jak wszystko idzie.

Istnieją dziesiątki sposobów na zbudowanie automatycznego systemu podejmowania decyzji w ramach platformy brokerskiej. Niektóre są o wiele bardziej skomplikowane niż inne, ale wszystkie służą celowi zysku. Będą spełniać swoją rolę tak długo, jak długo monitorujesz ich wydajność. Powinieneś także przestrzegać zasad, gdy jest to konieczne.

 

Artykuł sponsorowany