Serwer dedykowany – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć

22 października, 2019 Wyłączono przez Edytor2
Serwer dedykowany – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć
Standardowy hosting współdzielony to w Twoim przypadku już dawno za mało? Poszukujesz lepszej opcji, gwarantującej przede wszystkim brak jakichkolwiek ograniczeń i większą przestrzeń dyskową do wykorzystania? Prawdopodobnie to idealny moment na to, abyś rozważył inwestycję w dość kosztowne ale też zarazem optymalne narzędzie hostingowe jakie stanowi serwer dedykowany. Na czym opiera się ten wariant?

Serwer dedykowanyTeoretycznie

Gdyby tak chcieć najprościej jak to możliwe scharakteryzować pojęcie serwera dedykowanego, można stwierdzić, iż jest to odrębny fizycznie komputer, który wydzielony jest wyłącznie dla pojedynczego klienta danej marki hostingowej typu Hekko. Posiadanie tylko do własnego użytku zupełnie osobnej maszyny serwerowej jest równoznaczne z możliwością wykonania rozmaitych kombinacji, modyfikacji, dowolnych instalacji czy też aktualizacji – wszystko w oparciu o swoje własne zapotrzebowanie oraz indywidualne preferencje. Usługobiorca otrzymuje od dostawcy hostingu w tej postaci dostęp administratora, więc mówiąc krótko – rządzi się wedle uznania. Nic i nikt nie stoją mu na przeszkodzie w użytkowaniu serwera, który jest tylko jego i tylko dla jego wymagań.

Praktycznie

Porównując koszty wiążące się z inwestycją w serwer dedykowany a klasyczną, chyba najczęściej wybieraną opcją hostingu współdzielonego, w zasadzie nie ma złudzeń, iż cena jest niekiedy nawet parokrotnie wyższa w pierwszym ze wspomnianych przypadków. Trudno się jednak temu dziwić, skoro mowa wówczas nie o podstawowym a zaawansowanym wariancie hostingu najlepszej klasy, dającym zwłaszcza maksimum komfortu oraz pełną niezawodność działania. Korzystając z serwera dedykowanego, klient nie musi się martwić o ewentualne usterki techniczne i łączące się z tym częste zawieszenia czy kłopoty z ładowaniem się strony. Jakość oferowanych usług w przypadku omawianej opcji jest nieporównywalna z hostingiem współdzielonym. Atutem „dedyków” okazuje się nie tylko ich stabilność, ale też łatwa obsługa oraz funkcjonalność. Dodatkowo, współpracując z firmami typu wspomniana już wcześniej marka Hekko, w razie jakichkolwiek problemów, specjaliści zapewniają kompleksowe i fachowe wsparcie.