Polskie Radio 24

27 marca, 2023 Wyłączono przez Edytor2
Polskie Radio 24

Polskie Radio 24, założone w grudniu 2010 roku przez Informacyjną Agencję Radiową, stanowi istotny element Polskiego Radia. Rozgłośnia ta oferuje różnorodny program, obejmujący serwisy informacyjne IAR, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, a także wypowiedzi ekspertów, reporterów i korespondentów zagranicznych.

Historia stacji

Początkowo funkcjonując wyłącznie jako radio internetowe, stacja rozszerzyła swoją dostępność naziemną po uruchomieniu emisji radiofonii cyfrowej DAB+ w październiku 2013 roku. Do czerwca 2016 roku korzystało z koncesji satelitarnej do emisji cyfrowej.

W lecie 2016 roku stacja otrzymała częstotliwości analogowe od Czwórki, zmieniając jednocześnie swoją nazwę na Program IV Polskiego Radia 24. Od września 2016 roku stacja dostępna jest również w HbbTV.

Rozgłośnia, oprócz własnych dziennikarzy, współpracuje z dziennikarzami i korespondentami IAR, redakcjami Polskiego Radia oraz rozgłośniami regionalnymi w ramach Audytorium 17. Stacja była również dostawcą informacji dla Radia Rytm, transmitując serwisy informacyjne w połowie godziny.

Polskie Radio 24 – czego możemy słuchać?

Ramówka obejmuje własne krótkie serwisy informacyjne co trzydzieści minut w dni powszednie (co godzinę w weekendy i święta) oraz powtórki wybranych wywiadów i audycji. W tygodniu prezentowane są rozmowy i wiadomości, wieczorami pojawiają się audycje tematyczne i podsumowanie dnia. W weekendy stacja oferuje autorskie audycje, w tym tematyczne, wojskowe, motoryzacyjne, ekumeniczne, a także poranne i wieczorne magazyny. Codziennie o 22.35 stacja retransmituje Kronikę sportową Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Polskie Radio 24 częstotliwość

Aby uzyskać najświeższe informacje dotyczące częstotliwości Polskiego Radia 24 w Twojej lokalizacji, warto sprawdzić oficjalną stronę internetową rozgłośni. Jeśli interesuje Cię Polskie Radio 24 na żywo, możesz również słuchać Polskie Radio 24 online.

Czy właściciel marki posiada polski kapitał?

Program IV Polskiego Radia to marka stacji radiowej działającej w ramach Polskiego Radia. Specjalizuje się w nadawaniu serwisów informacyjnych Informacyjnej Agencji Radiowej, zamieszczaniu wypowiedzi ekspertów z różnych dziedzin, reporterów itd.

Wpis zamieścił/a:

Wiola

Źródło danych:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Program_IV_Polskie_Radio_24