|

Sprawdzaj co jest polskie z aplikacją Polskie Marki! bit.ly/pobierzpolskiemarki

Dlaczego warto kupić mini żurawia do swojej firmy?

Mini żurawie, nazywane także mini dźwigami, to jedne z najpotrzebniejszych urządzeń budowlanych. Mini żurawie przeznaczone są dla małej i średniej wielkości przedsiębiorców, a także większych firm, które nie pracują na dużym placu budowy.

Najważniejsze zalety mini żurawi

Mini żurawie to bardzo popularne maszyny, które cechują się wieloma zaletami. Jedną z  najważniejszych jest połączenie niewielkiego rozmiaru z dużym udźwigiem. Z tego względu  mini dźwigi przydają się wszędzie tam, gdzie konieczna jest praca precyzyjna, a jednocześnie konieczne jest przeniesienie dużego ciężaru na małej przestrzeni. Mini żurawie są znacznie mniejszymi urządzeniami niż tradycyjne dźwigi, które zajmują sporo powierzchni. Zdecydowanie największą zaletą mini dźwigu są stosunkowo niewielkie rozmiary, dzięki którym takie urządzenie można wykorzystać wszędzie tam, gdzie duże maszyny zajęłyby zbyt wiele miejsca. Dodatkowo mini żurawie idealnie radzą sobie na podmokłym, grząskim gruncie, a także pracują bardzo wydajnie w różnych warunkach. Na stronie Uplifter można znaleźć szeroki wybór mini dźwigów. Warto dodać, że obecnie zdecydowana większość nowych mini żurawi ma silnik hybrydowy lub elektryczny, dlatego też mogą one pracować w zamkniętych pomieszczeniach i nie stanowią zagrożenia dla pracowników i środowiska naturalnego. Kolejną zaletą mini dźwigów jest ich trwałość i wytrzymałość. Jedna maszyna może pracować przez wiele lat i się nie zniszczy. 

Zastosowanie mini żurawi, czyli dlaczego warto kupić takie urządzenie

Mini dźwigi mają bardzo szerokie zastosowanie i są idealne do wielu prac. Dobrze sprawdzają się w takich miejscach, jak: centra handlowe, mniejsze magazyny, budowy z niewielką ilością miejsca roboczego, a także w gęstej zabudowie. Mini dźwigi najczęściej wykorzystywane są do szklenia okien i drzwi aluminiowych. Przy pomocy przyssawki magnetycznej mini żuraw podnosi się w trudno dostępne miejsce zamontowania szyby. Takie pojazdy umożliwiają także montowanie małych konstrukcji w remontowanych obiektach. Sprawdzają się najlepiej przy pracach montażowych, głównie szyb, okien i drzwi. Mini dźwigi przeznaczone są więc do specyficznych miejsc, gdzie ciężko ręcznie coś zamontować, a tradycyjny dźwig ma zbyt duże gabaryty. Mini żurawie przydadzą się zarówno mniejszym, jak i większym firmom. Przedsiębiorcy sami muszą podjąć decyzję, czy bardziej opłaca im się zakup nowego urządzenia, czy też leasing lub wynajem. Wszystko zależy od wielkości firmy, jej możliwości finansowych, a także sezonowości prac i preferencji właściciela. Z całą pewnością można jednak stwierdzić, że mini dźwigi to maszyny bardzo potrzebne w trakcie różnych prac budowlanych i montażowych. Z tego powodu cieszą się coraz większą popularnością.