Silesia TV

9 kwietnia, 2023 Wyłączono przez admin
Silesia TV

Silesia TV
Silesia TV

Kategorie marki:

Kanały regionalne

Właściciel marki:

TVS Sp. z o.o.

Telewizja Silesia, znana również jako TVS, to pierwsza regionalna stacja telewizyjna o charakterze informacyjno-rozrywkowym w języku polskim. Jej głównym celem jest dotarcie do mieszkańców województwa śląskiego, obejmującego obszar historycznych ziem Górnego Śląska, włączając w to Zagłębie Dąbrowskie i zachodnią Małopolskę.

Silesia TV – program

TV Silesia powstała jako alternatywa dla TVP Katowice, zwracając szczególną uwagę na relacjonowanie wydarzeń z regionu. Oprócz regularnych programów informacyjnych na ekranie można również znaleźć pasek informacyjny prezentujący kluczowe informacje. Stacja promuje kulturę, historię, muzykę i tradycje Śląska, poruszając szeroki zakres tematów związanych z regionem i województwem śląskim.

Silesia TV – dostępność

TVS nadaje przez całą dobę i jest dostępna w wybranych sieciach kablowych na terenie regionu, a także poprzez niekodowany przekaz satelitarny, co zapewnia zasięg na terenie Europy. Program emitowany jest we wszystkich platformach cyfrowych oraz w niekodowanym przekazie satelitarnym FTA. Choć produkcja odbywa się w technologii HDTV, pełna rozdzielczość HD jest dostępna tylko w cyfrowych sieciach kablowych. Sygnał jest konwertowany do standardowej rozdzielczości SD w proporcjach 16:9 anamorficznie dla przekazu satelitarnego oraz analogowych telewizji kablowych.

Siedziba główna mieści się w Katowicach, przy Placu Grunwaldzkim. Telewizja Silesia nie ogranicza się jedynie do nadawania telewizji, ale oferuje także program radiowy pod nazwą Radio Silesia, poszerzając tym samym swój zasięg i oddziaływanie na społeczność lokalną.

Czy właściciel marki posiada polski kapitał?

TVS to pierwsza regionalna stacja telewizyjna o profilu informacyjno-rozrywkowym.

Wpis zamieścił/a:

Wiola

Źródło danych:

Kontakt

Zobacz także: Jak wybrać telewizor?