Wynajem podnośnika

17 lipca, 2022 Wyłączono przez Dawid
Wynajem podnośnika

 

Nawet firmy regularnie wykonujące prace na wysokości nie zawsze decydują się na zakup wysięgników. O wiele częściej bardziej opłacalny jest dla nich wynajem podnośników. W takim przypadku mowa o wynajmie długoterminowym. Na co zwracać uwagę podczas wyboru tego typu usługi? Podpowiadamy!

 

Czym są wysięgniki koszowe?

Podnośniki teleskopowe czy też wysięgniki nożycowe to odmiany tego samego sprzętu. Mowa tutaj o ruchomych podestach z wysięgnikami, na których szczycie znajduje się kosz – zabezpieczona barierkami platforma. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że potocznie mówi się o wysięgnikach koszowych.

W rzeczywistości wysięgnik to tak naprawdę ramię urządzenia, które nosi nazwę podnośnik. Dobra wypożyczalnia zwyżek, taka jak Drial, oferuje wynajem podnośników różnego rodzaju.

Trzeba mieć na uwadze, że poszczególne podnośniki mają nieco inne zadania. Zasadniczo wszystkie wysięgniki koszowe służą wykonywaniu prac na wysokości. Niemniej przykładowo podnośnik masztowy pozwala na wykonywanie prac jedynie w wybranych schematach użytkowania.

Wynajem podestów nożycowych to dobry wybór w przypadku konieczności wykorzystania sprzętu o większej wytrzymałości. Podnośniki teleskopowe to z kolei modele o największym zasięgu, umożliwiające proste dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

 

Wynajem podnośników na długi termin – wybierz dobrą wypożyczalnię

Przy długoterminowym wynajmie podnośników kluczową kwestią jest wybór właściwej wypożyczalni. Ważna jest też bezproblemowa współpraca przez cały okres trwania umowy. Zawsze warto szukać firm, które oferują coś ekstra.

Przede wszystkim polecamy wybór firmy, która służy doradztwem. Często trudno podjąć decyzję, jaki podnośnik wybrać. W profesjonalnej wypożyczalni pracują fachowcy z wieloletnim doświadczeniem. Potrafią oni doradzić, kiedy najlepszy będzie podnośnik nożycowy koszowy, a kiedy wysięgnik teleskopowy.

Kolejna sprawa to wsparcie podczas użytkowania sprzętu. Decydując się na wynajem podnośników, każdy użytkownik chciałby mieć pewność co do możliwości korzystania ze sprzętu przez cały okres trwania umowy. Jednak nie będzie to możliwe, jeśli dojdzie do awarii. Polecamy zatem nawiązywać współpracę tylko z takimi wypożyczalniami, które oferują serwis urządzeń. W takiej sytuacji awaria zostanie szybko naprawiona lub też użytkownik otrzyma sprzęt zastępczy, dzięki któremu ciągłość prac będzie zachowana.

 

Zniżki i możliwość modyfikacji umowy

Przedsiębiorstwa decydują się na wynajem podnośników między innymi ze względu na oszczędności. Nie jest żadną tajemnicą, że cena ma zwykle duże znaczenie przy wyborze wypożyczalni zwyżek. W przypadku wynajmu długoterminowego często można liczyć na atrakcyjne zniżki. Z pewnością warto jeszcze przed podpisaniem umowy zorientować się, czy dana firma oferuje tego typu rabaty.

Ponadto dobrze jest sprawdzić, czy będziemy mieli możliwość modyfikacji umowy. Na czym mogą polegać modyfikacje? Chodzi między innymi o wymianę sprzętu na inny, wypożyczenie dodatkowych urządzeń czy wydłużenie okresu najmu.

Kwestie te są ważne, ponieważ podczas realizacji projektów długoterminowych często zmieniają się koncepcje czy też pojawiają się nieprzewidziane utrudnienia. Takie zmiany wymagają modyfikacji usługi wynajmu.

Dobra wypożyczalnia, jak Drial, na pewno będzie otwarta na potrzeby klienta i dostosuje się np. do zmieniającego się harmonogramu realizacji inwestycji. Elastyczność to jedna z ważniejszych cech, na które warto zwracać uwagę, wybierając firmę oferującą wynajem podnośników. Taka firma na pierwszym miejscu zawsze stawia interes klienta, co niewątpliwie wzbudza zdecydowanie większe zaufanie.

Artykuł sponsorowany