Wódka Smirnoff

7 kwietnia, 2023 Wyłączono przez admin
Wódka Smirnoff

Wódka Smirnoff
brak

Kategorie marki:

Wódki czyste
Wódki smakowe
Drinki gotowe

Właściciel marki:

Diageo PLC

Smirnoff to renomowana marka wódki, wykorzystująca spirytus żytni i demineralizowaną wodę do produkcji swoich wyjątkowych trunków. Jej właścicielem i producentem jest ceniona brytyjska firma Diageo, a proces produkcji ma miejsce zarówno w Polsce (gdzie Polmos Józefów k. Ożarowa Mazowieckiego pełni rolę lokalnego producenta), jak i w Niemczech.

Wytwarzana w Polsce, w destylarni Polmos Józefów, wódka Smirnoff przechodzi przez skrupulatny proces produkcji. Dziesięciokrotne filtrowanie i trzykrotne destylowanie są kluczowymi etapami, które nadają trunkowi niepowtarzalną czystość i charakterystyczny smak. Cały proces podlega aż 49 rygorystycznym kontrolom jakości, zapewniając konsumentom najwyższą jakość i satysfakcję z degustacji.

Smirnoff – historia

Historia marki sięga roku 1860, gdy Piotr Smirnow założył destylarnię pod nazwą P.A. Smirnow w rosyjskiej Moskwie. Po jego śmierci w 1898 roku destylarnię przejęli synowie, a później, w wyniku rewolucji październikowej, zakład skonfiskowano. W 1920 roku Włodzimierz Smirnow ponownie rozpoczął produkcję wódki, tym razem w Stambule, przenosząc się później do Lwowa. Pod nową nazwą Smirnoff produkt zyskał uznanie i zaczęto go eksportować do Europy.

W 1930 roku, spotkawszy Rudolpha Kanneta, który wcześniej emigrował z Rosji do Ameryki, Włodzimierz Smirnow sprzedał mu prawa do produkcji wódki Smirnoff w Stanach Zjednoczonych. Pomimo niepowodzeń w początkowej fazie współpracy, w 1938 roku Kannet związał się z prezesem Heublein, który wykupił prawa do produkcji marki, co zapoczątkowało długotrwałą historię sukcesu marki Smirnoff na amerykańskim rynku alkoholowym.

Smirnoff – wódka uwielbiana na całym świecie

Marka Smirnoff stała się nie tylko symbolem wysokiej jakości wódki, lecz również niezaprzeczalnym liderem na arenie międzynarodowej, zdobywając uznanie koneserów i ciesząc się popularnością wśród konsumentów na całym świecie. Dzięki swojej bogatej historii i niezrównanej jakości, Smirnoff pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów wódki na globalnym rynku alkoholowym. Smirnoff logo jest rozpoznawane przez koneserów wódki na całym świecie.

Czy właściciel marki posiada polski kapitał?

Wódka powstająca ze spirytusu żytniego i zdemineralizowanej wody. Produkowana w Polsce przez Polmos Józefów /k. Błonia, jak również w Niemczech. Wódka jest dziesięciokrotnie filtrowana i trzykrotnie destylowana.

Wpis zamieścił/a:

Wiola

Źródło danych:

http://www.diageo.com/en-row/ourbrands/Pages/StrategicBrands.aspx