Radio Vanessa

5 kwietnia, 2023 Wyłączono przez Edytor2
Radio Vanessa

Radio Vanessa
brak

Kategorie marki:

Stacje ogólnotematyczne

Właściciel marki:

Radio Vanessa Sp. z o.o.

Radio Vanessa to dynamiczna polska lokalna stacja radiowa, głównie związana z Raciborzem i okolicami, gdzie mieści się jej siedziba od chwili powstania 5 czerwca 1994 roku. Nadaje swoje programy na częstotliwościach 100,3 MHz w Raciborzu, 95,8 MHz w Krapkowicach, oraz 94,9 MHz w Olesnie. Ponadto można jej słuchać przez internet na oficjalnej stronie radia. Słynne hasło stacji brzmi „Na każdy dzień!”.

Historia stacji

Radio Vanessa fm ma bogatą historię, rozpoczynając nadawanie 5 czerwca 1994 roku pod redakcją Arkadiusza Ekierta, współzałożyciela stacji. Początkowo miała zasięg regionalny, jednak wprowadzenie transmisji internetowej znacząco rozszerzyło jej zasięg na skalę światową, choć zawsze zachowując lokalny charakter. Pierwsza siedziba znajdowała się w budynku Zakładów Przemysłu Cukierniczego Mieszko S.A., ale później przeniosła się na ulicę Bukową, a od 2004 roku mieści się przy ulicy Batorego 5 w centrum Raciborza. Stacja odegrała kluczową rolę podczas powodzi tysiąclecia w 1997 roku, będąc jedynym źródłem informacji dla mieszkańców przez długi czas. Została wtedy uhonorowana nagrodą NIPTEL za swoją aktywność. Podobnie, wiosną 2010 roku, radio ponownie odegrało ważną rolę informacyjną w czasie powodzi.

Radio Vanessa – co jeszcze warto wiedzieć?

Odbiór radia możliwy jest dzięki nadajnikowi w Strzybniku o mocy ERP 3 kW i częstotliwości 100,3 MHz. Sygnał ten obejmuje cały powiat raciborski i dociera do miejscowości oddalonych, takich jak Wodzisław Śląski, Żory, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój, Kędzierzyn-Koźle, Cieszyn, Ustroń oraz Wisła. Nadajnik w Krapkowicach (95,8 MHz) oraz nadajnik w Oleśnie (94,9 MHz) również poszerzają zasięg stacji. Dodatkowo Radio Vanessa na zywo jest dostępne online, umożliwiając słuchanie poprzez Winampa, Windows Media Playera oraz QuickTime.

Stacja oferuje także Śląski kanał, całodobowy kanał radiowy skierowany głównie do Ślązaków. Oferuje on audycje w gwarze śląskiej oraz śląskie przeboje muzyczne, dostępne jedynie przez transmisję online.

Wśród różnorodnych programów oferowanych przez stację znajdują się m.in. Serwis informacyjny, Biesiada Śląska, VIP Mixer, Bilet do kina, Dzieci mówią, Autoekspert, Muzyczna Machina, House Sessions, relacje z klubów Magic i Albatros oraz magazyn sportowy. Te różnorodne audycje sprawiają, że Radio Vanessa jest ciekawym źródłem rozrywki i informacji dla swoich słuchaczy.

Czy właściciel marki Radio Vanessa posiada polski kapitał?

Polska lokalna stacja radiowa, związana głównie z Raciborzem i okolicami.

Wpis zamieścił/a:

Wiola

Źródło danych:

http://www.vanessa.fm/