Uniwersalna uszczelka samochodowa

2 grudnia, 2020 Wyłączono przez Dawid
Uniwersalna uszczelka samochodowa

Ze względu na zróżnicowaną ofertę oraz dużą ilość producentów części samochodowych trudno jest czasami znaleźć nowy element, szczególnie jeżeli kierowca chce, aby pojazd został naprawiony od razu. Dotyczy to między innymi uszczelek samochodowych, które wbrew pozorom odgrywają bardzo istotną rolę.

  1. Co to jest sznur spieniony EPDM?
  2. Przykładowe zastosowania uszczelki mikroguma
  3. Uniwersalna uszczelka do nietypowych kształtów

Okazuje się jednak, że w wielu przypadkach można zastosować uniwersalne rozwiązanie w postaci sznura spienionego. Sprawdź, jakie są zalety uszczelki z mikrogumy oraz gdzie zamówić porządny produkt.

Co to jest sznur spieniony EPDM?

Mikroguma powstaje ze spienionego materiału EPDM, czyli kauczuku etylenowo-propylenowego. Jego dużą zaletą jest to, że może pracować w bardzo zróżnicowanych temperaturach. Przedział wynosi od minus czterdziestu stopni nawet do stu stopni Celsjusza.

Przykładowe zastosowania uszczelki mikroguma

Dzięki swoim właściwościom (zarówno tym związanym z temperaturą pracy, jak i wysoką elastycznością i sprężystością materiału), sznur świetnie nadaje się do różnego rodzaju uszczelnień oraz izolowania. Ma wysoką odporność na odkształcenia, a przy okazji nie chłonie cieczy. Trudno więc o lepsze rozwiązanie – zwłaszcza jeżeli weźmie się pod uwagę stosunek ceny do jakości – do samochodów. Mikroguma świetnie nadaje się na sznur do uszczelek samochodowych, gdzie wykorzystują ją zarówno doświadczeni mechanicy, jak i zwykli kierowcy, którzy samodzielnie starają się naprawić swój samochód. Uszczelka sprzedawana jest na metry, przy czym 1 metr kosztuje zaledwie 2,10 złotych brutto. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby klient złożył zamówienie na wielokrotność tej ilości. Składając więc zamówienie na 7, 10 lub 12 sztuk otrzyma jeden, ale za to dłuży odcinek sznura spienionego.

Uniwersalna uszczelka do nietypowych kształtów

Oprócz zastosowań w samochodach, uszczelka wykorzystywana jest także do izolowania i uszczelniania innych miejsc. Dzięki temu, że dostępna jest w formie sznura, można ją dopasować do każdego kształtu, a następnie dociąć do pożądanej długości. Ułatwia to przeprowadzenie prac związanych z uszczelnianiem elementów, a przy okazji pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Zamiast za każdym razem szukać uszczelki o konkretnych wymiarach, można po prostu korzystać z raz kupionego sznura w kilkumetrowym odcinku. Szczegółowa specyfikacja produktu dostępna jest na stronie sklepu internetowego z płytami, sznurami gumowymi i innymi artykułami.

 

Artykuł sponsorowany