Analiza rynku polskiej galanterii skórzanej – część 1

28 marca, 2023 Wyłączono przez Edytor2
Analiza rynku polskiej galanterii skórzanej – część 1

Przedstawiam Wam analizę rynku polskiej galanterii skórzanej produkowanej ze skóry naturalnej i ekoskóry. Znajdziecie w niej polskich producentów torebek damskich, wielofunkcyjnych plecaków dla rodziców, toreb męskich, plecaków, a nawet toreb lekarskich. Większość z tych marek produkuje galanterię skórzaną na terenie naszego kraju. Które polskie marki produkują plecaki, walizki, torby, torebki i inne produkty zaliczające się do galanterii skórzanej?

Adam Baron

Luksusowa polska marka produkująca galanterię skórzaną. Została założona przez Adama Barona w 1993 roku. Pierwsza torebka została stworzona z myślą o żonie właściciela firmy. Wszystkie produkty wykonywane są z wysokiej jakości włoskich skór bydlęcych. W ofercie brandu można znaleźć głównie różnorodne torebki damskie.

ALANA

Marka powstała w 2012 roku. Od początku działalności zajmuje się szyciem galanterii skórzanej damskiej i męskiej. Produkty cechuje wszechstronność zastosowania oraz wygoda użytkowania.

Alicja Getka LAB

Marka powstała w 2013 roku w Sztokholmie. Produkty cechuje minimalistyczny styl oraz miejsce produkcji – wytwarzane są w Polsce. Obecnie marka ma dwie linie produktów: ze skór naturalnych oraz linię wegańską – produkowane są w niej wyroby z liści ananasa.

AUDYCKA BAGS

Właścicielką marki jest Karolina Audycka. W swojej pracowni na Mazurach szyje torebki i torbo-plecaki wykonane z różnych materiałów m.in. zamszu. W pracowni realizowane są również indywidualne projekty klientów.

Badura

Początki firmy sięgają 1979 roku, gdy powstał mały zakład rzemieślniczy produkujący galanterię skórzaną. Obecnie produkty marki rozpoznawane są na rynkach w kraju i za granicą.

Balagan

Marka stworzona przez dwie projektantki mieszkające w dwóch różnych miejscach Warszawie i Tel Awiw. Design torebek zainspirowany jest modernistycznym stylem budynków w Tel Awiw. Torebki produkowane są z wysokiej jakości skóry.

Batycki

Początki marki sięgają 1948 roku. Początkowo firma zajmowała się wyłącznie produkcją galanterii skórzanej, obecnie asortyment brandu sprzedawany jest głównie we własnych butikach. Od 1997 roku marka produkuje wyłącznie różnorodne torby i torebki.

Betlewski

Marka powstała w 2011 roku zajmuje się produkcją galanterii skórzanej damskiej i męskiej wykonanej ze skóry naturalnej. Produkty mają klasyczny, uniwersalny wygląd. Od kilku lat w ofercie brandu są również produkty z ekoskóry.

Bigordi

Polska marka produkująca wysokiej jakości torebki damskie z włoskich skór syntetycznych. W asortymencie brandu można znaleźć wysokiej klasy torby o różnorodnych kolorach i kształtach. Produkty powstają w małej manufakturze w Przemyślu.

Cartello

Marka produkująca wysokiej jakości galanterię skórzaną damską i męską. Skóra pochodzi z polskich i włoskich garbarni. Podczas zamówienia można spersonalizować kupowany produkt. Cały proces produkcyjny odbywa się w Polsce.

Cholewiński

Polska marka, która powstała w 1982 roku. Brand cechuje wysoka jakość produktów wykonanych ze skór naturalnych. Znakiem rozpoznawczym jest ręczna produkcja.

Corrado Martino

Polska marka zajmująca się produkcją wysokiej jakości toreb wykonanych ze skóry ekologicznej. W ofercie brandu są torebki o różnorodnych wzorach i kolorach. W asortymencie marki można znaleźć również plecaki. Brand działa zgodnie z ideą zero waste.

Crosna Natural Bags

Mała rodzinna firma, które początki sięgają 1990 roku. Wszystkie torby wykonane są z naturalnych skór juchtowych garbunku roślinnego. Produkty marki wyróżniają się prostym designem.

Fabiola 

Polska marka produkująca wysokiej jakości torby skórzany dla kobiet i mężczyzn. Produkty brandu wyróżniają się nietuzinkowym designem i połączeniem klasyki z nowoczesnością. Klient może każde zamówienie spersonalizować poprzez wybranie koloru i rodzaju skóry oraz okuć. Można zamówić również grawer inicjałów.

Farbotki

Marka została założona w 2011 przez Julianę Farbotkę. Początkowo produkowane były wyłącznie torby filcowe. Obecnie w asortymencie brandu można znaleźć galanterię skórzaną m.in. torebki, torby na laptopa. Wzornictwo produktów nawiązuje do krajów słowiańskich.

Garda Leather 

Polska marka oferująca wysokiej jakości produkty ze skóry naturalnej takie jak m.in. torby codzienne i wyjazdowe, kosmetyczki i portfele. Produkty szyte są w Polsce w limitowanych seriach. Marka oferuje klientom możliwość personalizacji produktów.

Gawor Collection

Jeden z najbardziej cenionych polskich producentów wyrobów skórzanych. Początki marki sięgają 1989 roku, gdy powstała garbarnia. W ofercie marki można znaleźć m.in. różnorodne modele torebek i kuferków. Wszystkie produkty marki powstają w Polsce. Od 2008 roku produkty eksportowane są na rynek europejski.

Gecco

Polska marka produkująca galanterię skórzaną od ponad pół wieku. W ofercie brandu są różnorodne torebki dla kobiet oraz kolekcja męska. Wszystkie produkty wytwarzane są przez wykwalifikowanych kaletników.

Garda Leather

Polska marka oferująca duży wybór skórzanych toreb i akcesoriów biznesowych zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Wykonane są z wysokiej jakości włoskiej skóry. Wszystkie produkty dostępne są w krótkich seriach.

Gino Rossi

Polska marka produkująca damską i męską galanterię skórzaną oraz obuwie. Obecnie 100% udziałów marki ma polska grupa CCC.

GEVANNY

Polska marka ekskluzywnej galanterii skórzanej. Wyroby brandu dedykowane są dla kobiet aktywnych zawodowo. Wnętrze aktówek wykonane jest z delikatnej skóry koziej.

Autor: Brygida Konopka- König