Symla

8 kwietnia, 2023 Wyłączono przez admin
Symla

Symla
brak

Kategorie marki:

Choroby neurologiczne
Choroby psychiczne

Właściciel marki:

Symphar Sp. z o.o.

Symla lek to tabletki z zawartością lamotryginy, który stanowi skuteczną terapię w zwalczaniu padaczki oraz zaburzeń afektywnych dwubiegunowych.

Symla działanie

Lamotrygina, należąca do kategorii leków przeciwpadaczkowych, odgrywa kluczową rolę w stabilizacji napadów i epizodów depresyjnych.

Działanie przeciwpadaczkowe

W przypadku padaczki lek znajduje zastosowanie u dorosłych oraz młodzieży powyżej 13 roku życia. Leczenie może być prowadzone w formie monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami, kontrolującymi zarówno napady częściowe, jak i uogólnione. Dla dzieci i młodzieży w wieku od 2 do 12 lat lek stanowi skuteczną opcję terapeutyczną, zwłaszcza w przypadku zespołu Lennoxa-Gastauta oraz typowych napadów nieświadomości.

Symla na depresję

W przypadku zaburzeń afektywnych dwubiegunowych lek wykazuje skuteczność w zapobieganiu epizodom depresji u dorosłych pacjentów. Jest to istotne zwłaszcza dla osób z zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi typu I, gdzie epizody depresji stanowią główny problem.

Należy pamiętać, że lek nie jest odpowiednią opcją w przypadku doraźnego leczenia epizodów manii ani depresji. Istnieją również przeciwwskazania do stosowania tego leku, takie jak nadwrażliwość na składniki preparatu, w tym karbamazepinę i fenytoinę.

Tabletki Symla – dawkowanie

Dawkowanie leku jest ustalane indywidualnie dla każdego pacjenta, biorąc pod uwagę wiek, inne stosowane leki oraz ogólny stan zdrowia, szczególnie stan nerek i wątroby.

Podawanie leku może odbywać się raz lub dwa razy dziennie, zgodnie z zaleceniami lekarza, niezależnie od posiłków. W ten sposób można zapewnić skuteczną i bezpieczną terapię dla pacjentów z padaczką oraz zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi.

Czy właściciel marki posiada polski kapitał?

Tabletki Symla to lek wydawany na receptę, wskazany przy występowaniu padaczki oraz zaburzeń afektywnych dwubiegunowych.

Wpis zamieścił/a:

Wiola

Źródło danych:

https://www.symphar.com/produkty/symla/