Bonduelle

26 listopada, 2022 Wyłączono przez Edytor2
Bonduelle

Bonduelle to renomowane przedsiębiorstwo przetwórstwa warzyw o bogatej historii, sięgającej roku 1853. Zostało założone w północnej Francji przez Louisa Bonduelle-Dalle i Louisa Lesaffre-Roussel. Początkowo firma działała jako rodzinna tłocznia oleju, jednak z biegiem czasu rozszerzyła swoją działalność, zyskując uznanie w branży przetwórstwa warzyw.

W 1926 roku marka wprowadziła innowacyjne rozwiązania, instalując na jednej z własnych farm w Woestyne pierwsze obłuskiwacze do grochu i autoklawy. To wydarzenie znacząco przyspieszyło produkcję, umożliwiając hermetyczne pakowanie groszku w puszki. W latach 30. produkcja dynamicznie rosła. Po zakończeniu wojny firma wznowiła działalność, przechodząc później przez etap ekspansji na rynki międzynarodowe.

W latach 60. rozpoczęła się ekspansja marki poza granice Francji, obejmując kraje europejskie i Ameryki, a także Europę Środkową i Wschodnią. Obecnie koncern działa w 21 krajach. Firma przetwarza warzywa, głównie kukurydzę, groch, różne odmiany fasoli i inne, ze 110 tysięcy hektarów upraw. Logo Bonduelle jest znane w wielu krajach na świecie, a produkty marki trafiają do konsumentów w formie puszek, słoików, sałatek i zup, a także mrożonek.

Bonduelle Polska

W 1992 roku marka rozszerzyła swoją działalność na Polskę, gdzie obecnie posiada fabryki w Gniewkowie i Ruchocicach. Firma odgrywa ważną rolę w kraju, przyczyniając się do dostarczania wysokiej jakości produktów warzywnych na rynek krajowy i międzynarodowy. Obroty koncernu w 2005 roku przekroczyły 1,4 miliarda euro, co bez wątpienia świadczy o jego znaczącej pozycji w branży.

Czy właściciel marki posiada polski kapitał?

Marka przetworów warzywnych powstała we Francji. Siedzibą polskiej filii koncernu jest Warszawa. Oferta marki obejmuje między innymi: warzywa w puszce (kukurydza, groszek, fasola, mieszanki warzywne i in.), pieczarki marynowane, gotowe dania warzywne w słoikach oraz puszkach i mrożonki.

Bonduelle to nie tylko marka, ale również historia sukcesu, oparta na innowacyjności, wysokiej jakości produktów, a także globalnej ekspansji. Dzięki ciągłemu rozwojowi firma utrzymuje się na czele branży przetwórstwa warzywnego, spełniając przy tym oczekiwania konsumentów na całym świecie.

Wpis zamieścił/a:

Wiola

Źródło danych:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bonduelle , http://bonduelle.pl/produkty/