Napój izotoniczny Powerade

27 marca, 2023 Wyłączono przez Edytor2
Napój izotoniczny Powerade

Napój izotoniczny Powerade
brak

Kategorie marki:

Napoje

Właściciel marki:

The Coca-Cola Company

Powerade to renomowany napój izotoniczny wprowadzony na rynek przez The Coca-Cola Company w 1988 roku. Skonstruowany specjalnie dla sportowców oraz osób aktywnych, zapewniając im niezbędne sole mineralne i mikroelementy, których organizm potrzebuje podczas intensywnego wysiłku fizycznego.

Jako sponsor tytularny Powerade MTB Marathon, Powerade angażuje się w kolarstwo górskie MTB, wspierając sportowców w ich wyzwaniach. Dodatkowo, marka ta współpracuje z klubem piłkarskim Śląsk Wrocław, udowadniając swoje zaangażowanie w różnorodne dziedziny sportu.

Wspierając aktywność fizyczną, Powerade organizuje i sponsoruje różnorakie zawody oraz festyny sportowe, propagując zdrowy styl życia i zachęcając do regularnej aktywności fizycznej. Dzięki swojemu zaangażowaniu w promocję sportu, Powerade staje się nie tylko napojem izotonicznym, ale także symbolem wspierania pasji i osiągania celów sportowych.

Napój izotoniczny Powerade skład

Skład Powerade obejmuje starannie dobrane składniki, takie jak woda, dekstroza i maltodekstryna, które zapewniają organizmowi szybkie uzupełnienie energii podczas wysiłku fizycznego. Dodatkowo napój zawiera regulatory kwasowości, takie jak kwas cytrynowy, cytrynian sodu i cytrynian potasu, które pomagają utrzymać odpowiednie pH organizmu. Aromaty naturalne i stabilizatory dodają napojowi przyjemnego smaku i zapewniają jego trwałość. Ponadto napój izotoniczny Powerade jest wzbogacony w witaminy, takie jak niacyna, witamina E, kwas pantotenowy, witamina B6 i biotyna, które wspomagają funkcjonowanie organizmu podczas wysiłku fizycznego. Substancje słodzące, takie jak aspartam i acesulfam-K, nadają napojowi słodycz bez dodatkowych kalorii. Zależnie od wersji, napój może zawierać barwniki, takie jak błękit brylantowy FCF, czerwień koszenilowa i inne. Warto zaznaczyć, że Powerade izotonik zawiera cukier i substancje słodzące oraz jest źródłem fenyloalaniny.

Czy właściciel marki Powerade posiada polski kapitał?

Powerade jest marką napoju izotonicznego produkowanego przez Coca – Cola Company.

Wpis zamieścił/a:

Wiola

Źródło danych:

http://www.coca-colahellenic.pl/Aboutus/Productioncycle/Productionplants/Radzymin/ , https://pl.wikipedia.org/wiki/Powerade , http://www.coca-cola.pl/pl/kup-teraz/napoj-izotoniczny/powerade/

Zobacz także: Jaka odżywka po treningu?