Santander Consumer Rachunek oszczędnościowy

24 października, 2022 Wyłączono przez Edytor2
Santander Consumer Rachunek oszczędnościowy

Szukając bezpiecznego sposobu na oszczędzanie, warto skierować swoją uwagę na rachunki oszczędnościowe oferowane przez banki. To dobra alternatywa dla lokat terminowych, która sprawdza się świetnie w przypadku osób nie lubiących ograniczeń. Oferta tego rodzaju produktów w polskich bankach jest naprawdę duża, co sprawia, że można mieć niemałą trudność z wyborem tej odpowiedniej dla siebie. Z myślą o tych, którzy chcą dokonać naprawdę dobrego wyboru podjęliśmy się analizy produktu bankowego, jakim jest rachunek oszczędnościowy Santander Consumer Bank.

Czym cechuje się Santander Consumer Bank rachunek oszczędnościowy?

Santander Consumer Bank rachunek oszczędnościowy to – podobnie jak inne konta oszczędnościowe – bardzo wygodny sposób na oszczędzanie. Można śmiało opisać ten rachunek jako połączenie lokaty w bankach i konta osobistego. Pieniądze są oprocentowane, pracują przez cały czas, jak są na koncie, a jednocześnie bank nie ogranicza dostępu do nich. Co to oznacza w praktyce? W dowolnym momencie –  w zależności od potrzeb – można je wypłacić, nie tracąc przy odsetek. Jest to bardzo duży plus, który sprawia, że coraz więcej osób decyduje się zamienić lokaty terminowe właśnie na konto oszczędnościowe, w tym to, które oferuje Santander Consumer Bank.

Jak oprocentowany jest rachunek oszczędnościowy Santander Consumer Bank?

Na początek należy zaznaczyć, że w grę wchodzą dwa rodzaje oprocentowania:

– standardowe;

– promocyjne.

To pierwsze nie zachwyca wysokością. W przypadku oszczędności do 50 tys. zł wynosi ono 1,9%. Pieniądze od 50 tys. zł do 200 tys. zł włącznie objęte są oprocentowaniem wynoszącym 1,95%. Z kolei nadwyżki ponad 200 tys. zł to oprocentowanie wynoszące 2%. Jak widać, nie są to wartości imponujące, które mogłyby wzbudzić zachwyt. Jeśli jednak spojrzymy na możliwe oprocentowanie maksymalne, nastrój może się nam nieco poprawić. Wynosi ono bowiem 6%, co jest już wynikiem całkiem przyzwoitym.

Kiedy można liczyć na oprocentowanie promocyjne 6%?

Akcja promocyjna zapewniająca podwyższone oprocentowanie jest regularnie powtarzana, co niewątpliwie jest ukłonem w stronę klientów. Warto pamiętać, że 6% dostępne jest dla tych, którzy wpłacą nowe środki. Santander Consumer Bank definiuje je jako nadwyżkę rachunku oszczędnościowego i lokat, która miała miejsce w określonym dniu. Decydując się na rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Bank, musisz pamiętać, że bank weryfikuje wysokość nowych środków każdego dnia. Niestety, dla klientów nie jest to rozwiązanie najbardziej korzystne.

Co zrobić, kiedy upłynie okres promocyjny?

Niezależnie od tego, jakie konta osobiste, czy konta walutowe wybierasz, musisz pamiętać, że wszystkie akcje promocyjne kiedyś się kończą. Podobnie jest, jeśli chodzi o konto oszczędnościowe oferowane przez Santander. Kiedy aktualna promocja przestanie obowiązywać, można zdecydować się na jedno z następujących rozwiązań:

– skorzystanie z kolejnej edycji, jeśli taka się pojawi;

– przeniesienie pieniędzy do innego banku i poszukanie innej oferty promocyjnej;

– pozostawienie oszczędności na koncie w Santander Consumer Bank.

To, którą opcję wybierzesz uzależnione jest od Ciebie. Pamiętaj jednak, że oferty banków różnią się między sobą, dość regularnie pojawiają się również nowe promocje. Warto więc śledzić na bieżąco to, co placówki bankowe mają do zaoferowania swoim klientom.

Co zrobić, aby założyć rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Bank?

Decydując się na to konto, musisz pamiętać, że założyć można je wyłącznie drogą internetową. Oznacza to, że nie ma możliwości otwarcia rachunku w oddziale banku. Dla niektórych osób może to być duża niedogodność. Niezbędne jest także wykonanie przelewu weryfikacyjnego, który opiewa na kwotę 1 zł. UWAGA: aby przelew został uznany, musi pochodzić z konta, którego jesteś właścicielem. Dane zarówno osobowe, jak i adresowe muszą być identyczne na przelewie i we wniosku o otwarcie rachunku. W przeciwnym razie spotkasz się z odmową. Santander Consumer Bank zdecydował się na jeszcze jedno utrudnienie: przelew weryfikacyjny może pochodzić z konta, które nie było w całości zakładane drogą internetową, a jeśli tak, to zostało ono zweryfikowane w oddziale banku. Taki warunek sprawia, że wiele osób nie może skorzystać z oferty. Plusem oferty jest jednak to, że nie jest wymagane posiadane konta osobistego. Swoją uwagę warto zwrócić również na Konto Max Oszczędnościowe Santander.

Jakie opłaty obowiązują w przypadku rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Bank?

Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer otwierany jest całkowicie za darmo. Nie trzeba więc obawiać się żadnych opłat na wstępie. Podobnie jest, jeśli chodzi o opłaty za prowadzenie rachunku – ich po prostu nie ma. Również przelew internetowy jest darmowy. Trzeba jednak pamiętać, że w Santander Consumer Bank każdy może założyć wyłącznie jeden rachunek oszczędnościowy.

Oszczędzanie wcale nie musi być skomplikowane. Dobry rachunek oszczędnościowy sprawi, że odkładanie pieniędzy nie zajmie wiele czasu. Oferta Santander Consumer Bank nie wypada najgorzej, ale oczywiście ma swoje mankamenty. Nie oznacza to jednak, że dyskwalifikują one to konto. Pod wieloma względami wypada ono bowiem lepiej niż propozycje konkurencji.

Tekst sponsorowany: Prosto o finansach – Porównywarka finansowa https://finansowyopiekun.pl