Analiza rynku polskiej galanterii skórzanej – część 2

31 marca, 2023 Wyłączono przez Edytor2
Analiza rynku polskiej galanterii skórzanej – część 2

Poniżej przedstawiam część 2 analizy rynku polskiej galanterii skórzanej.

Handmade

Marka produkująca galanterię z wysokiej jakości skóry ekologicznej o naturalnych kolorach. W asortymencie brandu dostępne są również produkty wykonane z innych materiałów, np. lnu czy bawełny.

JOHN & MARY

Polska marka, która powstała w 2018 roku. Produkty brandu cechują się minimalizmem, przy jednoczesnej funkcjonalności i wygodzie w użytkowaniu.

Kagenbags

Marka produkująca torebki ze skóry naturalnej. Materiały pochodzą z najlepszych europejskich garbarni. W asortymencie brandu można znaleźć kilkadziesiąt modeli dostępnych w różnorodnych kolorach.

Kazar

Polska znana marka. Początki firmy sięgają 1990 roku, gdy przedsiębiorstwo zajmowało się dystrybucją obuwia z Włoch. Z czasem firma zaczęła produkować obuwie, torby oraz dodatki.

Koń Bajkowy

W ofercie marki są dostępne w różnych kolorach skórzane plecaki i saszetki. Produkty dedykowane są osobom ceniącym rowerowy styl. Plecaki i saszetki zaprojektowane są tak, że pasują zarówno do sukienki, jak i do spodni.

Koziel Leather Design 

Marka produkująca damską galanterię skórzaną. Wszystkie modele produkowane są ze skór naturalnych pochodzących z polskich i włoskich garbarni. W pracowni realizowane są indywidualne projekty klientów.

Mana Mana

Marka produkująca nowoczesne torby i akcesoria ze skór ekologicznych oraz materiałów tekstylnych. W ofercie brandu można znaleźć różnorodne modele torebek damskich.

Mano Leather Manufacture

Manufaktura, w której produkowana jest galanteria skórzana o minimalistycznych formach i klasycznym designu. Produkty wykonywane są ze skóry pochodzącej z renomowanej francuskiej garbarni. Produkty są wykonywane ręcznie w jednej z polskich pracowni.

Maremi Design

Marka produkująca worko-plecaki i plecako-torby wykonane ze skóry ekologicznej oraz tkanin. Wykonywane są ręcznie. Marka deklaruje wysoką wytrzymałość swoich produktów.

Marmollada

Marka produkująca minimalistyczną galanterię z zamszu, filcu i bawełny. Wszystkie produkty wykonane są zgodnie z ideą slow fashion. Produkty wykonywane są ręcznie z dbałością o najmniejszy detal.

Melika Fashion

Rodzinna firma, która została założona w 2014 roku przez matkę i córkę. W ofercie brandu są wysokiej jakości torebki wykonane ze skóry licowej lub naturalnych tkanin. Wszystkie torby są ręcznie szyte.

Nashe

Rodzinna firma kaletnicza produkująca różnorodne modele toreb z wysokiej jakości skóry naturalnej. Każdy model szyty jest ręcznie w pracowni w Łodzi. Torebki są piękne, a zarazem funkcjonalne.

Noska

Polska marka produkująca torby, plecaki, sakwy i worki wykonane ze skóry bydlęcej oraz materiałów tekstylnych z oznaczeniem OEKO-TEX Standard 100.

OCHNIK

Marka powstała w 1989 roku z marzenia do posiadania skórzanej kurtki. Obecnie przedsiębiorstwo znane jest na polskim i zagranicznym rynku z wysokiej jakości odzieży skórzanej, jak i galanterii. W ofercie brandu są również walizki i funkcjonalne torby.

Paolo Peruzzi 

Polska marka produkująca galanterię skórzaną damską i męską. W asortymencie marki są różnorodne torebki damskie wykonane ze skóry naturalnej lub tkanin, portfele damskie i męskie wykonane ze skóry naturalnej oraz torby i saszetki męskie. W ofercie brandu jest również obuwie męskie.

Piel

Założycielką i właścicielką marki jest Marta Biskupska-Wawrzyńczak. Galanteria tworzona jest zgodnie z założeniem zero waste – materiały pozyskiwane są ze sprzedawanych przez duże firmy odpadów skórzanych.

Plasun

Polska marka produkująca plecaki, nerki i workoplecaki i inne akcesoria ze skóry ekologicznej oraz innych naturalnych materiałów. Produkty zachwycają swoim niebanalnym designem. Jest możliwość personalizacji niektórych produktów.

Pracownia rodzinna

Polska rodzinna firma produkująca galanterię ze skór naturalnych.

PUCCINI

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek galanterii skórzanej. Firma została założona w 1996 roku. W ofercie brandu można znaleźć m.in. torby damskie i męskie oraz walizki podróżne, które produkowane są w Chinach. Produkty marki cenione są zwłaszcza w Europie Zachodniej.

Ryłko

Początki marki sięgają 1964 roku, gdy zostały wyprodukowane pierwsze męskie buty. Obecnie w asortymencie brandu można znaleźć nie tylko obuwie damskie i męskie, lecz również wysokiej jakości galanterię m.in. torebki i inne akcesoria damskie.

Solier

Powstała w 2011 w Białymstoku. Marka produkująca wysokiej jakości damskie i męski plecaki i torby oraz walizki. Wszystkie produkty marki produkowane są w Polsce.

Tomskór

Marka produkująca odzież skórzaną damską i męską. W ofercie brandu są również paski i portfele wykonane ze skóry naturalnej.

Trykot

Rodzinna manufaktura produkująca torby, walizki i inne akcesoria podróżne z materiałów pochodzących z odzysku. Najnowsza kolekcja powstała z kurtek i płaszczy skórzanych nienadających się już do noszenia.

VOOC

Polska marka produkująca galanterię skórzaną damską i męską z wykorzystaniem skór naturalnych. W ofercie brandu można znaleźć m.in. torby, plecaki, kuferki oraz torby na laptopa.

WITTCHEN

Ekskluzywna polska marka produkująca galanterię skórzaną. Powstała w 1990 roku i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek na rynku zagranicznym. W ofercie brandu można znaleźć kolekcje damskie i męskie, w tym m.in. różnorodne modele torebek, walizek, pasków i portfeli. Produkty powstają w fabrykach w Chinach i we Włoszech.

Autor: Brygida Konopka- König