Lista kategorii

Komu zlecić toczenie cnc?

Zlecenia, do realizacji których wymagane są zaawansowane zaplecza maszynowe i technologiczne obejmują również serie produkcyjne elementów metalowych powstające z wykorzystaniem CNC.

Wyspecjalizowane środowiska pracy, na czele których stoją wyszkoleni pracownicy to miejsca, których na rynku nie brakuje, jednak trzeba wiedzieć, jak i gdzie ich szukać. Dziś przedstawimy wskazówki, którymi warto kierować się przy doborze firmy, której przekażemy zlecenie na toczenie!

Jak znaleźć wykonawcę? Od czego zacząć?

W związku z problemem znalezienia firmy zajmującej się profesjonalną i terminową realizacją zlecenia, warto być świadomym możliwości, które oferuje nam współcześnie rynek. Na początku istotne, by zawęzić swoje oczekiwania i określić potrzeby.

Agencje pośredniczące

Klient decydujący się na współpracę z firmą oferującą toczenie CNC ma dwa wyjścia - może znaleźć dany zakład na własną rękę lub skorzystać z oferty agencji pośredniczących. Pracownicy agencji są odpowiedzialni za wybór odpowiedniego wykonawcy, który spełni oczekiwania klienta i będzie pośredniczył w łańcuchu komunikacyjnym pomiędzy nim a daną firmą. Doradca jest również odpowiedzialny za dobór optymalnych urządzeń wraz z metodą pracy. Wbrew pozorom nie jest to takie proste, dlatego agencje tego typu cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Mały czy duży zakład - co lepsze?

Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj zakładu rządzi się swoimi prawami, posiadając odmienne parki maszynowe i możliwości produkcyjne. Z całą pewnością większe zakłady posiadają zaawansowane technologicznie zaplecza maszynowe, oferując najczęściej dodatkowe usługi - np. cięcia wodą lub frezowania. Zazwyczaj posiadają one również dłuższy staż w realizacji zleceń na toczenie, jednak wcale nie musi to być wyznacznikiem jakości i zaangażowania. Istotne, by KAŻDĄ firmę zweryfikować i dowiedzieć się, jaką obietnicę składa swoim klientom - w ten sposób będziemy mogli również wyegzekwować zlecenie zawarte w umowie.

 

Internetowe opinie

 

Wiarygodnych opinii najlepiej szukać na forach z wieloletnim stażem lub profilach społecznościowych interesującej nas firmy. Twoją uwagę powinno przykuć kilka aspektów, w tym: wiarygodna nazwa użytkownika, istnienie profilu (warto sprawdzić, czy konto nie zostało założone niedawno i czy budzi nasze zaufanie), a także dotychczasowe działania użytkownika (czy nie dodaje on samych negatywnych opinii dla firm o podobnym profilu działalności).

Kluczowe kompetencje - co powinno wyróżniać firmę oferującą CNC?

Wśród kluczowych kompetencji firmy, której zlecamy usługę toczenia powinny znaleźć się m.in.: zaangażowanie, profesjonalizm (zarówno w rozmowie, jak i przedstawionych realizacjach), umiejętność słuchania i wiedza potwierdzona szkoleniami lub zdobytymi certyfikatami. To, na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę to przede wszystkim:

  • otwartość na potrzeby i oczekiwania klienta - cechy te świadczą o znajomości specyfiki pracy i zaangażowaniu w wykonywane obowiązki ,

  • elastyczność, a co za tym idzie możliwość dopasowania oferty do oczekiwań produkcyjnych klienta,

  • park maszynowy - wyposażenie zakładu wraz z uzyskaniem informacji o stanie, roku produkcji i nazwie producenta urządzeń,

  • fachowy doradca - warto porozmawiać z pracownikiem interesującej nas firmy, aby zobaczyć, co przygotuje dla Ciebie dany doradca i jak będzie z Tobą rozmawiał,

  • dodatkowe usługi - zdarza się, że w trakcie realizacji zlecenia konieczne jest skorzystanie z innych urządzeń pomocniczych,

  • doświadczenie - warto dopytać o to, od kiedy dana firma realizuje zlecenia na toczenie i w wykonywaniu jakich serii się specjalizuje.

Firmy takie jak LOMA Polska reprezentują zestaw powyższych cech, angażując się w wykonywanie toczenia na zlecenie na 100%, realizując zarówno małe, jak i większe serie produkcyjne z wykorzystaniem wysokiej klasy urządzeń.


---

Artykuł sponsorowany