Polskie Marki 2.0 – całkowicie nowa wersja aplikacji dla patriotów ekonomicznych

18 maja, 2016 Wyłączono przez Dawid
Polskie Marki 2.0 – całkowicie nowa wersja aplikacji dla patriotów ekonomicznych
Masz świadomość siły swoich codziennych decyzji zakupowych? Chcesz kupować polskie produkty i wspierać polskie firmy zamiast zagranicznych? Mam dla Ciebie dobrą wiadomość – od teraz możesz to robić znacznie prościej i wygodnie razem z aplikacją Polskie Marki!

 

Historia Polskich Marek

Polskie Marki 2.0W kwietniu 2015 roku, czyli ponad rok temu, powstała aplikacja na smartfony „Polskie Marki”. Było to pierwsze w Polsce profesjonalne narzędzie dla patriotów ekonomicznych, pozwalające sprawdzić, czy dana firma i marka należy do Polaków. Miała ona jednak istotne wady, m.in. polegające na tym, że do wyszukania należało wpisać konkretną nazwę firmy lub marki, a zatem trzeba było już je znać.

Kilka miesięcy później, w listopadzie 2015 roku, powstała aplikacja „Pola”, wydana przez Klub Jagielloński. W przeciwieństwie do „Polskich Marek”, nie zawierała ona kategorii usług, a jedynie produkty. Trzeba jednak przyznać, że okazała się znacznie praktyczniejsza dla użytkowników od pierwszej wersji „Polskich Marek” – dzięki wygodnej możliwości sprawdzania produktów przez skanowanie ich kodów kreskowych za pośrednictwem aparatu w telefonie komórkowym. Tu jednak również istnieje kilka problemów – po pierwsze skanowanie kilku produktów po kolei zajmuje stosunkowo sporo czasu, po drugie okazuje się, że nie wszystkie one są w bazie danych – a na sprawdzenie tego faktu także musimy poświęcić swój czas.

Nowa wersja aplikacji

Menu aplikacjiUznaliśmy, że istnieje jeszcze lepszy sposób wyszukiwania polskich firm i marek. Najwygodniejsze dla użytkownika jest po prostu wpisanie konkretnego hasła np. „kuchenka”, po którym pojawiają się wszyskie dostępne w bazie danych marki kuchenek z podziałem na te, których producenci wspierają rozwój Polski i te, który właściciele wyprowadzają zysk ze sprzedaży swoich towarów poza granice naszego kraju. Kategorie to najważniejsze założenie „Polskich Marek 2.0” i zarazem największa zmiana w stosunku do starej wersji aplikacji. Jeśli połączymy tę funkcję z możliwością tworzenia list zakupowych, to mamy już świetne narzędzie dla patrioty zakupowego. Przykładowo – na danych zakupach planujemy kupić masło, dwa półlitrowe kartony mleka, keczup, 20 dag szynki, 0,5 kg piersi z kurczaka i 2 kg kawy ziarnistej. Aby niczego nie zapomnieć, całą tę listę, łącznie z podaniem ilości i wagi określonych produktów,  możemy zapisać  za pomocą opcji „Lista zakupowa” w aplikacji. Następnie już w sklepie, stajemy np. przed półką z keczupami, wpisujemy na smartfonie w dziale „Kategorie” hasło „keczup” i już weryfikujemy produkty, które znajdują się w sklepie, pod względem tego czy należą one do polskiego kapitału i czy są produkowane w naszym kraju. Niektóre kupione produkty bardzo nam przypadną do gustu i chcielibyśmy je wszystkie gdzieś zapisać, tak aby zawsze mieć pod ręką ich listę, w razie gdy wypadnie nam coś z głowy. W tym celu aplikacja ma opcję „Ulubione”, gdzie zawsze można zapisać daną firmę czy markę. Oczywiście proces ten może przeprowadzić w domu i przygotować sobie na zakupy gotową listę marek. Zmieniony został także wygląd całej aplikacji, tak, aby korzystanie z tych wszystkich funkcji było jeszcze bardziej intuicyjne i przejrzyste.

Kategorie polskie markiDostępność aplikacji

Na chwilę obecną nowa wersja aplikacji dostępna jest w sklepie Google Play (Android) oraz sklepie App Store (iOS).

Sama aplikacja dostępna jest w dwóch wersjach – darmowej i płatnej tzw. Polskie Marki Wesprzyj Nas. Nie różnią się one pod względem technicznym. Wersja płatna stanowi najprostszą formę wspomożenia naszej akcji, szerzenia wiedzy o patriotyzmie ekonomicznym. Za każdy zakup serdecznie dziękujęmy, bo pozwoli on nam w szybszym tempie uzupełniać naszą bazę danych, a aplikacji  jeszcze lepiej spełniać powierzone jej zadanie.

Kilka słów na koniec

Mamy nadzieję, że przypadnie Wam do gustu nowa wersja „Polskich Marek”. Jesteśmy otwarci na Wasze opinie odnośnie aplikacji, zdajemy sobie sprawę, że zawsze można jeszcze coś poprawić. Będziemy bardzo wdzięczni za wystawienie opinii na temat aplikacji w sklepie Google Play – zależy nam na tym, by dotarła ona do jak największej liczby osób chcących wspierać polskie firmy. Pamiętajmy, że na poprawę gospodarki naszego kraju wpływ mamy także my sami – naszymi codziennymi decyzjami zakupowymi.

Autorzy: Tomasz Dziewulski, Adam Stankiewicz

Link do pobrania Polskie Marki 3.0 (Android)

Link do pobrania Polskie Marki 2.0 (iOS)

Nagrania promujące aplikację (wersja krótka i długa):

sklep Wspieram Rozwój PL

Inne artykuły, które mogłyby Cię zainteresować:
serwis wspieram rozwój WspieramRozwój.pl w kilku słowach

Opis funkcjonalności serwisu i założeń jakie przyjeliśmy podczas jego tworzenia.

Nowoczesna promocja patriotyzmu ekonomicznego – aplikacja Polskie Marki Quiz

Sprawdź swoją wiedzę z naszą aplikacją.